Medische Sportkeuring en Identiteitskaarten Bericht van K.N.V.B. Aid. AMSTERDAM MEDISCHE SPORTKEURING. Alle leden ener vereniging, die aan voetbalwedstrijden wensen deel te nemen, moeten door een Medisch Sportkeuringsbureau zijn gekeurd en van dit bureau een bewijs van goedkeuring heb ben ontvangen. Deze verplichting geldt eveneens voor hen, die reeds voor een andere instantie (rijk, gemeente, politie, mili taire dienst, enz.) zijn gekeurd. Een lid dat wenst te worden gekeurd, wendt zich door tussen komst van zijn vereniging tot het naastbijgelegen keurings bureau. Deze bureaus zijn gevestigd te Amsterdam: de heer G. v. d. Jagt, Zeilstraat 14, ZI. Uithoorn: de heer W. Postma, Gemeentehuis. Weesp: de heer Joh. Dorland. Herensingel 212. Bij de keuring dient te worden overgelegd de oproeping als mede een volledig ingevulde identiteitskaart, voorzien van de vereiste handtekeningen en een goedlijkende pasfoto. Voor keuringen door de bureaus AMSTERDAM en WEESP dienen de keuringsgelden aan de vereniging te worden voldaan. Verrekening zal geschieden via de Afdeling en wel door de ver enigingen in rekening-courant te belasten onder toezending van een opgave, waarop de namen van de gekeurde spelers zijn vermeld. Deze bureaus zullen de keuringsgelden derhalve niet rechtstreeks van de gekeurden innen. Bij goedkeuring ontvangt het lid de identiteitskaart terug voorzien van een stempel met keuringsdatum. Het lid moet deze kaart onverwijld aan zijn verenigingsbestuur doorgeven ter af stempeling door het Bondsbureau. Bij het bureau UITHOORN dienen de keuringsgelden recht streeks en bij vooruitbetaling te worden voldaan; de identiteits kaarten zullen door dit bureau aan de verenigingen worden doorgezonden. Tenzij het sportkeuringsbureau een eerdere herkeuring nood zakelijk acht, is een bewijs van goedkeuring geldig zolang de betrokken speler gerechtigd is uit te komen in de afdeling (pupillen, juniores B, juniores A of seniores), waarvoor hem van bondswege een identiteitskaart werd verstrekt. Indien een speler bij de aanvang van het eerstvolgende seizoen naar een andere afdeling zal overgaan, kan hij reeds in het lopende seizoen, en wel vanaf 1 maart, worden gekeurd. Hij dient dan, behalve de oproeping, ook een identiteitskaart over te leggen, welke geldig is voor de afdeling, waarin hij in dat volgende seizoen zal uitkomen. Dringend wordt aangeraden deze mogelijkheid te benutten, niet alleen ter bevordering van een spreiding der werkzaam heden van de sportkeuringsbureaus doch ook om ons bonds bureau in staat te stellen de identiteitskaarten voor de aanvang van het seizoen te behandelen. Spelers, die door een medisch sportkeuringsbureau zijn ge keurd, doch niet goedgekeurd, zijn niet gerechtigd aan wed strijden deel te nemen. Zij kunnen van de beslissing van het bureau in beroep gaan bij de Federatie van Medische Sportkeu- ringsbureaux onder door deze Federatie vast te stellen regelen (adres: Dr. J. de Jongh, Amsterdamsestraatweg 456 D, Utrecht). Hangende de behandeling van het beroep is de be trokkene niet tot deelneming aan het voetbalspel gerechtigd. Een vereniging, welke een speler die nimmer in bindende wedstrijden is uitgekomen, laat spelen zonder dat dit lid is goedgekeurd, wordt beboet met 1,voor de eerste overtre ding, met 2,50 voor de tweede en met 10,voor iedere vol gende. Onder overtreding wordt verstaan het laten medespelen zon der dat het betreffende lid is goedgekeurd. Dezelfde bepaling is van toepassing op het laten medespelen van afgekeurde spelers en van spelers, die geen gevolg hebben gegeven aan een oproe ping tot herkeuring. Deze overtreding geeft de tegenpartij niet het recht ongel digheid van de wedstrijd aan te vragen. Indien iemand, die reeds aan de beoefening van het voetbal spel deelneemt, wordt afgekeurd, geeft het betrokken sport keuringsbureau daarvan kennis aan de Afdeling. Het bestuur der Afdeling doet mededeling van de afkeuring aan de K.N.V.B. Teneinde te kunnen beoordelen of aan de bepalingen betref fende de medische sportkeuring is voldaan, behoort de kolom „medisch gekeurd" op het ledenopgaaf-formulier te worden in gevuld met „ja", of, indien het een niet-spelend lid betreft, met de afkorting „n.s.". Van juniores moet de laatste keuringsdatum worden inge vuld. Deze kolom mag nimmer on-ingevuld worden gelaten. Identiteitskaarten. Alle deelnemers aan door de Afdeling uitgeschreven wed strijden, dienen in bezit te zijn van een door de Afdeling afge stempelde identiteitskaart. De geldigheidsduur van deze kaart is voor seniores gesteld op ten hoogste vijf jaren; voor juniores zolang zij gerechtig zijn uit te komen in de afdeling, waarvoor de kaart werd afgegeven. Een ter afstempeling aangeboden kaart, volledig ingevuld en door betrokkenen eigenhandig ondertekend, moet vergezeld gaan van de vorige, door dezelfde vereniging afgegeven kaart, of van een zgn. witte verklaring, waaruit blijkt voor welke ver eniging de speler in het voorgaande seizoen is uitgekomen. Identiteitskaarten waarin al dan niet duidelijk zichtbaar veranderingen zijn aangebracht, worden niet in behandeling genomen. Het aanbrengen van veranderingen in reeds afge stempelde kaarten is strafbaar. Een kaart is uitsluitend geldig indien door de vereniging in het daarvoor bestemde vakje is afgestempeld voor welk seizoen de kaart is afgegeven of verlengd. In het vakje daarnaast moet zijn vermeld, onder welk nummer de speler in dat seizoen op de ledenlijst voorkomt. Kaarten van jeugdspelers moeten boven dien zijn afgestempeld door een Bureau voor Medische Sport keuring. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat de verenigingsbestu ren verantwoordelijk zijn voor de juistheid van de op de iden titeitskaarten en witte verklaringen vermelde gegevens. Door het verstrekken van onjuiste gegevens, o.a. betreffende de leef tijd, stelt men zich aan zware straffen bloot. Spelers, aan wie door het Bondsbureau nog geen identiteits kaart werd uitgereikt, zijn niet gerechtigd deel te nemen aan wedstrijden, welke door de Afdeling zijn uitgeschreven. Wan neer een vereniging niettemin zulk een speler laat uitkomen, wordt haar een boete ad ƒ2,50 opgelegd. Kaartencontrole bij wedstrijden. Vóór de aanvang van de wedstrijd is de scheidsrechter ver plicht zich ervan te overtuigen of alle spelers in het bezit zijn van een geldige identiteitskaart, zoals hiervoren omschreven. Hij moet dit doen door vergelijking met de ruilformulieren. Indien een speler zijn identiteitskaart niet kan tonen, moet de scheidsrechter zulks aantekenen op beide ruilformulieren. Deze bepaling is eveneens van toepassing indien een speler een kaart toont, waarop het stempel ontbreekt van het lopende seizoen of het nummer van de ledenlijst. Overeenkomstig het bepaalde in art. 58 2e lid van het Regle ment der Afdeling Amsterdam zal „bij niet vertonen van een geldige indentiteitskaart op verzoek van de scheidsrechter" aan de betrokken vereniging een boete ad 1,worden opgelegd. Een scheidsrechter is bevoegd een speler het recht tot mede spelen te ontzeggen, wanneer deze in gebreke blijft zijn iden titeit te bewijzen ten genoegen van de scheidsrechter. 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 25