Feestavond 1900 1961 Programma Zaterdag 18 Maart a.s. in Hotel „Krasnapolsky" Trio Harry de Groot René van Vooren Gino Manèlli Gina Manelli Swen Smeele Stefani Partner Truus Koopmans Micky Noble The Rethlems Willy Alberti High Five Leedy Trio Orkest Jan Corduwener (bal tot 4 uur) Algehele leiding: Frans Muriloff Voor plaatsbewijzen gelieve men zich te wenden tot de heer Th. Muller, Veeteeltstraat 51, Amsterdam-O., Telefoon 54504 anders gelopen. Zes tegen één voor rood-wit. Henk Groot scoor de liefst viermaal en werd door deze prestatie nummer één op de lijst „topscorers". Bob Westra liet de zwakke doelman der te genpartij tweemaal de bal uit het net halen. Zes doelpunten dus, maar eerlijk, voor de rust hebben de weer prima spelende Muller, Pronk, Schaaphok, Ouderland en Smit aan de rappe Zuilenaren, die een zeer behoorlijk spelletje op de grasmat legden, de handen vol gehad. Kruin en Sparendam, laatstgenoemde passeerde al na twee minuten Jan van Drecht invaller voor de geblesseerde Hoogerman draafden als raspaarden steeds maar weer naar ons doel. Gelukkig voor ons wisten zij met het afwerken van kansen geen raad, zodat het bij één Elinkwijk-doelpunt is gebleven. Dat ene punt was binnen vier minuten al genivelleerd. Swart nam subliem een vrije trap en Henk Groot streelde met zijn blonde lokken de bal langs de voor ons goede zijde van de paal. Tot vlak voor het rustsignaal is het een snelle open strijd gebleven. Een onzes inziens aan vechtbare penalty brak de strijdlust van de Elinkwijkers. Na de thee zijn de Utrechters er niet meer aan te pas gekomen. Twee vrije schoppen, genomen door «Swart en Muller, gaven Henk Groot gelegenheid om op de troon van de topscorers te klimmen en wie het halve dozijn volmaakte, vertelden wij al. Door de drie overwinningen in successie staan we met drie punten voor sprong op V.V.V. op de tweede plaats. Met het oog op de Inter- totocompetitie een beslist niet te versmaden zetel. Ajax 2 verspeelde in een paar wedstrijden een stuk van de voorsprong, die op de reserves van Sportclub Enschede, mede gegadigde voor de ere-titel, was genomen. Een nederlaag in Arnhem, tegen Vitesse 2 (21) was oorzaak, dat Enschede (met een wedstrijd minder gespeeld) ons team tot op één punt zou kunnen naderen. Die inhaalwedstrijd bracht onze opponent echter verlies, zodat met een marge van drie punten de race om de bovenste plaats kon worden voortgezet. In een goede partij werd Volendam 2 (40) verslagen en toen kwam dan de big match in Enschede. Het werd voor onze club „op de blaren zitten". Een dik verdiende 20 nederlaag. Met uitzondering van Cees Groot, was de Ajax-aanvalslinie nergens en achter was het ook niet om de vlag uit te steken. In de res terende zeven matches zal er dan ook stevig aan getrokken moeten worden, willen we het kampioenschap in de Meer hou den. Play up, mannen! Ajax 3 blijft het prima doen. Vijf overwinningen op een rij. U.V.V. 2 (0—6), V.V.A. 2 (2—1), West-Frisia (1—3), D.W.V. 2 (02) en D.C.G. 2 (31). Doordat concurrent H.R.C. 2 met liefst 60 van Blauw Wit 3 verloor, staan de kansen van ons derde zeer goed. Alles in eigen hand enH.R.C. 2 komt nog naar Amsterdam. Dat kan de finale worden. We rekenen op jullie, boys! Ajax 4 boekte de volgende resultaten. Van H.V.C. 3 werd gewonnen met 32, van D.W.S.-A. met 02 en de grote strijd tegen lijstaanvoerder Donar 2 leverde een krappe 10 zege op. Goed werk van het vierde, dat nu een puike kans op het kam pioenschap heeft. Die kans nu niet laten glippen, vrienden Ajax 5 verspeelde tegen W.M.S. 2 een punt uitslag 22 maar liet IJboys 2 (12) en T.A.B. 2 (40) aan de negatieve kant van de score. Door deze resultaten is de kans op het „plakkie" weer groter geworden. In het volgende clubblad leest u er meer over. Ajax 6 kwam uit Buiksloot (Volewijckers 5) met een 23 zege naar huis, moest aan Swift 3 (01) en Ambon 2 (43) de punten laten en bracht het tegen K.B.V. 3 niet verder dan nulnul. De lange winterrust heeft onze boys beslist geen goed gedaan. Jammer, vrienden! Ajax 7 schoot tegen Swift 4 uit de slof (62) de feestavond voor onze amateurs, die uitstekend slaagde (goed werk van E.C.) had Jan de Wit en zijn makkers schijnbaar in de juiste stemming gebracht. Zes goals was tot nu toe een ongekende weelde. Tegen W.V.H.E.D.W. 2 kwamen er drie uit de bus, maar daar de verdediging drie steken liet vallen, werd het slechts halve winst. Tegen Vespucci 2 ging het echter weer mis (14). Maar weer een feestje organiseren, Jan. Einde van ons overzicht. BROWN. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 3