't Wordt dit seizoen wel weer begin juni eer we de voetbal zaken aan kant hebben. Daar helpen 2e Paas-, 2e Pinkster- en Hemelvaartsdag geen zier aan. Zoals u vermoedelijk wel weet gaan we op genoemde dagen competitie-wedstrijden spelen. Enige weken geleden hoopte men er iets mede te bereiken, maar zoals de kaarten nu liggen we schrijven begin februari zal bij het opmaken van de balans wel blijken, dat die hoop ijdel is geweest. Jammer, doch vermoedelijk maar al te waar! Ons eerste elftal heeft per heden zeventien matches achter de rug, volgens de heer Bartjens resteren er dus nóg zeventien. Dat is dan alleen wat de competitie betreft. Als de voetbalgoden ons gunstig gezind zijn, valt er nog een tijdje te „bekeren", en verder is er nog een zondag „gepland" voor een Interland. Neen, beste vrienden, uw zondagse strandstoel of „visstekkie" in de mooiste maand van het jaar u weet toch, dat het weer een sof-zomer wordt (zie de Almanak) kunt u wel gedag zeggen, 't Spijt ons echt voor u! De vaandeldragers van onze club eten nog steeds mee uit de kampioensruif. Wel is de spoeling niet dikker geworden, maar ze paraderen aan het hoofd van de tafel. Tussen Feijenoord en G.V.A.V. Op de volgende rij zitten ook nog een paar jongens, die door de kampioenswereld willen. Dat kan de buidel van de penningmeester slecht spekken. Daar zal niemand iets op tegen hebben. Vooral als we de recettes zoals V.V.V. graag wil onderling gaan verdelen. Hier geloven we echter niet zo sterk in, alhoewel we niet uit het oog mogen verliezen, dat we elkaar een beetje nodig hebben. Behalve dan, als we een internationale competitie gaan beleven, of als volledig beroeps voetbal een voldongen feit is geworden. Aan dat laatste zullen nog wel weinig lieden twijfelen. Maar goed, dat is van later zorg. Om op de prestaties van ihet' eerste elftal terug te vallen; in Tilburg bij N.O.A.D., werd het 14 voor ons team, een resul taat, dat weliswaar in de lijn der verwachtingen lag, maar toch de nodige hoofdbrekens heeft gekost. De mannen uit Tilburg, die „nooit opgeven, altijd doorgaan", streden verwoed voor een betere uitslag, maakten het onze verdediging verdraaid lastig, doch vriend Hoogerman en zijn secondanten wisten de schade tot één doelpunt te beperken, waarmede zij het hunne bijdroe gen tot een ruime zege. M.V.V., geschraagd door het goede resultaat tegen Feije noord, was met snode plannen naar de Meer gekomen. Het systeem dubbele spil en vier man in de voorhoede -moest het ook tegen onze ploeg goed kunnen doen. Vooral als er rap een Maastrichter doelpunt zou vallen. Er kwam niets van te recht. Geen rappe goal in ons nadeel, maar wel een paar aan de andere kant, waarmede hét systeem in diggelen viel. Met een 4O-nederlaag konden de sterdragers op de trein stappen. En vriend en vijand moest het erkennen, de score was aan de lage kant gebleven, drukte beslist niet de meerderheid van ons elftal uit. Hoogerman kreeg slechts één behoorlijk schot te stoppen, n.b. in de laatste minuut van de match en ons aanvalsquintet liet een serie kansen liggen, waarvan zelfs de mollen geen wor men lusten. In Venlo, tegen een bruisend V.V.V., kostte ons „het laten liggen van kansen" de zege. Kort na het begin van de strijd gingen twee „dotjes", die de match een heel ander aanzien hadden kunnen geven, de mist in, waarmede onze kans vrijwel geheel verkeken was. V.V.V. putte zoveel moed uit deze voor deeltjes, kwam met zo'n brio voor de dag, dat 12.000 enthou siastelingen -voor Venlo een record hun favorieten naar een verdiende zege zagen groeien. Spijtig voor ons, te meer, omdat A.D.O. en P.S.V. zo vriendelijk waren onze naaste con currenten een beentje te lichten. Aan de andere kant waren deze nederlagen balsem op de wonde. Voor de beker trokken we naar Volendam, om daar de kous op de kop te krijgen. Met 43 bleven de oranje-hemden baas op eigen schuit, zodat het 's avonds aan de haven wel een ge zellige boel geweest moet zijn. Voor onze makkers beslist geen wapenfeit om trots op te zijn. Wie voor de hierboven genoemde brokken Ajax-geschiedenis verantwoordelijk waren? U krijgt ze van ons. Daar gaan we dan: Hoogerman (v. d. Weyde), Ouderland, Smit, Schaaphok, Pronk, Muller, Feldmann, Prins, Westra, H. Groot en Swart. Ajax 2 staat stevig aan de kop van de ranglijst. Drie over winningen in successie consolideerden de toch al fraaie positie en in feite is alleen Sportclub-Enschede 2 de grote concurrent. Zes punten achter, maar twee wedstrijden minder gespeeld. In hoofdzaak gaat het echter om de bovenste helft van de compe titieladder en we kunnen wel veilig aannemen, dat ons elftal het volgend seizoen in de nieuw te vormen afdeling zal uit komen. Wat de gepasseerde wedstrijdzondagen betreft: van Go-Ahead 2 werd met 43 gewonnen over het vertoonde spel viel niet te roemen), in Utrecht moesten de reserves van D.O.S. er met 35 aan geloven en het zwakke Enschedese Boys 2 legde Cees Groot en zijn mede-aanvallers zo weinig moeilijkheden in de weg, dat de score tot 70 opliep. In de amateur-sectie was het de afgelopen maand „vorst verlet". Ajax 3 kwam slechts eenmaal in het veld en wel tegen de sp or t- broeders uit het gezellige stadje aan het IJselmeer, Enkhuizen (als u er nooit bent geweest); 't is de moeite waard daar eens rond te neuzen). Veel voetbalkunde legden de Westfriezen niet op de grasmat. Zeven nul voor onze eerste amateurs. Voor de goede orde, de tegenstander was West-Frisia 2. H.R.C. 2, dat zijn reeks zegepralen na tien overwinningen onderbroken zag, heeft nu nog met drie punten voorsprong de leiding, zodat de kans van onze olubmakkers iets gestegen is. Niet versagen, vrienden! Tussen 6 en 9 grijpt doelman Pieters Graafland in 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 2