Voorverkoop voor Leden (vervolg van pagina 2) de tweepersoonsbank, die voor de Groningers en ons gereser veerd schijnt te zijn. Hoe lang nog? Feijenoords voorsprong is tot twee punten gereduceerd, een voorsprong, die van alle kanten wordt bedreigd. Breda, Eindhoven, Groningen, Venlo en wij voelen er veel voor om roet in de pap te gooien. Dat kan dus nog gezellig worden. Half januari komen de Rotterdammers naar de Meer!! De strijd tegen D.W.S.-A. door circa dertig duizend lief hebbers bijgewoond (te weinig voor zo'n match bij zulk prachtig voetbalweer) was meer spannend dan fraai. Onze tegenstanders, die al spoedig met een zeer fraai doelpunt de leiding namen, hebben tot diep in de tweede helft deze voor sprong kunnen handhaven. Zo nu en dan kostte het heel veel moeite, maar Henk Groot en zijn makkers kwamen niet verder dan de doellijn. Steeds was er wel een blauw-zwart hoofd of been bij de hand, om de gelijkmaker weg te houden. Aan de andere kant zwijnden wij enorm, toen een prima kopbal buiten bereik van Hoogerman tegen de deklat terecht kwam. De stand was toen nog steeds 10 voor D.W.S.-A., dus u begrijpt, dat bij een doelpunt, wij het kind van de rekening waren geworden. Gelukkig voor ons werd de bal weggewerkt en niet lang daarna gebeurde het! Ben Muller, mocht een geheel onnodig veroor zaakte vrije trap nemen, Jongbloed beoordeelde de bal verkeerd en Sjaak Swart knalde het leer in de touwen. Een tamelijk ge lukkig doelpunt. Verder brachten we het niet en daar ook de mannen van Thijs Jansen geen doelpunten in de benen hadden, konden 's avonds veel Amsterdammers zonder chagryn de soep gaan lepelen. Tegen D.O.S. draaide ons team voor de rust op de horten-en- stoten versnelling. Het rommelde lekker. D.O.S. kon dat tempo wel hebben, maar had de noodzakelijke voetbalkunde om aan twee punten te komen in Utrecht achter gelaten. Van der Linden liet het écht afweten en in feite alleen linksbinnen Theunissen maakte de indruk iets voor een extra-premie te voelen. Hij knalde enige malen ongezellig hard, doch bruidegom Bertus had steeds een vuist bij de hand om onheil te voorkomen. We haalden met blanke stand de rust, een resultaat, dat met de waarheid klopte, want bij ons zat er ook geen doelpunt in. Dat is na de rust anders geworden. Niet lang, maar genoeg om de oogst binnen te halen. Weer was het Ben Muller, die de grond slag voor punt nummer één legde. Een bekeken pass van zijn voet bracht Sjaak Swart een vrij veld.. Een gierende voorzet sloeg de verbouwereerde De Munck kansloos en het blonde hoofd van Henk Groot deed de rest. Een zeldzaam fraai doel punt. De „Don" kon dat niet op zich laten zitten en toverde even later nummer twee op het scorebord. Een mazzel doelpunt tot en met. Ver opgedrongen in het defensie gebied van de Utrechtenaren deed onze linksbuiten precies dat, wat hij niet moest doen. In plaats van een bekeken voorzet, kwam van zijn wreef een pil, die wel ergens terecht zou zijn gekomen, maar beslist niet langs De Munck. De D.O.S.-back Liptak, kreeg de knikker echter tegen zijn hak en het wonder was geschied. Tweenul voor ons en D.O.S. zo goed als uit de strijd. Co Prins, die weer het (on)- nodige te incasseren kreeg, gaf met een fraai doelpunt het zetje, dat de Kanaries tot een geslagen ploeg maakte. Met de laatste stap tegen de bal redde Theunissen de Utrechtse eer. In onze ogen altijd maar een schrale troost! Ajax 2 zit nog steeds in het leidende peloton. Van D.W.S.-A. 2 werd gewonnen met 30, tegen G.V.A.V. 2 gelijk gespeeld (11) en in Leeuwarden met 12 van de club van die naam gewonnen. Volgens hen, die de matches hebben gezien, viel er bij onze reserves maar bitter weinig te genieten. Zwak spel over de gehele linie en geen enkele reden om over na te kaarten. Beter schap, mannen! Van het amateurfront valt niet veel te vermelden. Door de vele regenbuien geen modder aan de voetbalschoenen. Alleen zondag 18 dezer de ballen uit het hok. Het derde kreeg bezoek uit Hoorn. Van de voetballers uit die plaats dan altijd. Vijf tegen één voor onze clubmakkers, die daarmede het kleine kans je op de bovenste plaats behielden. De roodhemden uit Den Helder staan nog steeds ongeslagen aan de top van de rang lijst. Zestien punten uit acht matches. Onze clubgenoten hebben er dertien uit negen, maar we krijgen de jutters nog in Am sterdam. Komt u ook kijken? Het vierde trok naar Utrecht om Holland 2 de punten afhandig te maken. Het lukte. Nul tegen drie, waarmede de kans op de bovenste plaats behouden bleef. Knap werk, vrienden. D.W.S.-A.AJAX Arie de Oude (9) temidden van vier Ajacieden Ajax 5 schoot bij Rood-Wit A. weer aardig met scherp. 26 voor onze knapen, waaruit blijkt, dat de buitjes de vijflingen geen kwaad hebben gedaan. Maar of ze dit jaar weer kam pioen zullen wordenWe twijfelen. Aan jullie de daad, vrienden. Het zesde en zevende elftal lieten het lelijk liggen. Zes verloor van J.H.K. 2 met 02 en zeven van T.W.M. 2 met 42. Een slechte beurt, makkers! En hiermede zijn we weer aan het einde van onze kroniek. De laatste van het jaar. Hartelijk dank voor uw aandacht en tot de eerste van het nieuwe. Aan al onze medewerkers, adverteerders, drukkers, zetters, binders, fotograaf en zij, die we hebben ver geten „een in alle opzichten goed en gelukkig 1961". BROWN. Woensdagavond 4 januari 1961 a.s. (vanaf 7 uur) kunnen leden en donateurs op vertoon van diploma (geen dames- of kinderkaarten) voor de wedstrijd tegen M.V.V., ten behoeve van hun relaties, één of ten hoogste twee plaatsbewijzen kopen. Om die relaties met betrekking tot de wedstrijd tegen Feijen- oord niet teleur te stellen kunnen tegelijkertijd één of twee kaarten voor deze match worden gekocht. HET BESTUUR. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 5