Tribune - Commentator ITIanneer ik, eenmaal per seizoen, het supporters-legioen van Feijenoord in de Rotterdamse ,,kuip" observeer, dan slaat me de schrik om't hart. Vlaggen en toeters beheersen het beeld volkomen. Onder dit legioen zijn zelfs ook bordendragers, die de beeltenis van Coentje Moulijn vol trots met zich meevoeren. Ik weet niet hoe het u vergaat, Ajax-vrienden, maar als Am sterdammer voel ik mij tussen deze orkaan van Feijenoord- geestdrift altijd een beetje mistroostig. Toevallig zat ik enige jaren terug (FeijenoordAjax 05) naast een wat tanige man met een leren jas aan. Hij zat zenuwachtig op z'n sigaar te kauwen. Voorzichtig knoopte ik een gesprek met hem aan. Zijn tongval liet geen twijfel bestaan. Het was ook een Amster dammer. Toen was het ijs gauw gebroken tussen ons. Toen ik hem attendeerde op de orkaan van geluiden om ons heen, klopte hij me bemoedigend op de schouder en zei „Veel lawaai en weinig wol." Met deze mij onbekende Amsterdammer resp. Ajax-supporter heb ik toen een prettige middag gehad in de „kuip". Hij was een stille bondgenoot van me geworden. Er was één naam die ons onzichtbaar had samengesmeed n.l. Ajax. Amsterdammers hebben de onnaspeurlijke gave bepaalde si tuaties met een paar woorden volledig te typeren. En dit vaak op een lachwekkende wijze. Aan dit soort Amsterdammers moet ik wel eens denken, wanneer ik, als Ajax-donateur, (het Be stuur duide mij dit niet euvel), bij wijze van uitzondering, ge woon op de staantribune plaats neem. Een ervaring op zich zelf! Amsterdam moge dan niet dik in zijn tunnels zitten, in zijn humor is het ruimschoots gesorteerd. Humor, om niet te ver geten. Op zo'n zondagmiddag is ons Ajax-Stadion pas echt gezellig. En dan voel je pas, dat Ajax een echte Amsterdamse club is, geliefd bij duizenden Amsterdammers. Rotterdamse luidruchtigheid is bij ons een beetje vreemd. In ons Ajax-stadion geen vlaggen en geen toeters. En zelfs Bennie Muller of Sjakie Swart prijken niet op een bord. Alleen wat losse opmerkingen. Puntig en geestig. Wij geven met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer A. J. VERAAR in leven donateur van onze vereniging. Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. „Ajax". Vrijdag 2 december 1.1. bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van de heer J. W. WICHERTS in de leeftijd van 61 jaar. Wijlen de heer Wicherts was vele jaren donateur van onze vereniging en gaf steeds blijk van belangstelling voor de verrichtingen van onze club. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. „Ajax". Toen enige tijd terug een Amsterdammer door onze onver moeibare microfonist naar huis werd ontboden, in verband met de geboorte van een zoon, hoorde ik iemand de opmerking maken „Daarmee heeft die vrouw speciaal gewacht tot Ajax speelt." En zelfs voor onze „lieverdjes" op de Diemer-staantribune wil ik nog een lans breken. Ik weet wel, dat zij Bestuur en con troleurs vaak veel last bezorgen. Maar zij zijn ook de enigen die Ajax-vlaggen meedragen. En dat doet mijn hart goed. De ongrijpbare Ajax-jeugd. Ook zij behoren bij de grote Ajax- familie. J. H. SCHAAPHOK PRONK

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 15