van de lucht. Tafelpresident Jan Schoevaart, nog boordevol karakteristieke expressies, leidde het feest op zijn bekende humoristische wijze en alles liep dus op smeerolie. Hij pikte met een kwinkslag argeloze lieden in hun speakerskuif, zodat zijn slachtoffers geheel onvoorbereid de sluis van welsprekendheid moesten opendraaien. Dat valt u weet het natuurlijk uit ervaring nooit mee. maar een Ajacied is nu eenmaal niet rap buiten de lijnen gezet. Voorzitter Melchers had de prettige taak vijf novieten te installeren en drie 40-jarigen (de heren W. Smit, J. L. Aarsen en F. H. W. de Bruyn) te huldigen. Jan, zo langzamerhand routinier in het afsteken van speeches, deed het met welgekozen woorden en wist daar hij de jubilarissen van „kindsbeen" af kent wel het een en ander uit hun lange Ajax-leven te benadrukken. Voor de 40- jarigen dus een prettig geluid op deze prachtige Ajax-avond, die zonder één wanklank verliep. Een woord van dank aan het comité speciaal penningmees ter W. Meyer), de heer Kolman (tafelversiering), de heer G. Keizer Jr. (leuke tekening voor de conversatie) en de heer La Fleur (op de valreep artisten) is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. De feestavond t.g.v. het 61-jarig bestaan overtrof verre de verwachtingen, die de feestcommissie er van had. In deze tijd van veel slechte T.V.-programma's is het zeer moeilijk (blasé) feestgangers iets goeds voor te zetten. Oorspronkelijk waren we van plan om het dit jaar „maar te vergeten". Nu het feest achter de rug is, hebben we er geen spijt van toch voor de draad te zijn gekomen. We kunnen naar eer en geweten stellen, dat de heer F. Muriloff, deze avond tot een succes heeft gemaakt. Truusje Koopmans, Nicky Noble, Leedy Trio, Rene van Vooren, Harry de Grooot, Jan Corduwener enz. enz., hebben, in het kort gezegd, hun honoraria dik verdiend. Jammer, dat er vele leden, die anders per se op de „eerste rij" moeten zitten, nu verstek lieten gaan. Zij bezorgden het comité, dat altijd met hun wen sen rekening houdt, door het niet afhalen van gereserveerde plaatsen, op het laatste ogenblik vele moeilijkheden. Een troost, in de toekomst is het dus ook niet nodig met deze leden reke ning te houden. Aan het comité, t.w. de heren La Fleur, Geudeker, De Groot en J. Schoevaart, namens het bestuur hartelijk dank voor het vele werk in deze verricht. VAN HET VOETBALFRONT. Willem IIAjax 35. In Tilburg zonder Hoogerman en Smit (vervangen door Van Drecht en Van Mourik) draaide de voorhoede vanaf de aftrap op volle toeren. De verdediging der tricolores, kennelijk nerveus, had de grootste moeite met ons razend snel combine rend aanvalsquintet. Ko Prins opende de score gevolgd door een goal van Henk Groot, die een lelijke blunder onmiddellijk af strafte, doch zijn in het doel geplaatste bal door een back (met de hand) gestopt zag. Penalty! Voor Henk geen bezwaar Ajax naar 20 te schieten. Een volgende fout van de Willem II- defensie legde Henk geen moeilijkheden in de weg nummer drie op het scorebord te brengen en een bekeken doelpunt van Westra maakte de Tilburgers tot een geslagen ploeg. Dat dachten we tenminste, temeer daar we nog vele kansen kregen de score stevig de hoogte in te jagen. Het liep echter heel anders. Een penalty, waarvan niemand iets begreep, bood Willem II de gelegenheid de bal achter Van Drecht te plaatsen (1—4). Een verre uittrap van doelman Feyt vloog over spil Pronk in een niemandsland. Jan van Drecht vergat uit te lopen en Koopal was er als de kippen bij nummer twee in ons net te plaatsen. Kort na de rust werd de stand 34 en door het enthousiaste spel van de Tilburgers begon het er voor onze ploeg donker uit te zien. Ouderland, Van Mourik, Schaaphok, Pronk en Muller moesten alles geven om de match te redden. Het lukte en toen Henk Groot met een fraaie kopbal uit een voorzet van Sjaak Swart, Feyt voor de vijfde maal versloeg, waren de punten binnen. Medewerkers: Van Drecht, Ouderland, Van Mourik, Schaap hok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Westra, Prins en Keizer. AJAX 4 speelt ook deze competitie weer een belangrijke rol. Met Donar 2, dat met één punt voorsprong de leiding heeft, voeren onze clubgenoten een verwoede kamp om het ere-metaal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3