zelfsbeheersing, die hen en de club tot eer strekte en daardoor bij het publiek een grote indruk achterliet. Door dit resultaat was Ajax landskampioen geworden, want de roodwitten hadden een beter doelgemiddelde, dank zij de grote zege op Heracles". Tot zover de K.F.C.-scribent. Wat die penalty betreft kunnen we niets in het geding bren gen, want we weten het écht niet meer. Misschien is er nog een Ajacied, die er iets van weet te vertellen? En wat betreft de gelijkmaker! Piet van Reenen, de man, die het doelpunt scoorde, heeft ons er het volgende van verteld: „Zeker wel tienmaal had linkshalf Jan Schubert van grote afstand de bal bij de twee de paal doen belanden, maar evenzovele malen was er niemand om de mogelijkheid van zo'n bal uit te buiten. Vijf minuten voor het einde ben ik toen naar de rechtervleugel verhuisd, loerende op een laatste kans. Die kans kwam. Weer gaf Jan zo'n verre bal naar de tweede doelpaal en nu was ik er als de kippen bij om met bal en al in het net te belanden. Van een overtreding was beslist geen sprake, ik heb de doelman niet eens in mijn buurt gezien". Dat was dan het verhaal van „goaltjes-Piet", zoals de volks mond hem indertijd noemde. Hoe het echter ook zij, we zijn met de Koogers goede vrienden gebleven, alhoewel we door het afzakken van de rood-blauwen nog 'maar weinig contact met ze hebben. Gezien hun prestaties in het huidige seizoen zijn er weer kansen op betrekkelijk korte termijn. Jubilarissen veel succes en ook van deze plaats alsnog onze felicitaties. Goed op de hoogte zijn is immer en altijd erg prettig. Daar er op de voetbalvelden nog wel een enkeling rondloopt ook wel buiten de lijnen die wat het vervangen van spelers betreft niet zo best op de hoogte is, even het volgende: Amateurvoetbal. Gedurende de gehele wedstrijd mag de doel verdediger worden vervangen, indien hij in zijn functie van doelverdediger is verwond. Tót de tweede speelhelft is aangevangen, mogen ten hoogste 2 veldspelers, die in de wedstrijd zijn verwond, worden ver vangen; daarna slechts één veldspeler indien voordien geen 2 spelers zijn vervangen. Betaald voetbal. Gedurende de gehele wedstrijd mag de doel verdediger eenmaal worden vervangen, indien hij in zijn functie van doelverdediger is verwond; Ten hoogste één in de wedstrijd verwonde veldspeler mag worden vervangen, mits de gewonde speler vóór het verstrijken van de 44ste minuut van de wedstrijd het speelveld, met kennisgeving aan de scheidsrechter, heeft verlaten. Dat weten we dus alweer. Wist u ook, dat een semi-prof vereniging tenminste 17 con tractspelers moét en er niet meer dan 30 mag hebben En dat bovendien nog 10 spelers, die vóór hun 18e jaar onder de bijzon dere jeugdbepaling vallen, mogen worden gecontracteerd binnen 2 maanden, nadat zij 18 jaar zijn geworden Wist u het? Prachtig! Als u het niet wist, dan weet u het nu. Mocht u moeilijkheden op dit gebied hebben, schrijft u het ons dan maar even. En als we het zelf dan ook niet weten, kunnen we bij secretaris Elzenga terecht. Voetbalvraagbaak en verzekerings-expert nummer één. Vrijdagavond 18 november in Hotel Suisse, A.F.C.-ers, Blauw witters, D.W.S.-A.-ers en Ajacieden zien biljarten om de Bos baan-trofee, indertijd door de heer Van Vugt (Bosbaan-restau rant), n.b. een verwoed Sparta-man, beschikbaar gesteld. Twee maal achtereen had Ajax beslag op het pronkstuk gelegd, een AJAX—G.V.A.V de Ajax-speler die veel moest „nemen", maar zich voortreffelijk beheerste, op weg naar het Groningse doel, om Ajax' vierde treffer te plaatsen 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3