'ome /s^en^ Toen ik mijn eerste wankele schreden op het ingewikkelde Voorzitterspad plaatste, zei mijn grote vriend Jan Elzenga, ,,als je het nu maar flink moeilijk krijgt met de gereserveerde tribune en met de kaartverkoop, mag je niet mopperen, want dan gaat het Ajax goed". Hoe juist deze woorden waren, heb ik vorig jaar kunnen bemerken, en wat dit seizoen betreft, tot voor kort heb ik dikwijls gedacht: „was het maar vast weer zover, stond mijn telefoon maar weer „roodgloeiend", en had ik maar weer slapenloze nachten over controle maatregelen voor een uitverkocht huis." Bij het schrijven van mijn laatste artikel (vóór Enschede) zat het er echt nog niet in. Twee zondagen later (na Alkmaar) nog veel minder. Maar nu, een paar dagen voor G.V.A.V., is het er toch nog plotseling van gekomen; het „gezeur" om kaartjes klinkt weer als zoete muziek in onze rood-witte oren en als we zondag winnen, zal dat beslist niet voor de laatste keer geweest zijn. Maar zover zijn we nog niet. Als u dit leest, weet u alles precies. Maar op dit moment zit ik nog met „angst-en-beven" (maar met groot vertrouwen) achter mijn schrijfmachine. In ieder geval wijst alles op een nieuw Ajax-record, nl. de grootste recette ooit op ons terrein gemaakt (dit door verhoogde prijzen en grotere capaciteit) en alleen reeds hierdoor zullen wij later nog wel eens aan 27 november 1960 en aan G.V.A.V. terug denken. Hopelijk zullen het door de uitslag géén gemengde ge voelens worden. Interessant is het te zien, hoe sommige bladen zich beijveren voor volledig beroepsvoetbal. Opmerkelijk daarbij vooral is, hoe eenvoudig men dit probleem stelt. Persoonlijk begrijp ik, dat over dit ontwerp t.z.t. nog veel en serieus, gesproken zal worden. In mijn hart ben ik er beslist niet tegen, waarmede ik zeggen wil, dat ik mij nooit zal verzetten tegen iets wat verantwoord is. Maar ik moet toch wel ernstig waarschuwen tegen de simpele wijze van voorstelling der zaken door sommige journalisten. Natuurlijk mag men als zakenman profijt trekken van de huidige conjuctuur, maar hierop vooruitlopen is levensgevaar lijk. Met „grote" wedstrijden, met het aanschaffen van licht installaties etc., kan men natuurlijk iets bereiken, maar zonder twijfel zal dat dan ten koste gaan van de Competitie-wedstrij den. Vergeet niet, mijne heren, het levenspeil ligt hoog en men kan het geld maar éénmaal uitgeven, zéker waar dit amuse ment betreft. Kijkt u nu eerst naar het aantal betalende be-- zoekers bij de diverse wedstrijden en vraagt u daarnaast maar eens naar de vaste lasten waaraan men gebonden is, lasten die door verre reizen, managers en ander personeel alleen maar hoger kunnen worden. Neen, zo eenvoudig is dit alles niet. Waar we nu als amateur bestuurders nog weieens over heen kunnen stappen, is straks voor een organisatie met een grote groep werknemers niet zo eenvoudig meer. Op deze zal dan de zware verantwoording komen te rusten, die grote groep jonge mensen óf een verant woorde toekomst, óf een wankel bestaan voor een korte periode aan te bieden. Daar er voor de betreffende spelers later geen „weg-terug" meer bestaat, zal het voor éérlijke voetballeiders t.z.t. een moeilijke beslissing worden. Sinterklaas was een paar dagen eerder in Rotterdam dan in de hoofdstad. Een knappe prestatie van de Rotterdammers, waarmede onze gelukwensen. Jammer genoeg verkeerde de goede Sint in een blijkbaar overmoedige stemming, waarbij hij het minder grappige „geintje" uithaalde, een leeg boek open te slaan, om toen tot zijn schrik te constateren, dat dit het ver keerde boek was, nl. het boek met prestaties over Amsterdam. Het was niet eens leuk. Het moet mij wel van het hart, waarom wij hier ook niet eens meer ophef maken van die vele dingen waarin Amsterdam toch werkelijk groot is. Het verschil is alleen, als wij iets in Den Haag gedaan moeten krijgen, er evenals Rotterdam er ook voor gebedeld moet worden, maar dat met een bordje „oorlogsslachtoffer" natuurlijk vlugger iets op levert dan zonder deze overigens bepaald onaangename aan beveling. Overigens wensen wij onze Rotterdamse vrienden niets dan goeds (hetgeen wij in het verleden toch wel hebben laten zien), maar laten we het gezellig houden. Een raadsel is het mij anders wel waarom wij aan het Stadhuis een afd. Pers en Propaganda hebben. Maar dat is dan een kwestie waarover wij ons zelf hebben te beraden. Waarom ik dit in ons Clubblad schrijf? Nu eigenlijk alleen maar omdat de voetballers die Rotterdamse Sinterklaas zondag 1.1. toch eigenlijk wel heel lelijk in zijn geborduurde hemd gezet hebben: 5 van de 6 punten voor Amsterdam. Goed gedaan jon gens en bedankt, Blauw-Wit en D.W.S. Dit alles echter met de volste achting en het hoogste respect voor onze Rotterdamse voetbal-tegenstanders. Gelezen, dat in Rusland bij een voetbalwedstrijd iemand ter plaatste tot tien jaar dwang arbeid veroordeeld is voor het slaan met een limonadeflesje. Inderdaad een niet goed te praten vergrijp. Wij verachten ze ook die onbekookte voetbal-ver dwaasden. Maar toch, een flinke straf is het wel en een reclame voor een billijke rechtspraak kan ik het ook weer niet vinden. Hopelijk is het wel een vingerwijzing voor diegenen hier ter lande, die zich steeds minder kunnen bedwingen. Heus, scheids rechters zijn nog steeds niet vogelvrij verklaard en flesjes kosten statiegeld, terwijl de kussentjes er nu ook niet bepaald zijn om door het luchtruim geslingerd te worden. Uiteindelijk zitten we toch voor ons genoegen bij een voetbalwedstrijd. JAMES. distilleerderij likeurstokerij wijn- importhandel AMSTERDAM EINDHOVEN Weteringschans 185-223 -Telefoon 31842-39596-36231-36890 Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 Telefoon 746097 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 7