Van Azen, Pasen en hazen (ii) Onze sportarts en clubgenoot W. H. E. Posthuma werd in februari 1958 voorzitter van de K.N.H.B. (honkbal, geen hockey!). In datzelfde jaar organiseerde deze bond de Euro pese honkbalkampioenschappen. Het werd op de terreinen van O.V.V.O. voor ons land een grandioos succes, dat niet licht zal worden vergeten. Het Hilversum-toernooi mocht zich van de zijde der clubs in een goede belangstelling verheugen. Met overwinningen op Hil versum (102), U.V.V. (81) en H.H.C. (21) drong Ajax tot de eindstrijd door. Ook daarin was ons team met Herre Kok als werper tegen O.V.V.O. met Han Urbanus op de plaat meer mans (20). De Zilveren Handschoen was het tastbare resul taat. Coach Hordijk liet op deze sportdag de volgende spelers in het geweer komen: D. v. d. Berg, H. A. Kok, A. Kraan, G. Mossing Holsteyn, W. Pelser, W. Prins, L. J. Roosdorp, R. Smith, E. Staller en H. Walker. Ajax werd in de competitie echter op de eindstreep door W.V.H.E.D.W. verslagen. Als kampioen verschafte deze club zich tevens toegang tot de hoofdklasse. De juniores doorliepen hun klasse met goed gevolg en werden ook jeugdkampioen van de stad. De vertolking geschiedde door: H. C. Cruyff, F. Grootenboer, W. M. v. d. Kamp, W. Kuyper, F. R. Martens, J. Metz, D. Offringa, H. R. Oldenziel, P. Salen- tijn, H. J. Schipper, A. Slager en G. Worst. In de landelijke strijd om de Norman Mc.Phailbeker was de derde plaats voor Ajax achter kampioen Neptunus en H.C.K. Ten einde de honkbalafdeling nieuw leven in te blazen, werd in het najaar van 1958 de commissie als volgt samengesteld: M. Bremer (voorzitter), W. Niepoth (secr./penningm.), A. M. Hordijk (coach), E. H. van Tuyl (jeugd) en W. Prins (training tweede team) Ook in 1959 legde het Zilveren-Handschoentoernooi te Hil versum ons geen windeieren. Tegen E.H.S. werd het na een 60 achterstand gelijk, hetgeen door een loper meer op het derde honk voor ons voldoende was om als winnaar te worden ver klaard. Tegen W.V.H.E.D.W. werd het 61 en in de finale tegen H.H.C. 32. Wij wisten dus van wanten. Het was trouwens toch een gunstig seizoen, want van de vier negentallen prijkten er drie op de eerste plaats. De juniores droegen in hun afdeling de erepalm weg en snor den voor het plaatselijk kampioenschap Quick en Blauw-Wit voorbij. In het landelijke toernooi waren onze resultaten teleurstel lend, niet omdat de titel naar S.V.V. ging de Schiedammers hadden ongetwijfeld de beste ploeg -, maar wel omdat de men taliteit van sommigen onzer stellig voor verbetering vatbaar was. Hoewel een tweede plaats binnen hun bereik lag, kwalifi ceerden onze jongelui zich als derde achter Elinkwijk. De namen van onze spelers waren: R. Gouw, A. K. Hofman, W. M. v. d. Kamp, F. R. Martens, J. J. Metz, W. Nagel, D. Offringa, H. R. Oldenziel, H. J. Schipper, R. E. J. van Tuyl, G. Worst en J. L. Yanse. In de afdeling van Ajax 1 werd U.V.V. met enige in Neder land verblijvende Amerikanen in de gelederen kampioen, waarmede de Domstad tevens een hoofdklasser had. De zegetocht van Ajax 2 in klasse 3A in het rayon Amster- dan werd te Halfweg niet gestuit door The Sparrows, de kampioen van het district 't Gooi/Utrecht. Dank zij vooral het goede werpen van Ap Slaman (18 x 3 slag, 1x4 wijd, 5 h.s. tegen) promoveerde ons reserveteam. Voor de weg terug zet ten zich schrap: D. v. d. Berg, A. Boetje, J. Bonsen, T. van Don kelaar, H. J. de Jong, W. Leurs, H. L. Pasteuning, W. Pelser, L. J. Roosdorp, H. R. Ronnenbergh, A. Slaman en W. F Wepp- ner. De adspiranten kwamen gelijk met O.V.V.O. aan. In het be slissende stadium won deze physiek sterkere ploeg verdiend. Niepoth, de man die verscheiden jaren in de Honkbalcommis sie had gezeten en ons dikwijls van zijn pennevruchten in het clubblad deed kennis nemen, trok zich in november 1959 terug. Wim, nogmaals bedankt voor wat je hebt gedaan! Het jaar daarop behoorde Ajax in de eerste klasse lange tijd tot de kanspaarden, doch E.D.O. versperde alle concurrenten de weg. De Haarlemmers kwamen in hun oude omgeving terug; Ajax bezette met 4 punten achterstand de tweede plaats. Het tweede negental wist zich in zijn nieuwe omgeving uit stekend aan te passen en voltooide de competitie met 5 punten minder dan De Spartaan. Ajax 3 liet in 4 B slechts één steek vallen en werd dan ook glansrijk eerste. De promotiewedstrij den verliepen eveneens gunstig. D. J. Boering, T. van Donkelaar, A. Dijkmans, A. K. Hofman, A. M. Hordijk jr, W. M. v. d. Kamp, W. Leurs, W. F. Kluft, H. L. Pasteuning, R. E. J. van Tuyl, A. G. Visser, T. Vree en J. L. Yanse zorgden voor de „stijgende" lijn. Bij de adspiranten streefde V.V.G.A. onze benjamins voorbij. Na afloop van de door het rayon Amsterdam van de K.N.H.B. georganiseerde spelregelrally voor de Amsterdamse honkbal- jeugd werd Rob van Tuyl met een handschoen verblijd. Een zelfde geschenk, dat onze eerste-honkman E. G. Staller ter beschikking had gesteld voor de jeugdige Ajax-honkballer die hiervoor het meest in aanmerking kwam, werd Leo van Wijk toebedeeld op grond van zijn gedrag en sportief optreden. De thuiswedstrijden van Ajax 1 en 2 werden dit seizoen op het nieuwe honkbal veld aan de Jan van Galenstraat gespeeld. Nu is nog het wachten op één of meer zittribunes. De spelers werden wekelijks per circulaire van het program ma, de uitslagen en andere bijzonderheden op de hoogte gesteld. In dit verband dienen vooral de heer M. Bremer als verzorger van de tekst en de heer A. Kraan voor de artistieke uitvoering te worden genoemd. In de verschillende ploegen waren ingedeeld: Ajax 1: D. v. d. Berg, J. Groenewoud, M. C. van 't Hof, H. A. Kok, A. Kraan, G. C. Mossing Holsteyn, J. Neefjes, W. Pelser, E. G. Staller en O. G. J. Tromp. Coach: A. M. Hordijk Sr. Leider: M. Bremer. Ajax 2: A. Boetjé, J. Bonsen, B. Bremer, H. J. de Jong, F. R. Martens, D. Offringa, H. R. Oldenziel, L. J. Roosdorp, H. Th. Slaman, W. F. Weppner en R. Wolfers. Coach: H. R. Ronnenbergh. Leider: A. G. H. van Gender en. Ajax 3: D. J. Boering, T. van Donkelaar, A. Dijkmans, A. K. Hofman, A. M. Hordijk Jr, W. M. v. d. Kamp, W. F. Kluft, W. Leurs, H. L. Pasteuning, H. J. Schipper, R. C. Theunisse, R. E. J. van Tuyl, A. G. Visser, T. Vree, G. Worst en J. L. Yanse. Coach: W. Prins. Leider: A. Hofman Sr. Jeugdteam: F. Böhne, J. Bos, E. G. E. Bouman, A. T. M. Bouwman, R. D. van Craaikamp, H. C. en H. J. Cruyff, A. J. van Eyden, R. Grootenboer, K. Idsinga, L. H. G. Kervezee, C. Soet- hout, E. Spaak, G. Splinter, G. Uittenbosch en L. M. van Wijk. Gaarne hadden wij u nog veel meer willen verhalen of u foto's laten zien, maar er is een stopteken gegeven. Dus mogelijk een volgende keer. Allen die ons met het verstrekken van gegevens behulpzaam zijn geweest, of die de honkbalafdeling op een of andere wijze hebben bijgestaan, wordt bij dezen d§ink gebracht. ETÊ. Dit blad komt een week later dan aanvankelijk bedoeld. Zodat ik u nog zeggen kan hoe 'n Paashaas zich wel voelt die naar „het Paashaas-zijn" niet haakt omdat hij zeer rapide zich uit de voeten heeft gemaakt, niet in het minst timide. De nek-aan-nek met Feijenoord zet, na het vier uit twee voor BEIDE, ook na Paas zich voort. Dus Ajax doet nog mee. Morgen de jongens van de kaas. Da's aanpakken geblazen. Ze waren ons al eens de baas heel Alkmaar in extase. Laat nu niet weer met schoppe-aas je troeven en verbazen. Wijd open ogen, zonder waas. Juist op: Beloken Pasen. Drukke zaterdag, 8-4-'61 B. S. LE M. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 23