erry+madeim Genoegen". Ik speelde daar twee seizoenen en werd, zoals u in vele kranten en damesweekbladen hebt kunnen lezen, ge contracteerd door het grote D.V.R. (De Vlugge Breinaald). In de interland-wedstrijd Frankrijk—Nederland, een ontmoe ting die voor het eerst door een mannelijke Engelse scheids rechter werd gefloten, en een totale mislukking werd omdat de knappe Francaises de arbiter om hun duim konden winden, achtervolgde de pech mij voor het eerst, in de gedaante van een blessure. Uit die wedstrijd hield ik een „knietje" over. Maar, na het verwijderen van enige ingrediënten en na wat rust, waarbij mij van alle zijden deelneming werd betuigd, kon ik mijn, in alle bescheidenheid, indrukwekkende weg naar topvoetbal voort zetten. Laat ik niet vergeten vanaf deze plaats de K.N.V.V.B. nog eens hartelijk dank te zeggen voor de heerlijke fruitmand. Dames, het was grandioos." Tot zover dit in en in menselijke verhaal, waarin karakter en doorzettingsvermogen de boventoon voeren en bescheidenheid het geheel verfraait Welaan Treesmoge het zo blijven. BODEWIJK. oudejaarsavond tegemoet, waarbij we waardig het nieuwe Ver enigingsjaar binnen kunnen stappen. Aansluitend aan het bovenstaande, vind ik het wel het juiste moment om eens even stil te staan bij de vraag: „waren wij in het afgelopen jaar wel zulk een goed Ajacied als waarvoor we zo gaarne door willen gaan?" Namen we wel eens deel aan het interne Ajax-leven, komen we wel eens op clubavond, kopen we wel eens bij onze adver teerders, spelen we in de Ajax-pool, geven we nooit eens ons diploma aan een ander of proberen we niet een beetje verouderd zoontje op een kinderkaartje binnen te krijgen? Denken we wel eens op een eerlijke, bezonken wijze aan het vele, dat onze werkers voor de Vereniging doen, en krijgen we indien nodig candidaten op de Algemene Vergadering om het werk (indien nodig) over te nemen of voort te zetten? Ik hoop het allemaal van harte, want heus, aan mensen, die op zondag „hoera" ko men roepen, en bij tegenslag alleen maar kunnen mopperen, hebben we echt geen gebrek. Ieder lid of iedere donateur kan natuurlijk niet altijd groot werk voor de Vereniging verrichten, maar heus, daar zit het niet altijd in, juist in het kleine èn in het eendrachtig willen, kan zo enorm veel goeds voor ons Ajax schuilen. Laten wij het nieuwe jaar beginnen met de wil tot uiting te brengen, dat iedere Ajacied zo goed moge worden, als ik zou moeten zijn." Denkt u er eens over. JAMES. Het is weer begin maart, nog maar een paar dagen en we gaan onze verjaardag vieren. Al weer is een jaar verstreken, angstig zo snel dat gaat, de grote festiviteiten van verleden jaar liggen nog zo vers in het geheugen alsof we ze een week geleden vierden. Voor Ajax is het een mooi jaar geweest, al hebben we dan ook een paar verschrikkelijke klappen moeten incasseren, maar ja, dat zit er in een grote vereniging nu eenmaal ieder jaar in. Maar successen hebben we gelukkig ook gehad en heel mooie zelfs, met als „topic of the year" onze beslissingswedstrijd tegen Feijenoord. Een groot gevaar schuilt er echter in, dat dergelijke succes sen niet altijd kunnen blijven. Of ik een beetje ontevreden ben, neen, waarachtig niet, maar het is bij ons nu eenmaal zo, dat wij verplicht zijn het allerhoogste te bereiken, anders zegt men al gauw, „nou, bij jullie draait het ook niet zoals anders". Wat een waanzin eigenlijk, als een andere club stevig in de midden moot verblijft, dan spreekt men over een uitstekend seizoen, maar als Ajax op de tweede plaats staat, dan hoort men alge meen, „van het jaar is het niet veel, hè en dan meestal nog op een toon waaruit de zucht tot kleineren duidelijk voelbaar is. Ik zou onze spelers willen zeggen, „trek je er geen bliksem van aan, we staan stevig nummer twee, en nog lang niet kans loos, zorgt er voor de punten binnen te halen, de capaciteiten hebben jullie, en laten we dan maar rustig afwachten hoe de zaak verder loopt." Ook de lagere elftallen draaien weer uitstekend, en speciaal het tweede gaat weer fier op kop, terwijl de zaken intern geen rede tot klagen geven. Al bij al gaan we dus weer een Ajax- Meerse-Landen 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 9