CO BERGMAN Veluwse Post DORP OP DE VELUWE, Grasmaand OLD TIMERS. Gaarne even Uw aandacht! De Heer Elzenga deelt mede, dat dit jaar acht let wel!) Leden hun gouden lidmaatschap-feest vieren Dat staat er zomaar. Zonder ophef of drukte. Héél gewoon. Vijftig jaar Mensen, dat is een mensen-leeftijd, een halve eeuw! Vijftig voetbalseizoenen! Hoeveel lief en leed is dat? Hoevéle verdiensten aan onze Club Hoeveel? Bergen verdiensten, als speler, bestuurslid, com missie-leden en noem maar op. Hoeveel vrije tijd hebben die acht jubilarissen gegeven aan Ajax? Het is een voorrecht oud te worden en daarbij verenigings man te blijven, onafgebroken die éne club aan te hangen, door dik en dun. Het is iets om bij stil te staan. Gaarne even Uw aan dacht! Onze club-secretaris deelt ons dat met alle correctheid en nauwgezette vervulling van zijn taak, hem eigen) mede. Vrienden, dat is ons niet genoeg. Die Gouden kerels willen we nog even fel belichten en moe ten worden ingeschreven in een apart register. Hier zijn ze: J. de Boer A. L. Desmit F. Kubin M. J. Koolhaas J. Roodenburg J. Van Schaik L. F. Schappert S. Tump We noemen ze allen met diep respect en denken aan al het goede, dat ze voor onze Vereniging hebben gedaan. Gouden voorbeelden van clubtrouw en clubgeest! Hulde! HET KUSJE! We herinneren ons de ironie die zich van ons meester maakte toen we in Montevideo (het was in een landen-wedstrijd Uru guayChili) getuige waren van de voetbal-kussen, uitgewis seld tussen de spelers, bij het maken van een doelpunt. We zaten daar met onze noordélingse nuchterheid om te grinneken bespottelijk vonden we dat. Nu is een interland in Zuid Amerika nog altijd een aangelegenheid, waarbij niet alleen kussen maar ook doden kunnen vallen. Ook en vooral buiten de grasmat. Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 Tel. 31742 Amsterdam-C. Voorverkoop: AJAX - Blauw-Wit Olympisch Stadion 'n Schietpartij van de orde-bewakers-politie agenten was zo'n twintig jaar geleden niet ongebruikelijk. Goed! 's Lands wijs. 's lands eer. De uitbundigheid, waarmede in ons semiprofessionele voetbal tegenwoordig de sentiments-uitingen bij een doelpunt zichtbaar worden in omhelzingen etc., is al gewone koek! Geen mens, die zich er door geechoqueerd gevoelt. Waarom ook? Misschien denken in 99°/0 van de omhelsscenes de acteurs aan de spieën: Why not? Misschien is het pure bewondering. Maar nu werd ik in de maandag-ochtend-bladen van 20 maart j.l. geconfronteerd met vrij scherpe afkeuring van een kus, die de aanvoerder van een team te incasseren kreeg van een tegenstander. Wat 'n drukte En wat 'n terminologie! Het was natuurlijk een vergissing. Maar we moeten ons toch leren beheersen. Wat zou er van terecht komen, als deze uit- tingen van vreugde oversloegen op onze tribunes. Het kost al moeite genoeg om de tongen in bedwang te houden voor ge wone en buitengewone hatelijkheden (er zijn altijd toeschou wers die wild worden om falende, of niet falende, scheids rechters en zo), maar als we nu ook nog beginnen met omhel zingen van vreugdeen kussenneen, dat nemen onze meisjes en vrouwtjes beslist niet. Daarom geven we onze Neder landse voetballers de raad het voorlopig bij een aai en een stre ling te laten Weet u, we zijn zo gevoelig in Holland. Een krant vol gezeur over dat éne prinselijke gebaar. Kom nou! NEK AAN NEK. Henk Groot is op weg een steuntje te geven aan de „honderd goalsin seizoen 1960/1961. Vandaag (21 maart 1961) ont breken er nog 27 aan! Met nog elf wedstrijden is dat 2 tot 3 goals per wedstrijd! Feijenoord doet hetzelfde. Eigenlijk doen de Rotterdammers en wij dit seizoen hetzelfde: er op rekenen, dat Pa Soccer de gekste kuren kan hebben. Géén van beiden zal de nog resteren de wedstrijden alle winnen so what! Als de eindstreep in zicht komt zullen er brokken vallen, want onder spanning staan we alle twee. In Rotterdam gaan de voetbal-aanbidders weer rustig slapen als eerst Ajax maar 'n knauw heeft gekregen en vier punten achter komt Intussen zullen we deze nek-aan-nek-race nog best kunnen winnen. Hoofd koel en de benen los! MOORDSTUNT. Zo'n paar miljoen liefhebbers van „het bruine geval!! zaten voor hun apparaat, voor een gratis „Holland—België" op woensdag 22 maart negentienhonderd één en zestig. Het won der dat televisie heet bracht in onze huiskamers het meest be geerde voetbalmenu aller tijden dank zij „een ochtendblad" (zoals kleinzielige concurrenten het uitdrukten!!) Deze moordstunt van „De Telegraaf en Het Nieuws van de Dag" kwam als een cadeau onze beeldbuizen verlichten en we nemen daarvoor zéér dankbaar enige malen ons voetbalpetje af! De jongens van de N.T.S. deden het bovendien subliem en alle acht doelpunten zien, op een wijze die technisch/fotografisch alle honneurs verdienen. Tienduizenden, neen honderduizenden, die jarenlang niet de kans kregen het klassieke duel tussen België en Nederland op de grasmat te volgen, konden op 22 maart 1961 in de intimiteit van eigen huiskamer het aloude rivalen- spel van de Rode Duivels en de Oranjemannen genieten. En troffen het, dat er spelkwalitatief bovendien iets bijzonders is gepresteerd. Zulk spel hebben we op een Nederlands voetbal veld in lange tijd niet gezien. Voor ons Ajacieden, die vanzelfsprekend een extra oog had den voor Sjakie Swart, Groot en Muller, was het een grote voldoening te zien, dat deze drie mannen een ferm aandeel had den in het succes van de Nederlandse ploeg, met „Sjakie" als top-man. Wat 'n avond! Ons compliment aan alle 22 helden van het duel, die ondanks tempo-inzinkingen iets bijzonders maakten van dit voetbal menu! Ons compliment ook aan de Directie van „het ochtend blad" voor dit brillante initiatief en alle egards voor de N.T.S. Wat 'n avond! VLOKKIE 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 10