Van „Het Vierde" plaatsen koffiemachines (elektrisch) in benedenzaal van ons stadion toelaatbaar. Dit op verzoek pachter. Uitbreiding stadion. Wederom onderwerp van bespreking. Besloten studiecommissie te benoemen. Voorzitter, actief als altijd, reeds zwaar verdiept in deze materie. U hoort er meer van. Oud-lid, de heer J. Swijnenburg, jaren geleden naar Zuid- Af rika vertrokken, is weer naar de Lage Landen teruggekeerd. Voor goed en natuurlijk op het „oude nest" neer gestreken. Welkom, Jaap! Fa. Bender (zie boven) op ons veld met verdelgingsmachine (onkruid) gedemonstreerd. Ging prima en dus besloten tot aan koop. Sprt.Ver. „Leverkusen" wil met paasdagen bij ons op visite komen. Aantrekkelijke condities, maar....;. U weet het zo lang zamerhand wel! Sprt.Ver. „Germania" wil op 27-28 mei onze jeugd ontvangen. Toernooi. Wegens verbintenissen elders afgeschreven. A.D.O., Den Haag, wil gaarne opgave en inlichtingen over onze inrichting, zeggenschap, velden enz. Door heer Elzenga aan Haagse vrienden medegedeeld, dat ons stadion eigendom is en zodoende niet in staat gestelde vragen te beantwoorden. S.C. „Fortuna", Köln, wil met de paasdagen onze jeugd ont vangen. Reeds bezet. Speler P. J. Keizer, gekozen voor jeugdelftal, dat tegen S.H.S., Den Haag, uitkomt. Spelers H. Groot, A. Pronk, B. Muller en J. Swart uitgenodigd voor wedstrijd in Enschede tegen Roemeens elftal. (Eerstge noemde als speler, rest als reserve)Uiteindelijk Groot, Muller en Swart meegespeeld. Alle drie naam Ajax hoog gehouden. Goed zo! BROWN. Burgerlijke Stand Verloofd: de heer J. Boerkoel en mej. Tiny Bos. Onze hartelijke felicitaties. Op 12 februari jl. moest Ajax 4 in Amersfoort tegen H.V.C. 3 spelen. We troffen daar o.a. ook nog onze ex-trainer G. Stroker. De mannen van de „kei" speelden in het begin lang niet slecht, doch tegen het betere spel van Ajax konden ze toch niet op. Dat wij desondanks maar met 10 voor kwamen te staan (door een doelpunt van Hans Dukker) was meer te wijten aan noncha lance onzerzijds, dan aan het verdedigend werk van de H.V.C.- achterhoede. De wedstrijd was ca. 30 minuten oud, toen er een ommekeer kwam. Eerst moest Dick Boering nog een penalty stoppen omdat Rob Dukker enkele seconden tevoren de taak van onze doelman had overgenomen. Maar het bleek uit stel van executie te zijn, want even later kwam toch de gelijk maker. De wedstrijd bepaalde zich verder hoofdzakelijk tot het middenveld, doch even voor rust wisten wij de Amersfoortse goalie nog een maal te verschalken. In de tweede helft kwam H.V.C. wéér gelijk, toen onze ach terhoede voor vermeend buitenspel bleef staan. Er was toen nog een kwartier te spelen. De Ajax-captain besloot Rob Duk ker naar voren te sturen, omdat deze linksback nog wel enige ,,voorhoede"-ervaring heeft uit vroegere jaren. Het bleek geen misgreep te zijn, want even voor tijd scoorde Rob uit een uit trap van Dick Boering op meesterlijke wijze het winnende doel punt. Twee weken later, dus op 26 februari, vond de big-match plaats tegen Donar 2. Deze ploeg immers was op dat moment koploper in onze afdeling; wij hadden 1 verliespunt meer, zodat in deze ontmoeting uitgemaakt moest worden, wie voorlopig de eerste plaats zou bezetten. Het is bijzonder spannend geworden. Wij waren steeds in de aanval, maar er kwamen geen doelpunten uit. De Donar-voor- waartsen konden in eerste instantie onze prima spelende ach terhoede niet verontrusten. Na ca. een kwartier spelen besloot A. Post een solo-ren met een hard laag schot. Volkomen ongevaarlijk, maar een der ach terspelers van Donar was zo vriendelijk (of zo ongelukkig) de Ajax - Elinkwijk Met nog acht minuten in de eerste helft Bob Westra geattaqueerd 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14