i 870.- NOVAK jeugdboek Uit de Wanneer er in onze vereniging prestaties geleverd worden, zijn we daar natuurlijk trots op; als we daarbij zelf nauw be trokken zijn, voelen we ons bovendien zeer gelukkig. Maar ook als in andere sporten iets bijzonders wordt gepresteerd, waarbij de vlag van ons goede vaderland in top gaat, is dat iets dat ons hart doet zwellen. Zo behóórt het althans; eerbied en bewondering voor eikaars prestaties, in welke sport ook. Daarom brengen wij vanaf deze plaats gaarne namens Ajax hulde aan Henk v. d. Grift, de nieuwe wereldkampioen hard rijden op de schaats. Gezien de omstandigheden, waaronder deze jongen heeft moeten „bouiwen" aan zijn vorm (dit vergeleken met anderen als b.v. de Russen, die voor dergelijke wedstrijden alles mee hebben), is hier sprake van een prestatie van de aller bovenste plank. Wat deze „kei op'de smalle ijzers" er voor óver heeft gehad, de wilskracht om dit te bereiken, stempelt hem tot een groot sportman. Een voorbeeld dat, vergist de schaatswereld zich niet, reeds gevolgd wordt door Rudi Liebregts, die derde werd. Holland sprak dus wel weer een woordje mee. Rudi, pas achttien jaar, belooft wat voor de toekomst en nu door het aan leggen van kunstijsbanen de trainingsmogelijkheden aanzienlijk beter zijn geworden, ziet het er naar uit, dat nog meer jonge talenten naar voren kunnen komen. Denken wij hierbij nog even terug aan hetgeen Henk Smit in ons vorig clubblad o.a. schreef (pag. 8 onderaan), n.l. dat de Nederlandse jeugd zeker evenveel aanleg heeft als hun leeftijd genoten in andere landen, maar er moet de nodige aandacht aan gegeven worden. De aanleg moet worden ontwikkeld. Een betere lichamelijke opvoeding van de Nederlandse jeugd in de eerste plaats, kundige oefenmeesters, die er beslist wel zijn, doch die nu eenmaal behoorlijk gehonoreerd moeten worden om zich (zor genvrij) geheel aan hun taak te kunnen wijden. Dus geld. Geld. Ook voor het aanleggen van sportvelden, trainingsgelegen- introduceert het nieuwe „meer beeld'' televisietoestel met 59 cm. beeldbuis, panoramisch beeld, verwisselbaar Bi-Color beeldscherm, volkomen nieuwe vormgeving, naar keuze leverbaar in ahorn-, noten- of teak-uitvoering NOVAK TV PANORAMIC type 1601 met 1 2 maanden volledige fabrieksgarantie Ga eens kijken of vraag vrijblijvend inlichtingen bij Uw Radio-, Grammofoon- en Televisie-specialist: n.v. The Electric Gramophone (directie: Jaap van Praag) SPUI 6 - Telefoon 245105 - AMSTERDAM-C. heden enz. Maar ja wat zeggen we dan ook weer: „Het moet er ook weer uit komen Dat is echt Nederlands zo'n sportprestatie is prachtig, doch als dan daarbij de ping-ping ter sprake komt„komt het er wel uit Maar laten we hopen, dat door Henk en Rudi „de zaak" is wakker geschud en dat we op sportgebied wat betreft hulp, steun en ontwikkeling „hogerhand" wat meer achter ons krij gen. En nu de Ajax-jeugd Ja, de competitie nadert zo langzamerhand alweer het einde; vooral voor de elftallen die niet in zo'n grote afdeling werden ingedeeld. Het weer was de afgelopen zondagen prima. Eigenlijk wat te warm voor het spel van „King Soccer" Helaas, wat de Juniores Al betreft, was hun spel in de ont moetingen tegen N.F.C. en V.V.A. niet in overeenstemming met het fraaie weer. Mogelijk lag dat aan de lange rustperiode. Wel werd over N.F.C. met 50 gezegevierd, maar dat lag meer aan het zwakke spel van onze tegenstanders. Tegen V.V.A. werd op de valreep met 21 gewonnen, doch slechts een enkele kon „voldoende" halen. Veel beter, ja, een verademing, was de ontmoeting tegen D.W.S.-A. „Toen kregen we weer wat hoop," zegt Henk Smit, „de verdediging en halflinie lieten goed werk zien, onze voor- waartsen konden wel de goede combinatie, maar niet de juiste afwerking vinden. Hoewel we dus goed speelden, kregen we toch een 20 achterstand, omdat de verdediging meende (en zo maar ineens) dat de voorhoede versterkt moest worden. Gelukkig, na het tweede doelpunt herkreeg men zijn zinnen weer en konden wij via een penalty en een treffer van Peter Voigt de stand in evenwicht brengen. M.i. wel de juiste verhouding." Juniores A2. Een verslag van de heer J. C. van Dijk over Ajax 2de Spar taan 2 30 „Begunstigd door stralend voorjaarsweer hebben beide elftal len voor een vlot gespeelde wedstrijd gezorgd. Dat de overwin ning bij onze jongens terecht zou komen, lag niet geheel in de lijn der verwachtingen, gezien het élan waarmede de Spartaan het eerste kwartier het veld beheerste. Maar, mede door het stuwende spel van achterhoede en halflinie, namen wij het initia tief over en de eerste treffer liet zich spoedig aantekenen. De bal werd uit een aanval over links hoog over de Spartaan- defensie gespeeld, waar Tommy Bijl goed op doorsprintte en de aan de grond genagelde keeper eenvoudig passeerde 10)Met deze stand werd thee gedronken. Na de hervatting bleek dat het hoge tempo te veel van de Spartaan had gevergd. Het was al Ajax wat de klok sloeg, maar de afronding liet veel te wensen over. Een van de vele aanvallen werd besloten met een voorzet van Johan Schipper, Henk Wie bes werd gehaakt en de strafschop feilloos ingeschoten door Wouter Bruyne (20). De strijd was gestreden en slechts Henk Wiebes zorgde voor enige opleving door na een mooie soloren de keeper kansloos te passeren (30). Er werd over alle linies goed gespeeld en als het plaatsen van de bal nog beter verzorgd wordt, dan volgen er meer van zulke mooie resultaten." Zo, dat was mooi. Een week later tegen de Eland 2 gelijk spelen, was niet zo best De heer Van Dijk zag de Juniores BI in actie tegen D.C.G. BI. Hij kon er niet over roepen, ondanks de 41 zege. Voorjaars moeheid, sterk individueel spelneen, niets aan. Een tamme wedstrijd. „Niet de tegenpartij, niet het veld, niet de bal, niet de leiding, noch het weer bepalen je spel. Het is een teamsport en alléén in dit verband zal je betere resultaten be reiken en dus meer voldoening van het voetbalspel kunnen ver wachten." Dit, wat de heer Van Dijk nog te zeggen had. Juniores B2. Het woord is aan de heer Wolterink over Z.S.G.O. BIAjax B2 2—1: „De tweede wedstrijd binnen 8 dagen, die ik van de B2 zag, was van een veel beter gehalte dan de eerste. Je kon tegen S.D.W. vanaf het begin zien, dat onze jongens het tegen deze tegenstander niet zouden kunnen bolwerken. Het werd dan ook een vrij regelmatige 51 nederlaag. Tegen Z.S.G.O. werd een goed partijtje voetbal gespeeld. Om- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 6