jeugdboek Uit de Eindelijk Ja, inderdaad, eindelijk, na vele voetballoze zondagen, kon op 18 december j.l. weer eens gespeeld worden en nog wel een volledig programma! De juniores Al hadden geen prettige dag. Op een der velden naast het Olympisch Stadion werd tegen Blauw-Wit met 31 verloren. En volkomen verdiend. Had doelman Boomgaard niet zo goed van zich afgebeten, de score was zeker nog on voordeliger geweest. De zebra's speelden veel pittiger, directer, hielden een zeer goede dekking en daar het bij ons nu juist nét andersom was, is de nederlaag al spoedig verklaard. Zeker, ons aanvalsquintet had invallers (drie man straf) maar dat mag geen excuus zijn voor slap optreden, slecht spel Na de rust ging het voornamelijk door het goede voorbeeld van onze half spelers beter. Er werd toen ook harder gewerkt. Maar toch moest het eerst 30 worden, alvorens de eer gered kon worden. Dan deden de juniores BI, ook tegen Blauw-Wit (op Voor land), het beter. Na een spannende 11-stand, kwam plotseling de schotvaardigheid waarop reeds zolang werd gewacht. Rust 41. In de tweede helft kwamen er nog 3 goals bij, derhalve de eindstand op 71 brengend. Moge het goede spel zo blijven, vrienden Zowel de juniores A2 als B2 moesten aan de James Rosskade aantreden tegen de resp. teams van D.W.S.-A. Beide ploegen bereikten hetzelfde resultaat n.l. 2!2, hetgeen we van de B2 meer kunnen waarderen dan van ons A-team. Het valt inder daad niet mee van de Blauw-Zwarten-thuis te winnen. Vraag het maar aan het Eerste Elftal De juniores A3 verpletterden Neerlandia 1 met 101. Een zwak elftal, dat van onze gasten. Gezien de meerderheid der onzen geeft zelfs bovenstaande uitslag de krachtsverhouding niet juist weer. De juniores B3 speelden ook al gelijk (22) en wel tegen de Volewijckers B2. Wat 'n knapen bij de Groen-Witten Gezien het grote physieke verschil derhalve een heel goed resultaat van onze jongens! Bravo! De juniores B4, ons „super-team" had er ook weer echt zin in. Slachtoffer: Rap 2 thuis. Uitslag: 110 voor Ajax. Com mentaar: overbodig. De juniores B5 tenslotte deden het bijna nét zo goed tegen N.F.C. 6. Hier werd door de gasten echter de eer nog gered, der halve uitslag: 111. Hier zagen we een prima elftal aan de gang met een voorhoede die voor haar spel het cijfer 8 ruim schoot^) verdiende. Ondanks de elf doelpunten toch een pluim voor de dappere N.F.C.-keeper, die door zijn uitlopen nog heel wat redde. Ja, dat is het voor deze keer! Een prettige Oudejaarsavond en een Gelukkig Nieuwjaar voor alle juniores en hun familieleden! T. M. BEZOEK ST. NICOLAAS. Zaterdag, 3 december j.l. hadden de B-juniores, Welpen, alsmede andere dermate jeugdige Ajacieden dat de aanwezig heid der ouders resp. grootouders nodig was, zich verzameld in de bovenzaal van ons Stadion, teneinde aldaar de oude Spaan se Gast, St. Nicolaas, vergezeld van zijn trouwe knecht Zwarte Piet, te ontvangen. Het feest werd, traditie-getrouw, omlijst door het vertonen van voor de jeugd (en ook de ouderen) boeiende films, terwijl verder luister werd bijgezet door diverse tractaties. St. Nicolaas, wiens leeftijd zo om en nabij de 1325 jaar moet liggen (derhalve wel oud is doch, naar men fluistert, nog iedere week z'n rondjes loopt, „steigerungen" en sprintjes maakt), verklaarde na afloop aan de heer Martens voortaan zijn ver jaardagsfeest op andere wijze te willen vieren. Hij stelt zich voor hierover het volgend jaar tijdig met Bestuur en Jeugd commissie overleg te plegen. Aan de heer Paternotte namens Bestuur J.C. en alle juniores nog hartelijk dank voor de filmvoorstelling. M. WELPENVOETBAL. De wedstrijden voor de eerste speelhelft seizoen 1960/1961 zouden op woensdag 7 december jl. worden afgesloten. Maar het programma moest op deze dag wegens de natte terreinen wor den afgelast. In totaal werd viermaal het „hatelijke" bordje „alle welpenwedstrijden afgelast" bij de diverse winkeliers op- gehangent nogmaals: denk er aan, nooit deze winkeliers mon deling of telefonisch lastig vallen met vragen over eventuele af gelastingen Resultaten: Het eerste elftal behaalde uit 9 wedstrijden de volle winst; het tweede elftal behaalde 8 overwinningen en 1 gelijk spel (tegen R.A.P. 2). Over het vertoonde spel kunnen we tevreden zijn. De zeer goede training onder leiding van de heer Van Mourik is hieraan natuurlijk niet vreemd. Een woord van hartelijke dank aan hem is hier zeker op zijn plaats, te meer omdat hij zijn eigen training op de zaterdagmiddag ervoor opoffert. In overleg met Bestuur en oefenmeester is de training voor de welpen gedurende de maanden december, januari en febru ari stopgezet. De eerstvolgende oefeningen zullen weer gehou den worden op zaterdag 4 maart 1961. Dit overzicht wil ik besluiten met jullie allemaal, inclusief alle familieleden, een goed 1961 toe te wensen. M. VAN ENS. Uit het clubnieuws van het Larense K.M.D. (Klein maar Dapper). Met plezier denk ik vaak terug aan de tijd, dat ik met een fluit 22 voetballers mocht regeren. Regeren is eigenlijk niet het goede woord, want veelal werd ik geregeerd, soms wel gecom mandeerd. Nu behoef je daarop niet te reageren; je kunt het wel doen, doch dan als je als scheidsrechter over het veld loopt tussen de z.g. „kleine voetballers" zoals adspiranten of welpen. Van de grapjes, die de jongens met een scheidsrechter uithalen, herinner ik me er nog enige en die wil ik nu eens vertellen. Een jochie van enige turven hoog, voor het eerst voetballend in een echt elftal en in de competitie, evenwel met een mondje dat veel groter was dan zijn lengte, kwam met een paar nieuwe voetbalschoenen, een nieuw shirtje en broekje (hij was zelfs voorzien van scheenbeschermers) het veld op en zag me kritisch aan. Het was regenachtig, een beetje koud en dat was wel aan mij te zien. Bemoedigend komt hij naar me toe en zegt: „Scheidsrechter, ik heb nog een hoofdkapje in de kleedka mer." En om mij helemaal op mijn nummer te zetten: „En ook nog een paar handschoenen als u eens moet fluiten". Tijdens een wedstrijd van de Ajax adspiranten, floot ik eens voor buitenspel van een jonge, wat enthousiaste Ajaxspeler. Hij had een mooie kans om een doelpunt te maken en was heel erg kwaad op mij, dat ik hem zo plaagde „Och, man, je kan niet eens fluiten,laat staan dat je iets van voetballen afweet." Nu kan je als scheidsrechter een standje geven of zelfs een waarschuwing. Ik was eigenlijk sprakeloos over zoveel brutaliteit. Rustig liep ik weg en liet een vrije trap nemen. Een poosje later miste deze zelfde jongen een kans voor het doel, nu om te dromen, zo ééntje, die je niet mag en kan missen. Maar radicaal miste hij deze mooie kans. Ik was dicht bij hem in de buurt en grinnikte „Nu jij kan er anders helemaal niets van." Hij draaide zich om, zag mij staan en zei: „stik Tijdens een juniores-wedstrijd van één van de Amsterdamse voetbalclubs, kwam een jongen van een jaar of zestien met sigaret en al het veld op. Toen ik zei, dat die sigaret uit de mond moest, zei hij „Ach, man, van mijn móeder mag ik roken, wat wil jij nu zeggen 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 12