MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè borrel voor Ajaciedenl Gaarne even Uw aandacht Grepen uit de Bestuursvergaderingen Januari 1961 Van K.N.V.B. ter kennisneming twee eerste deeltjes uit „jeugdsportserie" ontvangen. Bondsbestuur heeft gemeend een bijdrage te moeten leveren aan streven naar het verkrijgen van een meer verantwoorde leiding aan de in verenigingsverband opgenomen sport jeugd. B.B. zegt: „Hoe belangrijk is het niet, dat wij in onze sportverenigingen, doelgericht medewerken aan het opvoeden van onze Nederlandse jeugd, niet alleen tot goede sportmensen, maar ook tot sportieve en gezonde volwassenen, naar lichaam en naar geest". Ajax-bestuur hiermede natuurlijk eens en veertig exemplaren besteld. Prijs 1.50. Belangstellen den kunnen terecht bij de heer J. Elzenga. Van K.N.V.B. bericht dat P. Keizer uitgenodigd is voor de wedstrijd Nederlands-Jeugdelftal tegen Militair Elftal. V.V. Valkenswaard vraagt deelname aan Jeugdtoernooi. Geen gelegenheid. Borussia (Neunkirchen) vraagt wedstrijd. Afgewezen. Firma te Oudewater vraagt of we belangstelling hebben voor waterleidingdrukmassage-apparaat (mond vol). Geen belang stelling. Wierings Weekblad vindt het wel iets voor ons om de recla me-trom te roeren. In genoemd blad natuurlijk. Zit wel iets in, want de oplaag is groot. Aangehouden (tot volgend seizoen). Betonnen lijst open-tribune vraagt om een nieuw jasje. Ned. Cement Gun wil dat wel aanmeten. Zullen met bevoegde in stanties (architect en terreincommissie) bespreken. Van de heer P. Ouderland en ega dankbetuiging voor betoon de belangstelling bij geboorte nieuwe wereldburger. Van Enschedese Boys schrijven over candidatuur nieuwe voor zitter Betaald Voetbal. Van P.S.V. verzoek om een junior (voor studie in Amster dam) aan onze training te laten deelnemen. Accoord. Aanbieding om tegen Turkse profclub „Beykosz" (zeven in ternationals) match te spelen. Vraagprijs ƒ7500.Niet te duur, maar u weet hetgeen tijd Van stichting „Voorland" uitnodiging voor bespreking ver betering terreinen en toegangswegen etc. Daar hoort u nog nader van. In verband met vertraging competitie (betaald voetbal) zal er op de 2e Paasdag, 2e Pinksterdag en Hemelvaartsdag wor den gespeeld. Erelid, de heer C. Geudeker, werd in de loop van deze maand 60 jaar en hanteerde 40 lange jaren zijn strijdbare (en hoe!) pen. Ook van deze plaats onze felicitaties. De heer H. Vuyk, oud-scheidsrechter de ouderen onder ons Geen gelegenheid. Ook uitnodiging voor match tegen Dynamo, Moskou, met daaraan vast wedstrijden elders in Rusland, niet kunnen accepteren. „Visprodukten" wil reclamebord op ons veld. Zal bekeken worden. Zondag 22 januari 11. ging match AjaxFeijenoord niet door. Volgens dagblad „Het Parool" luidde de mening van ground- man Jan Lens: „Een veld als een biljartlaken".Als Jan zo over zijn troetelkind spreekt, is dat geen gein. Zaterdagmorgen zat er nog ijs in de grond en stonden er plassen op het veld. Zater dagmiddag was de ijslaag al poreus en liep de drainering als een wijd opengedraaide kraan. Jan verzekerde ons: „Morgen gaat het door". Groot was dus de teleurstelling toen het bericht kwam, dat alles afgelast was. Weer een week aan het al zo lange seizoen geplakt. Een zondag, die ons misschien aan het einde van de competitie (tegen een buitenlandse ploeg) geld had kunnen opbrengen. We hebben er over gedebatteerd, maar wat schieten we er mee op 't Is een misgreep geweest (wat ons veld betreft) en het lijkt ons het beste om het voortaan aan consuls en scheidsrechters over te laten. zullen zich deze „ref" nog wel herinneren bereikte de 70-jarige leeftijd. Van belangstelling blijk gegeven. Armeesportklub „Vorwarts", Berlin, wil wedstrijd tegen ons. Van de Honkbalcommissie bericht: Na het aftreden van de heer Niepoth is de heer H. R. Ronnenbergh, Ehrlichstraat 5, Amsterdam-O., benoemd tot secretaris van de Honkbalafdeling. Als buitengewoon lid aangenomen de heren: A. J. M. Neut- kens en P. C. Hendriks. Tot nu toe de enige aanwinsten voor de H.A. Woensdag 1 februari vergadering in Den Haag i.v.m. verkie zing voorzitter Betaald Voetbal. De heren Melchers en Keizer zullen Ajax vertegenwoordigen. Tot 6 februari a.s. kunnen na men van candidaten ingediend worden. Elftalopgaven. Met ingang van het seizoen 1960/'61 zullen de semi-profciubs opgave van het eerste en tweede elftal (dus gesplitst) bij de bond moeten opgeven. Wijzigingen kunnen elke week aan het bondsbureau worden medegedeeld, waarna onder normale omstandigheden toestemming volgt. Het sectie-bestuur wenst streng de hand te houden aan deze instructie. Bij over tredingen na X februari zullen de reglementaire straffen wor den toegepast. Nieuwe terreinknecht. Aangenomen de heer G. J. Blokland. Met De Waal Zn. ongevallenverzekering (terreinknechts) afgesloten. Ongevallen. Het komt de laatste tijd voor dat ongevallen niet tijdig worden opgegeven aan het secretariaat. Voortaan direct doen!! De heer C. Geelhuysen, ex-contractspeler, door de K.N.V.B., wegens trainen van een vereniging, in de beroepsklasse ge plaatst. De heer Kraak (Olympisch Stadion) i.v.m. zijn jubileum bloemen gestuurd. De heer R. P. J. Vunderink, die eerstdaags uit het ziekenhuis wordt ontslagen en thuis nog enige weken rust moet houden, zegt dank voor gezonden fruitmand. De heer W. van Steenbergen (speaker bij wedstrijden eerste N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1961 | | pagina 13