Vami Lunchroom jeugdboek Bouwmeester Gerrand Uit de Wat de wedstrijden betreft, is het de laatste weken maar „magertjes". Pluvius leeft als „God in Frankrijk" en ver oorzaakt zondag op zondag vele teleurstellingen. De Jeugdcommissie nam het initiatief op dergelijke voetbal- loze zondagen 's morgens met de A-juniores het Amsterdamse Bos op te zoeken (dat gebeurde overigens enkele jaren geleden ook) teneinde daar door boslopen c.q. veldlopen en andere atle tische oefeningen de jongens in conditie te houden. Te houden We zouden liever willen zeggen: de conditie op te voeren. We hebben er al eens eerder op gewezen dat atletiek óók voor voetballers een deel, een belangrijk deel van de training moet uitmaken. Natuurlijk geen atletiektraining zoals de wer kelijke atleet deze behoeft. Daarom spraken we van: atletische oefeningen. De sprint, de „steigerung", de rompoefeningen enz. Alles zéér belangrijk. En nu weten we wel dat er lieden zijn die daar niet van willen horen, die menen dat een jongen die voetballen wil (en er aan leg voor heeft) slechts een bal nodig heeft om „wat" te worden. Allright! Maar wanneer deze jongeman geen snelheid kan opbrengen, bovendien slecht en „oneconomisch" loopt (en hier aan mankeert bij talloze voetballers wel het een en ander) en zijn lichaam slecht beheerst door een tekort aan „balans", dan hapert er toch iets aan zijn lichamelijke ontwikkeling, iets aan „de basis". Dan zal deze jongen ondanks zijn aanleg straks toch bepaalde onderdelen niet kunnen uitvoeren, althans niet zó als anderen, die wél aan die „basis" (de lichamelijke ontwikkeling) hun aandacht gaven. Een goed voorbeeld hiervan was de wedstrijd Tsjechoslowa- kijeNederland. U zult, wanneer u naar het radioverslag van Leo Pagano geluisterd hebt, kunnen bevestigen dat de Neder landse reporter meerdere malen er op wees dat onze tegen standers stuk voor stuk atleten waren met een grote snelheid en prachtige lichaamsbeheersing, waardoor zij met de bal kon den doen wat zij wilden. Zulks in tegenstelling tot de onzen. Maar genoeg hierover. We wilden slechts het goede besluit van de J.C. toejuichen en verder wijzen op het nut van (nog maals) atletische oefeningen voor voetballers. Voor een overzicht van de resultaten der diverse elftallen geven wij het woord aan secretaris Henk Smit: De Jun. Al liet eindelijk weer eens de tanden zien en hiervan werden de D.W.V.-jun. de dupe. In een van onze zijde zeer goed gespeelde wedstrijd moesten de Over-IJ-ers met 70 het hoofd buigen. Vooral het eerste half uur toonden onze jongens zich heer-en-meester. Van ach ter naar voren klopte het wonderwel en vooral de ijver viel te loven. De beide Henny's zorgden op het middenveld dat iedere poging der D.W.V.-ers een aanval op te bouwen moest mis lukken en zij droegen tevens zorg dat onze voorwaartsen van goed geplaatste ballen werden voorzien. Vooral onze vleugels werden druk aan het werk gezet, met het gevolg, dat er alras gaten in de D.W.V.-defensie gingen vallen. Hoewel de D.W.V.- keeper zich zeer goed en moedig weerde, liep de score regel matig op met doelpunten van vaak goede kwaliteit. Rust stand 40. Hoewel na de thee het tempo iets zakte, bleven wij toch het beste spel behouden. Het zware veld ging echter uiteindelijk parten spelen, waardoor het snelle spel in de voorhoede er enigs zins uitging. Jongens, houden zo! Er staan nog zware wedstrijden en even tueel zware toernooien te wachten en jullie weten wat hiervoor de eisen zijn. Jun. A2. De vorige maal mocht ik reeds over de merkwaar dige verrichtingen van dit elftal schrijven. In de ontmoeting- tegen D.C.G. was het weer het zelfde. Een speciaal in de eerste helft goed spelende Ajax-ploeg en toch slechts een 10 voor sprong. Kansen genoeg, maar ja Waar gaat het over De wedstrijd van Ajax Ja, maar ook over de gezellige sfeer, de prettige bediening ende voortreffelijke keuken in de Kalverstraat 171, Amsterdam Donateurs en Leden zijn zeer tevreden met KOLEN en OLIE van Gebr. Walvisch Raamgracht 13 en 59, Tel. 244383 Kijkduinstraat 40, Tel. 1 25037 Gaarne verstrekken wij Inlichtingen JUWELIERS Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C, Telefoon 36541 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 9