40 1 Perry van der Kar ons nadeel zou zijn geweest. De Mon wilde hiervan echter niets weten en omdat Geestman zich ook nog tamelijk fit voelde, werd de strijd op dezelfde voet voortgezet. Het met invallers voor Jan Blomvliet en Van Lobberegt uitkomende Ajax-team was in de avonduren met 32 de gelukkige." De matadors waren: G. J. Beumer, J. P. Blomvliet, K. H. Bloem, W. Geestman, J. ter Heide, A. M. Hordijk, R. Kok, L. W. de Koning, S. de Paauw, K. B. A. v. d. Schuyt en P. Weppner. Voorts hield Ajax aan het Zilveren Handschoentoernooi van Hilversum een waardevolle tweede prijs over, nl. een echte zil veren gulden. Gezien de tijdsomstandigheden besloot het Bondsbestuur in 1945 de competitie open te stellen voor ten hoogste twee ploe gen per vereniging. Dit was een tegenvaller voor ons derde negental en de jeugd, al kwam het wel tot enkele vriendschap pelijke wedstrijden. In de plaatselijke noodcompetitie afd. B, waarin de clubs elkaar eenmaal ontmoetten, was Ajax 2 haantje de voorste met J. P. Blomvliet, H. Bosboom, C. Bouwman, D. Hoogendijk, R. Kok, A. Kraan, W. Leurs, G. Losekoot, J. L. G. Stam, B. D. de Sterke en H. Wapstra. Ook J. Lambregts, D. J. Schalm en H. Tholenaar waren enkele malen behulpzaam. In het kader van de actie „Hilversum helpt Tiel" bracht 't Gooi een toernooi tot stand. Het tweede negental, dat te elfder ure voor Zeeburgia was ingevallen, toonde zich niet al te bescheiden; het werd een eerste prijs. Wel ontfutselde Watergraafsmeer ons met 87 de punten, doch door een betere score (Ajax'tGooi 154 en AjaxHilversum 40) was Ajax vóór het samenzijn met onze buren van Voorland al nagenoeg zeker van de eerste plaats. In de competitie afd. A kwam het eerste niet verder dan de vijfde plaats. Blauw-Wit werd voor de zoveelste keer kam pioen. Het was een ietwat vreemde competitie, want theoretisch had ook een overgangsklasser kans op de hoogste titel. Reismoeilijkheden waren er o.a. de oorzaak van dat het Ajax/ V.V.G.A.-jeugdtoernooi achterwege bleef. De clubs die geen Amerikaanse ballen meer hadden, namen haar toevlucht tot een Nederlandse surrogaatbal. Deze imitatie- produkten waren meestal te zwaar en het was schering en in slag dat men bij het raken van de bal verschillende stukken in de lucht zag fladderen. In één wedstrijd werden er soms 7 bal len „vernield". Door het contact met de Canadezen kon onze armetierige voorraad gelukkig met een aantal goede ballen worden aange vuld. Vóór het begin van de competitie in 1946 diende Ajax zich als mededinger aan voor het A.B.C.-toernooi om de Bevrijdings- Er zijn ruim takken van sport, doch er is slechts sportmagazijn, waar U altijd slaagt voor Uw sportuitrusting: SPORTMAGAZIJN AMSTERDAM - ARNHEM - DEN HAAG - NIJMEGEN Sportartikelen - Camping de oudste Sport-confectie-Speelgoed ideeën beker. Nadat D.W.S. met 22;2 was gestruikeld, zou Ajax zich in de eindstrijd tegen de Maple Leaves verweren. Door de plot selinge afreis van de Canadezen kwam het er echter niet van. Op Hemelvaartsdag werd medewerking verleend aan het Opbouwtoernooi van Zandvoortmeeuwen. H.H.C. en V.V.G.A. kregen met 101 resp. 63 de kous op de kop. In het jubileumtoernooi van Blauw-Wit zagen H.C.K. (92) en E.D.O. (5—4) zich de winst door Ajax ontnomen, maar in de finale was Blauw-Wit met 20 superieur. Als tweede prijs werd ons een prachtige vaan overhandigd. Door de uitwisseling van sportbeoefenaren toog het Amster dams negental, met o.a. W. Geestman, J. ter Heide, R. Kok, G. N. van Lobberegt en W. Prins, naar Liverpool. De juniores A waren in de competitie zeer inhalig. Er viel geen kruimeltje af. Ook in het R.C.H.-toernooi om de Adri Blokkerbeker liet Ajax zich van een sterke zijde zien. Weliswaar schoten onze benjamins één keer tekort, doch zij waren toen al zeker van een finaleplaats. Gezien het lijvige programma was het niet verantwoord steeds in dezelfde dus beste formatie het veld in te gaan. De resultaten waren: R.C.H. (130), E.D.O. (51), V.V.G.A. (8—4), E.H.S. (3-^) en in de eindronde T.IJ.B.B. (12—1). De lauweren werden geoogst door P. van Gosliga, H. ter Heide, R. Leeser, D. de Paauw, A. Perk, B. J. Ras, H. Ras, D. C. Sasbach, J. L. Schimscheimer, C. de Vlieger Jr. en W. F. Weppner. Ook P. J. Schoof en W. Wassenaar maakten hun entree. In het vierde Ajax/V.V.G.A.-toernooi liet onze jeugd het ech ter zitten. De eerste en de extraprijs gingen naar E.D.O. Ajax 1 kwam in de strijd om de knikkers met 5 punten minder dan Blauw-Wit op de tweede plaats terecht. Het tweede stond nog twee treden lager. De Honkbalcommissie bestond uit de heren A. M. Hordijk, J. G. A. Loseloot, J. L. G. Stam, E. H. van Tuyl (secr.) en A. de Wit. In het Bevrijdingstoernooi van A.B.C. (anno 1947) gaf Ajax de overgangsklasser D.W.S. met 81 een afstraffing. Blauw- Wit hield A.B.C. in toom. Het laatste bedrijf werd weer door de twee grote concurrenten opgevoerd. Onze club bleef met gering verschil (32) voor door de handelingen van G. J. Beumer, H. Bosboom, W. Geestman, J. ter Heide, A. M. Hor dijk, R. Kok, A. Kraan, G. Losekoot, W. Prins en B. D. de Sterke. Het landskampioenschap was voor Schoten. H.H.C. en Ajax volgden op de ranglijst. Ons reserveteam werd in zijn afdeling als vierde geboekstaafd. De door R.C.H. uitgeloofde beker kwam opnieuw in de han den van onze juniores. Ripperda (82), H.H.C. (21), E.D.O. (21) en T.IJ.B.B. (30) ondervonden dat het kwaad kersen eten was met W. Blom, H. Boskamp, H. ter Heide, H. A. Kok, G. van Mourik, B. J. Ras, H. Ras, C. de Vlieger Jr., W. F. Weppner, J. de Wit en H. v. d. Zwaag. In het Ajax/V.V.G.A.-toernooi was het Meerse Rood-Wit eveneens troef. De Spartaan (30), H.C.K. (101), T.IJ.B.B. (21) en E.D.O. (30) konden tegen Weppner en zijn speel kameraden geen stand houden. De Spartaan haalde in de strijd tegen Ajax om het jeugdkam pioenschap van Amsterdam tweemaal bakzeil, t.w. 06 en 9—12. Als klap op de vuurpijl mocht Ajax A, na E.D.O. met 96 van zich af te hebben geschud, zich sieren met de officieuze titel van jeugdkampioen van Nederland (toen was er nog geen Norman Mc.Phailbeker). Het 60-jarig bestaan van de voetbalvereniging Sparta werd opgeluisterd met een honkbaltoernooi. Met Neptunus (61) en H.F.C. Haarlem (92) werd afgerekend. Andermaal brandde de strijd tussen Ajax en Blauw-Wit los. Na zeer aantrekkelijk spel, waarvan veel propaganda uitging, hielden de onzen met 32 het heft in handen. Zaterdag 3 juli droeg de Amerikaanse ambassadeur, dr. H. Baruch, vóór de stedenwedstrijd AmsterdamHaarlem in het Ajax-stadion, de door zijn landgenoten geschonken honkbal- benodigdheden aan de N.H.B. over. In 1948 was ons eerste negental in den beginne niet bijster op dreef, doch een zeer goede eindspurt en het terugvallen der 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 18