T. RECEPTIE AJAX /BLAUW WIT (aid. Honkbal) 4-1-5 9 punten. Triest was het echter dat van de 9 winst punten er 6 wegens niet opkomen in mindering werden ge bracht. In 1928 ging het weer naar wens. Ajax 1 maakte zich voor de tweede maal meester van de Olympiabeker. Eerst kreeg Quick er met 165 van langs. Voor al door het fraaie werk van pitcher Van den Heuvel moest A.G.H.C. met een 31O-nederlaag afdruipen. In het slotduel werd Concordia met 237 geklopt. Deze prachtige resultaten kwamen tot stand door: Baars, W. Bakker, J. P. Blomvliet, C. H. W. de Bois, J. Elzenga, J. v. d. Heuvel, G. Smit, J. Smit en P. Vunderink. Ofschoon Ajax in juni een fikse aderlating onderging door dat derde-honkman Gerard Stam en werper Jan van den Heuvel naar het toenmalige Ned. Oost-Indië verhuisden, lieten de onzen zich de kans op het tweede landskampioenschap niet ontglippen. De eindstand luidde: gesp. gew. gel. verl. pnt. Ajax 10 8 0 2 16 Blauw-Wit 9 6 0 3 12 Concordia 10 5 0 5 10 Quick 9 4 0 5 8 Haarlem 10 4 0 6 8 Z.R.C. 8 1 0 7 2 Onze kleuren werden hooggehouden door: A. Bogaard, C. H. W. de Bois, J. Elzenga, H. Harinck, J. v. d. Heuvel, J. Martens, G. Smit, J. Smit, G. Stam en P. Vunderink, maar ook W. Bak ker, H. H. Blomvliet, J. P. Blomvliet en G. Doon droegen in belangrijke mate tot het succes bij. Ons kampioensteam won de erewedstrijd tegen de niet op haar sterkst uitkomende Rest van Nederland met 1612. Ajax 2 ging eveneens met de titel schoot. Het was te betreuren dat de enige nederlaag in niet opko men moest worden gezocht. Daar onze reservisten van de eerste plaats zeker waren, kwam de nog te spelen competitie wedstrijd te vervallen. Stand tweede klasse B: gesp Ajax 2 7 V.V.G.A. 2 8 Z.R.C. 2 6 Concordia 3 8 T.O.S. 1 7 Aangezien de twee op het programma staande ontmoetingen met de sterkste ploeg van afd. A, V.V.G.A., om het algemeen kampioenschap van de tweede klasse op zondagen waren vast gesteld en bijna alle daarbij betrokken clubgenoten als voet ballers competitie- of proefwedstrijden moesten spelen, gaf Ajax beide matches gewonnen. Toch kwam het in het toernooi van Haarlem nog tot een treffen tussen Ajax 2 en V.V.G.A. Na overwinningen op Quick (178), V.V.G.A. 2 (111) en de keurploeg der ambtenaren (1612) konden de hierna genoem de reserves vol trots met de Zilveren Bal de terugreis naar de hoofdstad aanvaarden: W. Bakker, H. H. Blomvliet, J. P. Blom vliet, G. Doon, C. van Galen, J. Kuipers, A. Meyer, Oosterman, J. Scholten en Westerloo. Ajax wist zich in 1929 voor de derde keer de Olympiabeker toe te eigenen. W. Bakker, H. H. Blomvliet, J. P. Blomvliet, A. Bogaard, C. H. W. de Bois, J. Elzenga, J. Kuipers, A. Meyer en J. Smit waren er verantwoordelijk voor dat Z.R.C. met 191 het onderspit moest delven en dat A.G.H.C. in de eindstrijd met 283 het loodje legde. In de competitie toonde Haarlem zijn meesterschap. Bestond de eerste klasse tot dusver uit vijf negentallen, in 1930 besloot het Bondsbestuur ter wille van de propaganda dit aantal te verdubbelen, waardoor verschillende tweede-klassers de kans kregen te promoveren. Ook ons tweede team was hier bij betrokken. In groep I waren ondergebracht: A.G.H.C., Ajax A, A.M.V.J. (het vroegere Concordia), Haarlem en T.O.G.O. In groep II Ajax B, Blauw-Wit, Quick, V.V.G.A. en Z.R.C. Beide groepen zouden onderling een hele competitie spelen en in een halve competitie met de ploegen uit de andere afde ling wedijveren. De competitie had echter een onregelmatig verloop. Haarlem kwam opnieuw als sterkste uit de bus. A.M.V.J. trok zich in 1931 tijdelijk terug en Ajax B werd weer in de tweede klasse ingedeeld. Er werd dus met twee groepen van vier clubs aangevangen. Blaw-Wit behaalde ten tweeden male het kampioenschap. In het eerste bekertoernooi van de Stadionclub bereikte Ajax de eindstrijd, waarin de organiserende vereniging ons echter met niet minder dan 241 een lesje gaf. Maar de tweede prijs was ook niet te versmaden. In 1932 onderging de hoogste klasse enige wijzigingen. In stede van de ontbonden vereniging A.G.H.C. kreeg A.M.V.J. weer een plaats en voorts deed het bij keuze gepromoveerde H.H.C. zijn intrede. Ajax kwam in het Blauw-Wittoernooi ditmaal als triomfator er gelegenheid van het feit dat het deze zomer 40 jaar geleden zal zijn dat zowel bij Blauw Wit als bij Ajax een honkbalafdeling werd opgericht, zullen beide verenigingen ZATERDAG 15 APRIL 1961 van 15 tot 17.30 uur in het AJAX-STADION gezamenlijk recipiëren. Alle met deze zomersport sympathiserende clubgenoten, actieve honkballers en oud-honkballers die van hun belangstelling wen sen blijk te geven, zijn die middag van harte welkom. De Honkbalcommissie. gew. 6 5 3 3 1 gel. 0 0 0 0 0 verl, 1 3 3 5 6 pnt 12 10 6 6 2 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 13