In ons vorig clubblad een stukje overgenomen uit „de Volks krant". De inhoud van het artikeltje ingezonden door een abonné van genoemd blad was voor onze club niet leuk, doch inzender had volkomen gelijk. Als je 4,voor een zitplaats hebt betaald en je moet dan staan laten we wel wezen, onze haren hadden ook een verticale stand aangenomen. We zijn nog eens gaan praten met penningmeester Dukker, uit welk gesprek bleek, dat er beslist niet te veel plaatsen wor den verkocht. Wel probeert men ons op allerlei manieren bij de neus te nemen, deelde onze schatbewaarder ons mede, maar dat wisten we allang. Oud-spelers, die geen lid van onze club meer zijn, proberen doodleuk zonder ticket naar binnen te wandelen. Een oud diploma schijnt daarbij nog wel eens van dienst te kun nen zijn èn de controleurs kennen hen nog van vroeger, zodat er niet weg te cijferen mogelijkheden inzitten een gokje te wagen. Een aardige truc isproberen er door te komen zonder dat je kaartje wordt afgescheurd. Dat kaartje kan dan dienst doen voor een volgende wedstrijd. Eén van onze leden (amateur-con troleur) nam vóór de aanvang van een top-match liefst vijf plaatskaarten Overdekte in beslag, die weken geleden recht van toegang hadden gegeven en op één of andere mysterieuze wijze „heel" gebleven waren. Een bestuurslid maakte het mee, dat een bezoeker kwam aandraven met drie gulden èn het verzoek om dóór gelaten te worden. Hoe de man binnen de hekken was ge komen vertelt de geschiedenis niet. Dan zijn er vele lieden, die iets met de pers, de radio, de televisie en om met ons aller Toon te spreken, „Wait-ik-veel" te maken hebben. Hebt u wel eens voetbalverslagen gelezen in de „Schoolpers" of de „Plattelands bode" We hadden tot voor kort er nog nooit van gehoord, maar nu weten we van het bestaan af. Als er een huis-tuin-of-keuken match wordt gepleegd hebben we van die lieden niet zoveel last, maar als er een top-match aan de orde is, lijkt ons stadion wel een pot honing. Ze komen er op af als de bijen en de wespen op uw glaasje prik-limonade. U weet wel, lekker op uw terrasje, in het zonnetje! Verder zijn er altijd bezoekers, die, eenmaal binnen de hekken, tot de ontstellende ontdekking komen, dat hun fiets (natuurlijk buiten ons stadion) niet op slot staat, of dat de motor van hun auto nog loopt, of hun plaid nog in de wagen ligt. Als we dan bedenken, dat er lieden zijn, die trachten in een ploegje van vier of vijf man naar binnen te dringen en dan maar een paar kaartjes laten afscheuren, zal het duidelijk zijn, dat er ergens een fiets niet op slot staat, enz. U voelt dus waarschijn lijk de moeilijkheden waarmede we te kampen hebben. Bij de Verm. Belasting voelt men er in ieder geval niets voor. Van die zijde hebben we volledige medewerking. Bij onze laatste druk bezochte thuismatch verleenden liefst twintig „tolgaarders" ons steun. Hierbij bleek, dat de grootste moeilijkheden liggen aan de Diemen-zijde van ons stadion. Bij het doorlaten van auto's trachten slimmerikken door de controle te glippen en het dan op een of andere manier „hoger op" te zoeken. Een door een be vriende relatie naar beneden gegooid lucifersdoosje kèn daarbij behulpzaam zijn. We stoppen, alhoewel dit verhaal niet uit is. Want er zijn nog heren, die op een dameskaart, of een kinder- kaart, of een bioscoopkaartje naar binnen willen. De mens is nu eenmaal vindingrijk en de „linke-jongen" uithangen is ook een sport. Alleen, en dat is voor ons wel prettig, er wordt al ge fluisterd, dat bij Ajax de controle zo streng is geworden. Het jaar spoedt ten einde. Nog een kleine ruk en het is ge beurd. Sint Nicolaas zit alweer aan de Costa Brava uit te rusten van de vermoeiende tocht naar de Lage-Landen. In ons stadion is hij ook even geweest. Van de Ajax-jeugd wist hij alles. Piet was er zo enthousiast over, dat hij een nummertje „handen lopen" weggaf. Het was niet het enige, dat hij presenteerde. Sint had gezorgd voor speculaas, chocolade, krentebollen etc. De heer Paternotte bracht weer een goed programma en de heer Ver burg zette het geheel in een musicaal lijstje. Een geslaagde middag. Aan alle medewerkers, met de Jeugd-Commissie voor op, onze dank. De Kerstdagen liggen alweer achter ons en als u dit blaadje ontvangt staat Opa 1960 op de drempel goedendag te zwaaien. Tijd van kommen We hebben echt geen behoefte aan „balansen", maar toch willen we even een terugblik werpen. Het hoort er nu eenmaal bij, alhoewel er soms zakenlieden zijn, die het vergeten. Bepaald niet „de besten!" Negentienzestig ons jubileumjaar was voor onze club in vele opzichten een goed jaar. Het eerste elftal werd kam pioen van Nederland (voor de tiende maal) en ook het tweede elftal legde beslag op deze titel. Een grandioos succes voor trainer Buckingham en de Commissie Betaald Voetbal. Ajax 3, 4 en 5 en zes juniores teams behaalden het afdelings-kam- pioenschap, successen, die voor rekening kwamen van trainer Van der Veen, de Elftal- en Jeugd-Commissie. De Honkbal afdeling onder leiding van een zeer enthousiast comité floreerde, de Clubavond Commissie zorgde voor de nodige afwisseling en gezelligheid en ons Ministerie van Financiën hield steeds op prettige wijze contact met het bestuur. Alleen de Europa-Cup bracht ons desillusies. De oorzaken daarvan zijn genoegzaam bekend. Al bij al was 1960 voor onze club een uitstekend jaar. We zijn er dankbaar voor. Over het verloop van het nieuwe seizoen kunnen we tot nu toe tevreden zijn. Onze elftallen draaien be hoorlijk, financieel zijn we gezond en er heerst rust in de Ajax- gelederen. Drie zeer belangrijke factoren, die voor een goede gang van zaken onontbeerlijk zijn. Het eerste elftal heeft er, op het moment, dat wij deze regels schrijven, veertien matches opzitten en deelt nog steeds met G.V.A.V. de tweede en de derde plaats. Wel zette een gelijkspel tegen D.W.S.-A. ons iets achteruit, maar een 31 zege op D.O.S. en een gelijkspel van G.V.A.V. deed ons weer plaats nemen op (zie verder pagina 5) D.W.S.-A.AJAX Doelman Jongbloed (primal) ontneemt Donald Feldmann (11) een kans 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2