NOVAK f 870.- Veluwse Post DORP OP DE VELUWE Firma JACOB BAKKER 'n Voordelig adres elftal: Dames en heren en hier komen de ruststanden etc. etc. heeft een operatie ondergaan (met goed gevolg), zo dat zijn sonoor geluid wel enige tijd uit de lucht zal blijven. Wensen hem een rappe algehele genezing en een tot spoedig weerzien in de radiokamer. Voor door ons gezonden fruitmand zegde hij hartelijk dank. K.N.V.B. geeft bericht, dat centrale training is verplaatst naar Amersfoort. Ir. H. L. Denis zond bestuur condoléance in verband met het overlijden van de heer J. H. Schubert. Grond-Technische Dienst K.N.V.B. bracht bezoek aan ons stadion. Pluim voor aanzien stadion en wel verzorgde kleed kamers. E.D.O. zond ons uitnodiging voor toernooi. Helaas moeten afwijzen. V.V.A. bestaat binnenkort 60 jaar. Uitnodiging voor toernooi. Aangehouden. Ook uitnodiging B.F.C. aangehouden. Zaanse Boys vraagt 3e elftal. Afgewezen. R.V.C. vraagt toezending clubblad. Accoord. De heer H. Vuyk, oud-scheidsredhter, zegt dank voor betoon de belangstelling bij zijn jubileum. Van K.N.V.B. bericht, dat onze spelers, de heren Muller, Pronk, H. Groot en Swart zijn uitgenodigd voor training Ned. Elftal. D.H.C. vraagt voor toernooi vier Ajax-elftallen. Kunnen aan verzoek niet voldoen. De heer De Bruine, oud-voorzitter D.W.S., zegt dank voor betoonde belangstelling bij zijn 40-jarig jubileum. De heer Rob Dukker zegt dank voor gezonden fruitmand t.g.v. de geboorte van zijn dochter. BROWN. Zondag 5 februari 1961. AJAXFEIJENOOBD 0—1. Met mijn gasten uit Tanganyka, die zo nu en dan voor Sjaak- je een oprecht marvellous'ten gehore gaven (en die Ajax danken voor de gastvrijheid, Mr. Brown), zaten we rijdend door de trieste drupregen onder een mateloos grauwe hemel na te bomen. Deze „chat" na het aanzien van een wedstrijd, die qua voetbalniveau er dik zijn mocht, deed uitkomen, dat Ajax geenszins de mindere was van de jongens van Rotterdam-Zuid. Integendeel! Ajax was volkomen gelijkwaardig aan Feijenoord en wat ons betreft had de uitslag omgekeerd de verhouding over de gehele linie even duidelijk weergegeven. Anders gezegd. Een draw ware de oplossing geweest. Maar Soccer blijft Soccer! Een paar millimeter lager (over die kopbal van Groot veertig seconden of zo voor de finale-fluittoon gesproken) gericht en het bruine geval ware precies onder de lat, onhoudbaar voor Pieters Graaf land, weggedaverd. Sorry! Het was vandaag voor ons niet weg gelegd de juichtoon voor onze mannen te doen schallen, wat ons echter niet weerhoudt onze ploeg een compliment te maken. De „baby" Keizer op de linker-vleugel heeft héél wat in zijn voeten. Maar pingelen is bij Feijenoord of soortgelijke tegen standers nutteloos. De eerste helft met onze voortdurende meerderheid deed toch beter verwachten dan de einduitslagEen groot verschil met de laatste twintig minuten! Toen was het fraais van de wedstrijd af. Dat tegenpunt gaf dan toch wel een knauw. Be grijpelijk. Gelukkig, dat Feijenoord de penalty miste. Tweenul kwam Feijenoord allerminst toe. We zullen ons verder niet in de details van de wedstrijd ver- VERFWAREN, KWASTEN EN PENSELEN AMSTERDAM - WEESPERSTRAAT 138 - TELEF. 57517 Filialen Haarlemmerstraat 38, Tel. 63989 Nassauplein 11, Tel. 120254 Jan Evertsenstraat 138, Tel. 84649 diepen, doch ons even bezighouden met de stand van zaken in de ere-divisie. We zien geen enkele reden om Feijenoord te doodverven als de geheide kampioen 1960/61! Er kan in zestien wedstrijden nog heel wat gebeuren en hoe hard en luid de schare van de stad aan de Maas ook te keer gaat (de pret zij hun gegunder staat nog heel veel te gebeuren. Onze ploeg had vandaag geen „good luck" en onze spits- aanval was veelal een paar seconden te laat. We moeten toe geven, dat Ajax uitgespeeld raakte, terwijl de miljonairs uit de Rottestad er juist nog een schepje oplegden, natuurlijk ge steund dooor de voorsprong Okay! Maar geen huilen!! Wel opnieuw beginnen in de volgende wedstrijden. Denk aan het clublied: „Niet en nooit bereid tot overgavevechten kunnen we nog best." Welk een mensenzee en welk een eindeloze file van cars! Onze bestuurderen zullen wel even uit mogen puffen van de overweldigende belangstelling voor deze wedstrijd. De telefoon bij Jan Elzenga zal wel heet-kokend hebben gestaan! En amice Dukker kon vandaag lachen en een beetje huilen om (de één nul!) tegelijk. Hoe dit zij, een saluut aan onze mannen achter de groene tafel, die op hoogtijdagen als deze gewoon onzicht baar en overal toch tegelijk (moeten) zijn. Achter de schermen is weer hard gewerkt in deze dagen. Wat de Tanganykers zeiden van het Ajaxveld en de at mosfeer rond deze wedstrijd Fantastic!! VLOKKIE. introduceert het nieuwe „meer beeld'' televisietoestel met 59 cm. beeldbuis, panoramisch beeld, verwisselbaar Bi-Color beeldscherm, volkomen nieuwe vormgeving, naar keuze leverbaar in ahorn noten- of teak-uitvoering NOVAK TV PANORAMIC type 1601 met 1 2 maanden volledige fabrieksgarantie Ga eens kijken of vraag vrijblijvend inlichtingen bij Uw Radio-, Grammofoon- en Televisie-specialist: n.v. The Electric Gramophone (directie: Jaap van Praag) SPUI 6 - Telefoon 245105 - AMSTERDAM-C. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 14