Harry Sacksioni ker, Vlietman, Van Ham, Anderiesen, Severynse, Peters, Seelen, C. Groot, Keizer en Ap. Post. Als we het wel hebben staat ons elftal op de eerste plaats. Ajax 3 bleef op het rechte pad. Van D.C.G. 2 werd gewonnen met 13 en van D.W.V. 2 met 20. De D.W.V.-ers gaven zoals gewoonlijk weer goed partij en het heeft onze boys moeite ge kost de punten binnen te halen. Doelman Piet Paternotte een extra pluim! Ajax 4 stuitte bij koploper Donar 2 op veel tegenstand. De Hilversummers, een potig ploegje, gingen voor onze mensen geen duim breed opzij. Gevolg een verdeling der punten (11). Niettemin een prima resultaat. Ajax 5 liet Arsenal 2 (niet de beroemde) met lege handen staan (14). Het was het enige wapenfeit van de maand. De heer Regengever had iets tegen voetballen. Niet wanhopen, vrienden, 't Wordt wel weer zonnig. Ajax 6 zag er ook maar één keer een gat in. Dat was tegen De Meer 2. Op ons terrein. Vijf doelpunten kwamen uit de voeten. Twee voor de Meerbewoners (de andere), drie voor ons dus. Goed uitgerekend. Ajax 7 trok naar de Velserweg om daar de punten aan A.G.S. 2 af te staan. (42). Het eerste elftal, dat dit jaar geen kam pioen wordt is hiermede bekend. 't Is nog tamelijk ver weg als u dit blad ontvangt, maar even zo goed gemeend, we wensen u prettige feestdagen een goed begin. U ons ook! Dank u! AjaxG.V.A.V. (52). Vermoedelijk zijn de Groningers in de prille morgen van zondag 27 november jl. de deur uit ge stapt met de stille hoop, ook het Amsterdamse Ajax even te laten zien, wat nou eigenlijk de goede manier is, het Neder landse voetbalpeil op te vijzelen. Feijenoord had het aan den lijve ondervonden en ook P.S.V. was in de Groningse dreven, zo maar floep, de kampioenslamp uitgedraaid. Of uitgedraaid eigenlijk niet, die lamp was meer verbrijzeld. Met twee harde knoerten. Nu Ajax nog en dan bengelden de scalpen van de „Grote Drie" aan de kampioensgordels van de Groningse voet balmatadors. Zover is het niet gekomen. Lang niet. Ajax kent het verhaal. Kende het verhaal van lange trappen, hard er achteraan en volhouden maar jongens, al heel heel lang. Zo'n dikke veertig jaar geleden deed dit verhaal al opgeld. Andere ploegen vertelden dit sprookje al. Hadden er tijdelijk succes mee, maar verdwenen binnen zeer korte tijd weer uit de be langstelling. Waarom? Omdat het verhaaltje ondergrond, ge degen ondergrond mist. We zouden kunnen zeggen het zweeft, rust niet op de solide pijlers van de door jaren lange training verkregen techniek, uitgebalanceerde technieken spelinzicht. Er is een spelletje aangemeten. Elf enthousiastelingen hebben zich er op gestort, met volle overgave en gloriëren, omdat de tegenstander er nog vreemd tegenover staat, óf zich liet over donderen, of er niet tegenop kon. En zó ligt het. Ajax was ge waarschuwd en wist dus wat er komen ging. De Groningse aan valsdrift werd rustig opgevangen èn afgeslagen. Het betekende het einde van een illusie. Een sprookje was uit. Zonder happy- en ding. Gelukkig maar voor het Nederlandse voetbalpeil, want willen we ooit een kansje maken tegen Real Madrid of Barce lona, zullen we andere figuren op de grasmat moeten leggen. Hoe de strijd begon en eindigde weet u. Vijfmaal verdween de knikker langs doelman Roffel. Er waren drie beauties bij. Een fraaie headball van Westra en twee parels van Henk Groot. Ook het solo-doelpunt van Prins was achttien karaats, de penalty van Henk Groot, het bekende voorbeeld uit het boekje. Tweemaal mocht Hoogerman, die in de beginfase van de strijd op enige verre-afstand-kogels werd getracteerd op- hoop-van-zege-schoten -de bal uit zijn net halen. Het tweede SIGARENMAGAZIJN Rijnstraat 63, Telefoon 726558 VOORVERKOOPAjax- en Olympisch Stadion Na sluitingstijd verkoop in onze automaten (wisselaar aanwezig) AJAX - A.D.O. 4-2 Donald Feldmann, de man die terugkwam, bracht met zijn snelle rennen de Haagse achterhoede vaak tot wanhoop doelpunt leek ons een present-exemplaar, maar een kniesoor, die daar over valt. Hoe er door onze clubgenoten is gespeeld? U hebt het in alle dag- en sportbladen van a tot z kunnen lezen. Het bespaart ons dus de moeite. Alle knapen ook van deze plaats een pluim. Een dikke. Zij, die Ajax' naam weer volop in het nieuws brach ten waren: Hoogerman, Ouderland, Smit, Schaaphok, Pronk, Muller, Swart, H. Groot, Westra, Prins en Feldmann. In „de Volkskrant" van maandag jl. een ingezonden stukje gelezen van een bezoeker van bovenvermelde match. Als be zitter van een Overdekte Tribune-plaatskaart had geachte in zender moeten staan. Daar had hij toch geen 4,voor be taald. Allicht niet! Dus inzender had helaas volkomen gelijk. Maar, dit als schrale troost, we hadden beslist niet teveel plaatskaarten verkocht. Integendeel. Penningmeester Dukker had zelfs honderd Overdekte Tribune-toegangsbewijzen niet in de verkoop gegeven. Had gerekend op de enorme toeloop en op slecht weer. Slecht weer betekent veel afgekeurde vel den of alles afgelast en betekent ook een grote toeloop van scheidsrechters, bondsafgevaardigden enz. enz. En als ieder een nu maar medewerkt en b.v. geen één of twee kinderen mee brengt (liefst gratis), behoorlijk inschikt en geen anderhalve plaats in beslag neemt, dan schieten we een heel eind in de goede richting. Het bestuur wil niets anders dan orde en een rustige gang van zaken. Verzoekt daarom in de eerste plaats medewerking van de leden en donateurs en, laten we dan maar zeggen, ook van het geachte publiek. Vermoedelijk krijgen we nog een paar volle huizen. Als het zover komt hopen we op volle medewerking van onze cliëntèle. Bij voorbaat onze dank. Aan de schrijver van het ingezonden stukje betuigen we onze spijt. BROWN. IIIP 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 6