Voorzitter Jan was in de loop van de maand maart wederom een paar maal in het „nieuws". In „De Zakenwereld", het gerenommeerde weekblad voor handel, industrie en financiën, troffen wij een interview aan, waarin onze president op open hartige wijze de zakenwereld een blik gunde in de „potten en pannen van de Ajaxkeuken". Interviewer opende zijn verhaal met: „Hoe werken nu eigenlijk de „financiële voorhoede, midden linie, backs en doelverdediger" van een grote Nederlandse voet balclub? Van zo'n club die van klein verenigingetje is gegroeid tot een machtig lichaam met eigen terreinen, met een eigen stadion, met betaalde functionarissen en betaalde semi-profes- sionals Weet ge wel, zakenlieden, dat de leiding van zulk een club een aantal zorgen met zich meebrengt, die leiders van grote ondernemingen niet hebben te dragen?" We zullen de scribent niet op de voet gaan volgen, daar is het artikel te lang voor en bovendien weet u, als insider, heus wel wat er in ons Ajax-wereldje te koop is, maar dat Jan met dit vraaggesprek de Ajax-zaak weer uitstekend heeft gediend, staat voor ons vast. De zakenwereld als zij het nog niet wist weet nu of kan nu weten, wat er in de Meer te koop is, mis schien, als we avond of morgen ons stadion gaan verbouwen, heeft die zelfde zakenwereld financiële belangstelling voor Ajax. Die belangstelling is o.i. dan wel nodig, want verbouwen kost geld, veel geld zelfs en al kunnen we op het terrein van de pecunia weer een broos potje breken er zal toch op het Damrak aangeklopt moeten worden. Maakt u zich daar echter geen zorgen over, dat doet t.z.t. het bestuur wel. In „Algemeen Dagblad" enige meningen over de Inter- to tocompetitie. Alle in aanmerking komende clubs enthousiast en bereid deel te nemen. Drie thuis- en drie uitwedstrijden. Voor uitwedstrijden een vergoeding van om en nabij negen mille. De thuisrecette in eigen knip. Over Ajax lezen we in genoemd blad: „De heer J. L. Melchers, de voorzitter van de landskam pioen „Ajax" ziet door het instellen van de Intertotocompetitie nog andere voordelen, namelijk met betrekking tot de compe titie in Nederland. Blijkt de Intertotocompetitie een succes te worden, dan zal de strijd om de bovenste vier plaatsen voor iedere voetballiefhebber, passief of actief, enorm in waarde stijgen. Bovendien kan de aandacht voor het Nederlandse voet bal in het buitenland sterk toenemen en kan het spel van de clubelftallen op hoger peil gebracht worden. Het streven van de E.V.U. zal er echter op gericht moeten blijven, de machtige voetballanden als Spanje, Italië en Engeland bij de deelnemers te krijgen. Dan pas is volledig succes verzekerd". Zoals u bekend, gaat de heer Vic Buckingham weer terug naar Albion. Dinsdagavond 14 maart 1.1. viel in de bestuurs vergadering het hoe en waarom te beluisteren. Moeilijkheden op het privé-vlak, waar onze club uiteraard buiten staat, deden de heer Buckingham besluiten één van de vele aantrekkelijke aanbiedingen in eigen land te accepteren. Vic gaat per 1 juni a.s. naar Plymouth-Argyle om te trachten deze club, die het niet meer naar den vleze gaat als manager op hoger niveau te brengen. Jammer voor onze club! De heer Bucking ham heeft in de bijna twee jaren die hij bij ons in dienst was zich doen kennen als een prima trainer. Hij heeft van ons elftal, van een verdedigend team een aanvallende ploeg gemaakt en er voor gezorgd, dat het Amsterdamse publiek weer aantrekkelijk voetbal voorgeschoteld krijgt. Hij was een man van weinig woorden, maar van veel daden. Persoonlijke roem interesseerde hem niet. Hij voelde zich alleen verantwoordelijk voor een goede gang van zaken. Hij eiste van het personeel goed werk, zorgde ervoor dat de kleedkamers een lust voor het oog werden, het spelmateriaal dik in orde was en stond èn naast het be stuur èn naast de spelers. Nooit viel hij het bestuur lastig met zaken, die hij zelf kon opknappen in een club komen altijd van die futiliteiten voor waarover men zo ongezellig kan zagen en altijd kwam hij op voor de belangen van „zijn" jongens. Het bestuur en de commissie Betaald-voetbal hebben met Vic zeer prettig samengewerkt. Gaarne willen we dit hier dan ook verklaren. Het afscheid nemen van deze eminente trainer valt niet mee. Niet voor ons, niet voor Vic. Hij voelde zich bij Ajax thuis, noemde ons zijn vrienden en als we ooit in Engeland komen zullen we bij hem altijd welkom zijn. Prettig, maar een schrale troost. Maar, come on, de feiten liggen er nu eenmaal en de voetbal rolt verder. We zullen naar een nieuwe trainer moeten uitzien en dat doen we natuurlijk. U moogt het, of beter, u moet het weten, we hebben de koe maar meteen bij de horens gepakt. We zijn alweer in zee. Richting. u slaat de spijker op zijn kop, Engeland! We hebben nu eenmaal een zwak voor de overkant van het zoute water enwe zijn er over het algemeen wél bij gevaren. Binnenkort hopen wij u onze nieuwe „championmaker" voor te stellen. Dus even geduld, vrienden! Onze Honkbalafdeling bestaat dit jaar vier decennia. Dezelf de afdeling van onze zustervereniging Blauw-Wit ook. Zoals u in het vorig clubblad heeft kunnen lezen wordt deze mijlpaal gevierd met een receptie (in de benedenzaal) in ons stadion. Dat gebeurt in samenwerking met Blauw-Wit en ook het toer nooi, dat t.z.t. wordt gehouden vindt in volledige harmonie met onze Stadionvrienden plaats, 't Is vroeger wel eens anders ge weest, maar het verstand komt met de jaren, nietwaar Voor ons ere-lid, de heer Rodenburgh, oprichter van de Ajax- honkbalafdeling, zal het zaterdag 15 april a.s. een grote dag zijn. Vanaf deze plaats alvast „proficiat" Daan! Elders in dit blad vindt u van de hand van de heer E. van Tuyll, 40 jaar Ajax-honkbal lief en leed. Wij verwijzen er gaarne naar. Aan Evert onze dank voor het vele, dat hij, zowel tussen de honken als op het papier, voor het Ajax- en het Nederlandse honkbal heeft gedaan. Het feest van de „Bordjesclub" slaagde uitstekend. Ruim zeventig „bordemannen" van de honderdvijftig (dat is te weinig) wisten de weg naar Rest. „Atlantic" te vinden. Zelfs enige leden „van buten" hadden de gelegenheid om weer eens een avondje temidden van de oude strijdmakkers te vertoeven, met beide handen aangegrepen. Ze hebben er geen spijt van gehad, want de lach en de (soms puntige) speeches waren niet Ajax—Fortuna '54 (7-4) Henk Groot, ook in deze competitie weer goalgetter par excellence, passeert in de strijd tegen de mannen uit Geleen doelman Gysel voor de eerste maal 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2