JAN SCHUBERT IN MEMORIAM Hetgeen wij reeds maanden vreesden, doch waarover wij niet durfden spreken of schrijven, is thans helaas waar heid geworden. In de kracht van zijn leven is Jan Schubert van ons heen gegaan. Na een onvergetelijk jubileumjaar, een jaar waarin wij zo ontzettend veel aan Jan te danken hebben, was het hem niet meer gegeven zijn persoonlijk stempel nog dieper op onze Vereniging te drukken. Ieder Ajax-lid zal beseffen, welk een groot verlies wij allen geleden hebben. Wij, die het grote voorrecht hadden intensief met Jan te mogen samenwerken, zullen er steeds weer aan moeten denken, dat ons een vriend en collega is ontvallen, die niet te vervangen is. Jan was een prachtmens; een vurig Ajacied, een harde werker, een oprecht vriend, die alleen maar het goede nastreefde en aan wiens woorden men nimmer behoefde te twijfelen. Het is daarom zo jammer geweest, dat men in de beginperiode van zijn ziekte zulks wél gedaan heeft, wat betreft de deelname aan de Europa Cup. Wij konden ons toen zijn teleurstelling indenken. Omdat wij de zeker heid hadden, dat Jan nooit moedwillig een onwaarheid zou vertellen. Na het einde van de beslissingswedstrijd om het Kam pioenschap van Nederland, was het de harde sportman maar bovenal ook gevoelsmens Jan Schubert te mach tig Jan, nooit zal ik dat moment vergeten. Je schaam de je een beetje, maar op dit moment, toen je werk be kroond was, bewees die ontroering mij, de waarachtige liefde, die je altijd koesterde voor de vereniging, die zulk een onnoemelijk groot deel van je leven uitmaakte. Wij kunnen onze gedachten verder slechts wijden aan je lieve vrouw en je oogappel Kees. We beseffen dat ons leed in het niet verdwijnt bij de droefenis, die zij thans moeten doormaken. Moge de wetenschap, dat wij hen voor altijd als lid van de Ajax-familie zullen blijven beschouwen, een kleine troost zijn bij dit smartelijk verlies. Ondanks de grote leegte zal ons werk doorgaan, waarbij wij onze krachten zullen inspannen het te doen zoals jij het zou willen: in eerlijke kameraadschap en in waar achtige sportiviteit. Moge het gegeven zijn dat onze club voor de toekomst de krachten zal kunnen opbrengen die in jouw geest onze taak weer kunnen overnemen, dan is je werk voor Ajax niet vergeefs geweest. We willen je niet loslaten in gedachten zal je altijd bij ons zijn. Jan, goede trouwe vriend, ik dank je voor alles wat je voor ons hebt gedaan. Rust in Vrede, Rust Zacht. J. L. MELCHERS, voorzitter. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3