Bellevue Honkbal en jong-Ajax Ons werd een hak gezet DINERS - RECEPTIES GERENOMMEERDE KEUKEN Over enkele maanden zal ihet 40 jaar geleden zijn dat de heer J. Roodenburgh bij Ajax en wijlen de heer W. Drilling in Blauw-Wit de stoot gaven tot de oprichting van een honkbal- afdeling. Deze verenigingen, welke op een roemrijke geschiede nis kunnen hogen, hebben het plan opgevat het jubileum geza menlijk te vieren, waarbij o.a. aan het organiseren van een jeugdtoernooi wordt gedacht. Tussen twee haakjes, hoeveel honkballers bewaren er niet prettige herinneringen aan het Ajax/V.V.G.A.-toernooi, dat helaas door terreinmoeilijkheden niet meer op touw werd gezet Onze Honkbalcommissie acht het voorts noodzakelijk dat ge leidelijk tot verjonging van de seniores-negentailen wordt over gegaan. Er moeten dan echter jongeren klaar staan die in staat zijn de plaatsen van hun oudere voorgangers op bevredigende wijze in te nemen. Ofschoon onze club voor goede honkballers van buitenaf niet meer zoals vroeger hermetisch gesloten is, moeten wij het toch in hoofdzaak van eigen kweek hebben. Daarom wekt genoemde commissie jongelui van 12 jaar en ouder op gedurende de zomermaanden in Ajax de honkbalsport te beoefenen. Voor deelneming hieraan is geen extra-contributie verschuldigd. De jeugdleden die nog niet over een handschoen beschikken, kunnen van de vereniging een goed exemplaar in bruikleen krijgen. Het behoeft geen betoog dat het prettig zou zijn als elke nieuweling in het veld steeds dezelfde handschoen kon bezigen. Welnu, doe indien je nog op school bent flink je best! Mogelijk is dit voor je ouders dan aanleiding je bij een goed rapport met een mooi geschenk, bijv. een handschoen, te ver rassen. Zo'n attribuut is uiteraard in elke goede sportzaak te verkrijgen; eventueel kun je bij Ajax een handschoen over nemen en deze in termijnen betalen. Alvorens zich echter aan te dienen, moeten de gegadigden het volgende goed bedenken. Als degene die voornemens is zi,ch op te geven, te zijner tijd wordt uitgenodigd om aan een competitiewedstrijd en/of trai ning deel te nemen, wordt er verwacht dat hij hieraan be houdens bijzondere omstandigheden, zoals studie, examen, ziek te en vakantie gevolg zal geven. Wil je belangrijke televisie uitzendingen niet missen, geef je dan beslist niet op, want an ders zal dit, zowel voor jezelf als voor je medespelers en leiders, op teleurstellingen uitlopen. Bovendien is het Ajax-belang daar mede allerminst gediend. Verder worden de belanghebbenden erop opmerkzaam ge maakt dat voor competitiewedstrijden uniforme kleding is voorgeschreven. Dat wil dus zeggen dat alle jeugdige honkbal lers in hetzelfde tenue dienen te verschijnen, bijv. Ajax-shirt, wit voetbal broek je en Ajax-kousen. Het spreekt vanzelf dat er, ingeval het op een zomeravond wat fris is, een ander kleding stuk onder dit clubkostuum mag worden gedragen. Dus nog maals, als het nodig is, extra-kleding er onder, niet er boven! Slechts de werper mag een trui over zijn kledij doen. Natuurlijk zou het beter zijn als alle ciubgenootjes een honk balpantalon in plaats van een voetbalbroekje droegen; ook daar is wel een oplossing voor te vinden. Tegenwoordig zijn er goede pakken tegen een redelijke prijs in de handel. Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum De Honkbalcommissie hoopt dat vele adspiranten en juniores zich zullen opgeven, liefst zo spoedig mogelijk met het oog op de samenstelling der ledenlijsten. Schriftelijke aanmeldingegn, onder opgave van naam, adres, geboortedatum en wel of niet in het bezit van een ihonkbalhandschoen, kunnen tot de onder getekende worden gericht. De jongens die reeds bij Ajax hebben gehonkbald en het aan staande seizoen weer willen uitkomen, dienen zich hiervoor eveneens schriftelijk tot onderstaand adres te wenden. Namens de Honkbalcommissie, E. H. VAN TUYL, Fahrenheitsingel 43, Amsterdam-Oost. N.B. Seniores die zich binnenkort aan baseball wilen wijden, kunnen daarvan mededeling doen aan de secretaris der Honk balcommissie, de heer Ronnenbergh, Ehrlichstraat 5, Amster dam-O., telefoon 948818. (in 't nette) 't Zat er niet in, 't zat er niet in. En 'k had nog wel gedacht, dat Feijenoord, kort na 't begin al zou zijn afgeslacht. We waren op revanche belust. Ja drie weken geleden Maar zo'n gerekte spanning blust. Tóch er is uoor gestreden! Ondanks een flinke aanpak bleek de stand nog blank bij rust daar Eddy-uit-de-Ajaxkweek de hardste peren lust. Heel Feyenoord dacht safe is safe, geen Prinselijke goal dus. Rush Keizerlijke pass Henks zweef fluit tijd geen rooie kool dus Maar toen was 't al een hele tijd 10 voor „d'Overkant". Al waren w'in de meerderheid, ook „Faijnoord ken ut", want: Ben Muller als vanouds op dreef zag andere BEN iets „NAARS" doen; die scoorde met de linkerwreef dank zij Hak-van-me-laars-Coen. Dat prima hakkie priemt nog na als 'n naaldhak in balatum. En i k zeg qualitate qua als rijmelaar): HET FATUM! Het LOT sloeg toe helaas, helaas, niet meer in eigen hand. Doch: Heden knecht is morgen baas! Eén mishak van een Coen of Faas of van een Jan of Piet of Klaas en 'k schrijf opeens een nieuw relaas Nog zijn we niet gestrand. B. S. LE MARCHé. Toto-commissie De Toto-Commissie maakt de deelnemers aan de Toto er op attent, dat bij de nieuwe tweeledige formulieren, behalve het codenummer ook het registratienummer, voorkomende op het groene strookje, moet worden ingevuld. Dankbetuigingen Langs deze weg wil ik het Bestuur e.a. dank zeggen voor de mij bewezen attenties tijdens mijn ziekte. WIM v. WENT. Aangezien het mij helaas niet mogelijk is u allen persoonlijk te bedanken, zeg ik u door deze, mede namens de familie, har telijk dank voor de door u betoonde belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijn man. F. C. SCHUBERT-v. NIGTEVEGT. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 7