Harry Sacksioni jeugdhoek Ja Uit de JUWELIERS Bouwmeester Gerrand Het is hopeloos gesteld met de voetballerij. Wat de weergoden bezielt, we weten het niet, maar ze gooien de laatste weken wel behoorlijk roet in het eten van King Soccer. Zelfs „het betaald" ging er twee keer „uit". Een droevige geschiedenis. Wat het moet worden De gehele zomer blijven voetballen Weinigen, die daar voor zullen voelen. De Juniores Alniet gespeeld. De Juniores A 2 speelden een enerverende wedstrijd tegen de Spartaan A 2. Hieromtrent vertelde ons secretaris Smit: „De heer Wijting zag een wedstrijd die nu niet helemaal in de pret tigste verstandhouding werd gespeeld. Onzerzijds was er vaak redelijk voetbal te zien. Vooral het binnentrio had weinig ontzag voor de Spartaanse verdediging. Einduitslag: 43 voor Ajax. Dank u. Juniores A3. Tegen S.D.W. (uit) stonden onze jongens ge ruime tijd „achter" (tot in de tweede helft). Doch plotseling werd de geest schotvaardig, met het gevolg, dat de 21-achter- stand, bij het eindsignaal was omgetoverd in een 73-overwin- ning. Tja dat is voetbal. Juniores B 1. Voor een verslag van de wedstrijd V.V.A. B 1 Ajax BI over naar de heer Wolterink: Tégen de wind in toonden de spelers van Ajax dat zij het voetbal niet verleerd waren. De bal werd snel en langs de grond gespeeld. Er waren dan ook diverse fraaie combinaties. Dooi de straffe wind werd de bal een enkele maal niet op maat ge speeld, waardoor deze combinaties niet altijd het gewenste doel bereikten. Na 15 minuten was het Johan Cruyff die uit één van deze combinaties doelpuntte met een (gelukkig schot (01). Uit een scrimmage was het Rinus Nonneman die de bal in het net knalde (02). Nu gingen enkele jongens spelen met het idee, dat het wel gemakkelijk zou gaan. Men ging pingelen, en gaf men na 1 of 2 man gepasseerd te hebben alsnog af, dan stond die andere natuurlijk buitenspel. V.V.A. voelde dat het nog niet verloren was en kon met een effectvol schot vlak voor de rust de stand op 12 brengen. Na de rust bleef men aan vankelijk door gaan. Ook al omdat, ondanks de wind in de rug niet direct doelpunten gemaakt konden worden. Toen Tonny de Vries echter met een prachtig schot de stand op 13 had gebracht, draaide het meteen een stuk beter. Toch moest Peter Jansen nog een keer de bal voor V.V.A.'s rechtsbinnen weg plukken, toen deze door een misser van één onzer verdedigers doorgebroken was. Hierna was het alles Ajax wat de klok sloeg. Aanvankelijk wist de V.V.A.-doelman meerdere doelpunten te voorkomen waarbij de lat hem tweemaal te hulp schoot. Maar hij moest nog twee keer voor evenzovele schoten van Eddie Focke zwichten. De eerste maal schoot hij een van de lat terug springende bal beheerst in en de tweede maal pikte hij een slecht weg gespeelde bal op, passeerde een V.V.A.-er en schoot toen hard in. Zo werd het nog een verdiende 15-overwinning. WOLTERINK. Juniores B 2. „Het aanvankelijke zorgenkind is ineens gezond geworden. Nadat de resultaten langzamerhand al iets beter waren geworden, toverden deze knapen op een zeer winderige ochtend op de Riekerihaven een heel aardig spelletje op de gras mat. Leuke combinaties, met goed gevoel voor positiespel, wer den uit de achterhoede opgebouwd en ook het schieten werd daarbij niet vergeten. Toch kwamen we met 10 achter te staan, toen de Neerlandianen profiteerden van een serie foutjes in onze achterhoede. Maar toch was reeds duidelijk, dat dit van korte duur zou zijn. Het „kanon" Ger stond nog weleens letterlijk en figuurlijk buitenspel, maar toen hij goed in stelling stond, kon de Neerlandia-goalie de knikker uit het net halen. Even later was het zelfs 21 voor Ajax. Na de rust: windvoordeel. Toen waren we niet meer voor het Neerlandiadoel weg te slaan. Pieter de Waal werd top-scorer, Ui UH Heeft geen verstand van voetballen Maar wel van Bromfietsen en Scooters Levering alle merken Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 Te bereiken met tramlijnen 4-7-9-10 SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) maar hij kreeg ze ook prachtig op een blaadje van zijn andere voorwaartsen geserveerd. Knap teamwork, boys. Houden zo. Uitslag: 7—1." Dit was een verslag, dat wij van de heer Smit doorgebeld kregen. Juniores B 3. Geen verslagen. Zoals u in de uitslagenlijst kunt vinden, werd met 31 van het physiek sterkere A.F.C. gewon nen, waarvoor onze hulde. Juniores B 4. Deze ploeg bewees tegen TABA 2, dat, indien men volledig is, er weinig tegenstanders zijn, die de doelpunten- machine kunnen afremmen. Deze keer werd het 60. Juniores B5. Ook dit elftal schoot weer met „scherp". Het team van De Volewijckers 6 werd het slachtoffer met 60. Alsof het maar niets is. Beste lieden, dat was het voor deze keer. Niet veel uiteraard, maar u weet, uit het bekende goede hart. Nex time better. T. M. Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 17