Balpuntigheden De H.C. vertelt Beslissing was dubieus De hitter was sterk als een reus, Een stootslag gaf hij met zijn neus, Eén man had er pech Niet de vent met de scheg, Voor wie werd vermeld „velders keus". Geen hondebaan Op 't honkbalveld treft men soms honden Die niet aan een riem zijn gebonden, Links en rechts uit de flank Is er geen „Doggersbank" Houd fik liever thuis ongeschonden! Beklag over gedrag Een scheidsrechter riep eens „twee slag", De slagman schoot toen in de lach, Bij een volgende slag Kwam een tong voor de dag Ik vraag mij af, of dat mag*) Neen, doet afbreuk aan het gezag. Oor-zaak en gevolg De coach geeft dikwijls een teken Dat ietwat vreemd is voor leken, Soms krabt hij zijn oor, Al komt jeuk niet voor, Een „lel" toont aan goed bekeken. Geen fout-tip Een juffrouw die dol was op scoren, Kreeg eens van haar vrijer te horen: „Als ik direct heb geslagen, Mag je mij iets moois vragen", Ze schreef BH, doch liet zich niet storen. De verslaggever was Ruth De vader van onze welp Spaak Wilde eens wedden om een knaak, Hij zei verder niks, Doch liep om Toby Rix Tot leeringhe ende vermaeck. 40 Een ontmoeting AjaxBlauw-Wit Is altijd een treffen met pit, Niet alleen op het terrein, Maar ook buiten de lijn, Proost lui, heft nu de split! ETË. Cakewalk Een pinch-hitter lag fijn te soezen Toen de coach tegen hem wat ging smoezen: „Ga aan slag na dat dromen, Mep de bal langs die bomen, Dan trakteer ik op grote tompoezen!" De onvoltooide Als loper was hij zeer dartel, Zijn slaan leek op dat van een kwartel, Hij ving echter bot, Dat maakte hem kapot En een einde aan het gemartel. Splijtbaar materiaal Vaak moet het „bat" eraan geloven, Op het veld dus niet in alkoven Leg het hout er goed op, Hou dit niet op zijn kop, Herhaling: het merk moet steeds boven! Quicker than quick De honkloper was een zeer snelle, De evenknie van een gazelle, Tegen de gooi van de short-stop Kon hij nochtans niet op, 't Verschil bedroeg zeker twee ellen. Ovationeel geklap Een honkballer, gezien bij 't publiek, Was eveneens een kei in muziek, Hij stelde die waardering op prijs, Getuige het volgende bewijs Hij zorgde voor „the hit of the week". Je moet het bekijken De scheidsrechter doet het nooit goed, Hoe goed hij zijn best toch heus doet, Ga er zelf maar eens staan, Of nog beter meldt U aan, Dan krijgt het „ref-korps" weer nieuw bloed! Een goede loopjongen Een junior, ontgroeid aan Lord Lister, Was bij honkbal ook niet van gister, Na 't stelen van een kussen Ging hij er van tussen Toch heeft hij een schoon strafregister. Hoed je ervoor Martin(i)s toorn op te wekken door er klak keloos met je muts naar te gooien. De heer Bremer kan er met zijn pet niet bij als je geen steek uitvoert. Op het sportveld be hoort geen ca-baret. Sta achter je voorzitter! „Ik kan heus mijn eigen boontjes wel doppen", zei onze secretaris, de heer Hennie Ronnenbergh. Hij verzocht daarom hem ter voorkoming van misverstand niet meer kortheidshalve „Hero" te noemen. Komt dat in de bus? S C HORDIJK vraagt de medewerking van onze honkballers. Sla dit verzoek van onze Seniores-Coach niet in de wind; vlieg er eens uit en ga naar De Kooi. Er is nog plaats in de z.g. strikekamer oftewel slagroom. De eigenaar van Magazijn ,,'T UYLTJE", de man in diverse duikerpakjes, belast zich innemend met suikerzakjes. Aangeboden: W. Prins, derde druk, in buck-ram-band. Des gewenst met steunen. Had goede Wim-pers. Onze grote Toon blijft Van Gend eren. Is er niks Loos? Rien ne va plus? Het alarmerende bericht dat Rien van 't Hof (f) laan zou uitgaan, bleek gelukkig op een vergissing te berusten. Iedereen weet immers dat wij eerder van Rapenburg dan van Gooiseweg zijn. Let u bij het spelen van de Ajax-teams wel eens op onze bankbediende, al dan niet vergezeld van zijn hofdame Een zeer standvastig rekenaar. Te dezer zake moeten Hofmans vertèllingen dan ook naar het rijk der tabellen worden verwezen. De materiaalcommissaris G. H. J. Bonsen staat altijd klaar met een stuk hout en geeft de handschoenen een passende plaats. Kent u zijn ballade Wie wil eigenlijk niet de protectie van pa Bonsen hebben Bovendien heeft de dierenbescherming (b.v. Kraan) zijn aandacht. Zou het toeval zijn dat zoveel beesten Bonzo heten? In de honkbalannalen van Ajax komen overigens nog de volgende namen voor: Baars, Harinck, Koolhaas, Los, Mol, De Paauw, Post, Rotgans, Schaap, Schelvis, Schol, v. d. Valk en Vinck. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 21