Loopbaan van een topvoetbalier Ajax - Elinkwijk 6-1 Kopbal van Henk Groot ditmaal geen doelpunt Vóór ik onze alom bekende en vooral beminde Trees Trap aan het woord laat, is hier een dankwoord op zijn plaats. Het feit dat wij zo gelukkig zijn, ik mag wel zeggen tot de uitverkorenen behoren, om dit unieke levensverhaal van een zo beroemde en bij haar tegenstandsters berucht triomfator der V.V.E. (Vrouwen Voetbal Emancipatie) te mogen beluisteren, moeten wij niet te licht nemen. Wij moeten wel degelijk doordrongen zijn van de ernst, toe wijding en volharding, waarmede deze vrouw zich naar de hoogste trede van het voetbal heeft geschopt. Een enkel voorbeeld ter illustratie: Mentaal zo sterk zijn om van de nylons in de voetbalkousen te stappen, geen parfum te verwerken maar massage-oliën, getuigt van een sterke wil en een groot doorzettingsvermogen. Na deze korte inleiding geef ik Trees graag het woord. Trees, ga je gang." „Wel, meneer, laat ik beginnen met te zeggen, dat ik altijd eenvoudig ben geweest engebleven. Dat ik niet dat hoog hartige heb waarmee sommige collega's zich onbemind maken. De lezer begrijpt natuurlijk wel, dat wanneer ik het over col lega's heb, dit zowel vrouwelijke als mannelijke zijn. Tenslotte is mijn grote ideaal om nog eens van gemengd-voetbal te kun nen spreken. Jammer genoeg zijn de meeste van mijn idealen nog luchtkastelen. Als klein meisje had ik al een voorliefde voor alles wat rond was. Tevergeefs probeerden ouders, broers en andere familie leden mij mijn gewoonte af te leren om ronde aquariums tegen het behang te smijten en bloempotten van driehoog uit het raam te laten vallen. Instinctmatig had ik toen al het juiste gevoel voor een „sliding"; ik vond het dan ook heerlijk mijn voeten daar te plaatsen waar ze minder gewenst waren. Met alle ge volgen van dienMen noemde mij een „stiekemerdje", waarmee ik helemaal niet wil zeggen dat een „sliding"-beoefe- naar een stiekemerd is. Alleen wil ik tot uitdrukking laten ko men, hoe de mensen over mij dachten. Toen ik de school voor huishoudelijke vorming verliet, meldde ik mij, op aanraden van mijn trouwe vriendin Greetje Grutter, verleden maand nog ge kozen voor het Nederlandse Dames-Veteranen Elftal, bij de kleine en geheel vrouwelijk georiënteerde amateurclub „Ons In Amsterdam o.m. verkrijgbaar bijAguilar, Rokin 87, Tel. 247 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 8