LANGE HOUTSTRAAT 10-12 DEN HAAG-TEL.1172.90* 19 September 1942 Ajax veteranen Blauw Wit veteranen (12-4) Staand v.l.n.r.Tau, Henk Blomvliet, Hordijk, Smit, Arie de Wit, Van Tuyl, Martens, Gast, Elzenga, G. van Asselt en Bonneveld Gehurkt v.Ln.r.Stoltenkamp, Bremer, Ten Siethoff, Jurriaans, Lauritsen, Schalm, Jelders en Drilling f Door de oorlogsomstandigheden kwam het niet tot driemaal is scheepsrecht. De juniores A raakten in de competitie geen enkel punt kwijt. In het „kranige" negental waren ondergebracht: H. Bolderink, J. Bolderink, H. Hamann, C. v. d. Hart, A. Kraan, M. Michels, P. Nieuwenburg, R. Saarloos en J. L. Voigt. Voorts dienen C. ten Hoonte, D. C. Sasbach, C. P. v. d. Schee en W. F. Wepp- ner te worden genoemd. Het derde jeugdtoernooi van Ajax en V.V.G.A. was voor Schoten glorierijk. D.W.S. ontving de Kievitenprijs. Voor de stedenwedstrijd AmsterdamHaarlem werden vijf clubgenoten uitgenodigd. De volgende dag, om precies te zijn zondag 9 juli 1944, deed Ajax mee in het Blauw-Wittoernooi. Zelden zal een dergelijk sportevenement ons zoveel voldoening hebben geschonken als toen het geval was. Destijds werd over die „legendarische" slag het volgende geschreven: „Tegen Quick stond aanvankelijk J. P. Blomvliet op de plaat, doch wegens een onwillige arm moest hij zich laten vervangen. Daar de overwinning geen ogenblik in gevaar kwam, werd de reserve-pitcher van het tweede, R. Kok, met het werpen belast. Later nam Geestman diens taak over. Vervolgens kreeg Ajax zijn grote concurrent Blauw-Wit te bekampen. De Stadionclub werd met 21 uitgeschakeld. De finale AjaxSchoten is de mooiste en enerverendste wed strijd geweest die ooit in een honkbaltoernooi hier te lande werd gespeeld. In het reglement was bepaald dat de eindstrijd 7 in nings zou duren. Mocht er geen beslissing zijn verkregen, dan zou de wedstrijd steeds met één slagbeurt worden verlengd, tot dat een der clubs won. Zestien innings lang hebben beide ver enigingen alles gegeven om de zilveren beker te veroveren. Ten einde de werpers Geestman en De Mon, die de dag tevoren al in de stedenwedstrijd hadden gegooid, niet tot het uiterste te vermoeien, stelde Ajax na 10 innings voor, aan weerskanten een reservewerper op de plaat te zetten, wat hoogstwaarschijnlijk in Société Vinicole de Bordeaux, Koninginneweg 143, Tel. 725250

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 17