Expositie „DEMENS" De ANATOMISCHE LES van deze eeuw Ajax 7 Meerboys 2 5 0 Afd. Amsterdam K.N.V.B. verzoekt in clubblad op te nemen, dat het op prijs wordt gesteld als meer leden zich abonneren op het Officieel Orgaan waardoor de kosten worden bestreden. Wij hebben het opgenomen, neemt u nu een abonnement Sportclub Enschede geeft visie op waarschuwing aan D. Feldmann gegeven. In verband 60-jarig bestaan D.O.S., Utrecht, wordt een toer nooi gehouden voor le elftallen amateurs. Deelnemers: Ajax, D.O.S., Peijenoord en P.S.V. Datum 11-6. Ook van deze plaats onze hartelijke felicitaties aan het 60-jarige D.O.S. Vereniging van semi-profs geeft kennis van oprichting. Ver zoekt de verschuldigde contributie ad. 2,50 van onze contract- spelers te innen. Akkoord! „Kennemerland" zegt dank voor betoonde belangstelling bij 40-jarig bestaan. Voorzitter contact opgenomen met Ned. Cement Gun Mij in verband betonlijst Open-tribune. Genoemde Mij zal dit werk uitvoeren. Tevens bij rondgang door hem gebleken, dat muur van deze tribune hier en daar onderhanden genomen moet wor den. Zal geschieden. T.V.-uitzending wedstrijden eerste elftal onderwerp van ge sprek. K.N.V.B. mening toegedaan deze uitzendingen reclame voor de voetbalsport. Afd. Amsterdam geeft overzicht nieuwe bepalingen Med. Sportkeuring. Zal met de heren Bruynesteyn en Smit worden opgenomen. Zie verder dit blad. Sanatorium „Dennenheuvel" vraagt aandacht voor grote bridge-drive. Omroepen t.g.v. match tegen Fortuna. Is ge schied. Zij die aan deze bridge-drive willen meedoen kunnen zich wenden tot de heer C. la Fleur (Clubavondcommissie-. De heer V. Buckingham ter vergadering en redenen van zijn vertrek uiteengezet. K.N.V.B. hiervan kennis gegeven en mede werking verzocht voor licentie en werkvergunning nieuwe trai ner. Ook Football Association hiervan kennis gegeven en ver zocht ons te informeren over nieuwe kandidaten. Grote medaillekast bestuurskamer moet gerepareerd. Zullen leverancier van het gevaarte verzoeken kosten op te geven. Blijkens jaarverslag Afd. Amsterdam bedroeg het aantal leden in 1959/1960 35.400 stuks. Met ingang van het nieuwe seizoen zal een nieuwe identiteitskaart in gebruik worden ge nomen. Voor alle seniores en voor die juniores, die in verband met hun leeftijd naar een andere afdeling overgaan. Om deze kaarten meer aanzien te geven zal een plastic etui worden verstrekt. Kosten 0,15. Voor nadere bijzonderheden zich wen den tot de heer Bruynesteyn (seniores) en de heer Smit (juniores). Niets meer aan de orde zijnde: BROWN. W/////A Doorlopend geopend Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Feestend tot diep in de nacht Voetballend met al hun kracht Ajax 7, die dit volbracht Meerboys 2, die dit niet had gedacht! Op zaterdagmiddag, 18 maart 1961 trad Ajax 7 nagenoeg volledig de stad in om zich van een gezellige dag te verzekeren. Een „aperitief" hier en een dineetje daar, was het voorspel van de 61e verjaardag van ons Ajax. Dezelfde avond en nacht was Ajax 7 goed vertegenwoordigd om niets te missen van de door de feestcommissie georganiseerde feestavond in Hotel „Krasnapolsky". Omdat de feestroes nogal in de benen zat van enkele voetballende enthousiasten, werd ter compensering daarvan een mental-training tot 6 uur in de morgen „gepland". Hierdoor kwamen we wel tot de overtuiging, dat we de me ningen van enkele personen, die nogal laatdunkend over Ajax 7 spraken, te moeten logenstraffen. Om 10 uur 's morgens was de belangrijke wedstrijd aan de Middenweg tegen koploper Meerboys 2. Deze tegenstanders waren rijk vertegenwoordigd met supporters, vooral indien U rekening houdt met het feit, dat wij de uitwedstrijd met 61 hadden verloren. Van het beginsignaal af bleek wel, dat Meer boys 2 het tegen een verdraaid moeilijke tegenstander moest opnemen. De verdediging, die het gehele seizoen feilbaar was op alle fronten, werkte ditmaal feillóós, d.w.z. dat de voorhoede van Meerboys 2 niets, maar dan ook niets had in te brengen. Onze voorhoede wilde hiervoor iets in de plaats stellen en Ger Mossing Holsteyn gaf de eerste stoot daartoe om ongenadig hard in te schieten van een twintig meter afstand. Dezelfde speler was de doorzetter en de aanleiding van het tweede doel punt; zijn voorzet werd laconiek door de rechtsbuiten Yanse in het net gedeponeerd. Middenvoor Mossing Holsteyn en rechts buiten Yanse waren de doelpuntenmakers van de drie resteren de goals na de rust. Met enorm veel elan bracht Meerboys 2 aanval op aanval naar ons heiligdom, doch onze uitvallen waren daarentegen wél zo gevaarlijk. Nummer 3 bracht Mossing Holsteyn door een verre trap in het midden met de bal oog in oog met de keeper van Meerboys 2. Door zijn wendbaarheid was het voor Mossing Holsteyn niet moeilijk om hiervoor een passende oplossing te vinden. De vierde en vijfde goal vonden dezelfde weg met een kleine variant. Vermeldenswaardig was de enorme reactiesnelheid van „Good old" Gerard Kolder. Hij heeft met deze wedstrijd vele nare indrukken van eerdere wedstrijden ten volle uitgewist. Doordat rechtsbinnen Groteboer met duidelijke aanwijzing het veld werd ingestuurd om niets ten nadele van zijn medespelers te zeggen, bleek hij hierdoor een zeer waardevolle speler te zijn. Alle lof en ga zo door, mijn vriend! Rechtsback Deegen mag ook wel eens een eresaluut hebben voor zijn constant en goed verdedigend spel. Met deze wedstrijd hebben wij de woorden van Brown tot waarheid gemaakt, dat door het organiseren van een feestje, de voetbalprestaties van Ajax 7 navenant zijn. Ook aan de redac teur Middendorp hebben we een oude schuld ingelost en wat erger, een langer verslag dan normaal gebruikelijk. Ondanks de sombere positie, die Ajax 7 enkele weken geleden innam, is er thans weer reden tot een zorgeloos lachen. De spelers, die met het laatste volledig instemmen en die Ajax 7 tot de glorieuze overwinnaar maakten, zijn a.v.Keeper Kolder, rechtback v. d. Toorren, linksback Deegen, rechtshalf Span jaard, linkshalf Bieshaar, rechtsbuiten Yanse, rechtsbinnen Groteboer, middenvoor Mossing Holsteyn, linksbinnen Ferwer- da, linksbuiten Pasteuning en stopperspil JAN DE WIT. Naschrift: Weet U, dat linkshalf Tony Moos zijn plaats af stond aan Hans Bieshaar, omdat hij van mening was, dat hij de laatste tijd niet in vorm was en dat hij geen risico wilde lopen in deze voor ons zo belangrijke wedstrijd. Een nobel ge baar, hetgeen door ons hooglijk op prijs werd gesteld en wat zo heel typisch aanduidt, hoe de sfeer bij Ajax 7 is. Weet U ook, dat er 6 dames acte de présence gaven om naar de verrichtingen van hun ega's te kijken en dat er enkele dames geen bed gezien hadden Een wonderlijke genegenheid voor voetbal of anderzijds??? 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 31