Van Azen en Knuppels (iii) Vrome overpeinzing van een simpele ziel Gevolg gevend aan de oproep van redacteur Middendorp om opnieuw iets te laten horen van Ajax 7, ondanks de sombere tijden die ons elftal doormaakt, leest u elders in dit clubblad een relaas van de voetbalwedstrijd Ajax 7—Meerboys 2. Het spijt mij zeer, dat ik niet wat eerder enkele verslagen heb laten verschijnen, doch suggesties en mededelingen van oudere Ajacieden, dat Ajax 7 zijn langste tijd gehad heeft, weerhield mij ervan, enkele pennevruchten in het nieuws te brengen. Het is vanzelfsprekend erg jammer dat Ajax 7 geen kam pioen zal worden, doch het is ook vanzelfsprekend, dat het laagste senior es elft al van welke vereniging dan ook, geen hoge ogen kan gooien naar de hoogste plaats. Het is nu zo gesteld, dat in Ajax 7 spelers rondlopen, waar van de een geen grote sprint heeft, de ander niet durft te koppen, nog één die niet kan schieten, nog een ander die tech nisch niet volmaakt is. Door al die tekortkomingen, is het ge bleken, dat degeen die niet kan sprinten geen loopbal behoeft te verwachten en dat de speler, die niet durft te koppen, geen hoge bal krijgt toegespeeld. Hieruit zien wij dus, dat de tech nische leiding bij Ajax zoveel practische waarde aan de spelers heeft bijgebracht, dat deze tekortkomingen nagenoeg genivel leerd worden door met verstand te voetballen, waardoor be heersing en techniek kunnen gevraagd worden. Doordat er naar ménsenleeftijd gemeten jonge" spelers van Ajax nog wensen te voetballen en naar voétballeeftijd gespro ken „oude" spelers pleizier hebben om in competitieverband hun best te willen doen de naam van Ajax hoog te houden en die geen moeite te veel is om in dit verband het hunne daartoe bij te dragen, is in de loop van de laatste jaren een vriendenkring ont staan, waarbij menigeen zich graag wil aansluiten. Dat dit geen grootspraak is, blijkt wel uit de uitlatingen van „jonge" spelers (alweer volgens de maatstaf van een voetballeeftijd), die liever in Ajax 7 voetballen dan in een hoger elftal. Eén typisch voorbeeld is ook, dat een bekend speler uit Ajax, die afgedankt werd voor het uitkomen in K.N.V.B. elftallen, gaarne verder wilde spelen in Ajax 7. Het blijkt dat in dit tijdperk van „betaald voetbal", het zeer zeker wenselijk is, dat men er een elftal op nahoudt om daarin overcomplete spelers te laten voetballen, voor wie er slechts één vereniging is en dat is „Ajax". Vanwege zeer laconieke beweringen van „wat hebben we aan zo'n elftal" en het laten meespreken van commerciële inzichten, zoals „het veld heeft er maar van te lijden" en de financiële aspecten van „het kost ons maar geld", tracht men de doel stelling van Ajax te ontwrichten: Artikel 3 der Statuten De vereniging stelt zich ten doel de beoefening van het voet balspel! Ik heb gemeend dit alles in beknopte vorm in het clubblad te moeten plaatsen en te moeten opkomen als amateur, werkend lid en actief speler van Ajax 7 voor het voortbestaan en het bestendigen van dit elftal. Gaarne zou ik eens commentaar op dit epistel willen vernemen en niet van commerciële en/of finan ciële aard, tenzij dit laatste in de honderden guldens gaat lopen. Met dank voor plaatsing, De aanvoerder van Ajax 7 JAN DE WIT Klaverjassen Het Ajax Klaverjasteam bestaande uit de heren De Haan, Uriot, Schroder, Van Mourik Sr., R. de Wit, De Boer, Terbeek, Verlee, Versteeg, De Bock en Zwang boekte een fraai succes door in het jaarlijks Blauw-Wit toernooi om de zilveren „Mara thontoren", beslag te leggen (in de poule) op de eerste en de marsenprijs. In de finale sleepten onze clubgenoten de fraaie „Marathon" trofee (een wisselprijs) in de wacht. Altijd wel gezegd, loten van de Ajax-stam staan ook buiten het groene veld hun mannetje. BROWN. De Clubavond-Commissie seint Laatste clubavond (met dames) in mei wordt weer een spe ciale avond. Stop. Kaarten, sjoelbakken, muziek en een dansje. Stop Nadere bijzonderheden volgen. CAC. Dit blad nog een week overslaat dank zij een jubilaris. Waar 't leven voor beginnen gaat omdat hij veertig jaar is Welnee die met de knuppels slaan zijn trouwens TACHTIG jaar. Gezamenlijk wel te verstaan: AjaxBlauw Wit als paar! Twee baby's die vóór veertig jaar tezamen zijn bepoederd. Een prachtig voorbeeld hoe zo'n paar door honkbal is verbroederd. Nog vele jaren allebei! Dat je gezond en wel nog lang mag blazen je partij in 'n heel mooi zomerspel. Ook voetbal heeft ons weer bekoord met schoonste dag der dagen. Sloegen w ij Alkmaar, Feijenoord door Sparta werd geslagen. Straks weer een AjaxFeijenoord Het zou ons niet verbazen. Behoort u ook al tot de soort die daarop nu ail azen? Aanstaande zondag naar Den Haag. Dat is geen app'lepap. Maar Feijenoord gaat graag of traag naar Groningen op stap Geen appelepap voor Sjaak en Henk, voor Eddy niet en Coen. Als ieder denkt wat i k nu denk DE EINDSTAND, met als zachte wenk: DE CLOU VAN HET SEIZOEN. B. S. Ie M. Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Weteringschans 185- 223 -Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 28