MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè borrel voor Ajacloilonf Gaarne even Uw aandacht Grepen uit de Bestuursvergaderingen November 1960 Bij de administrateur meer dan een paar kladjes, epistels etc. (getekend met een onleesbare krabbel of met/of zonder „sig nature") binnengekomen, waarin vermeld, dat samenstellers eerste elftal er maar bitter weinig van kunnen en/of kennen. Zo, zo enne, we waren het vorig seizoen kampioen van Ne derland! Alle kladjes, epistels, etc., dezelfde weg opgegaan, nl. richting prullemand. Adviseurs kunnen zich de moeite wel be sparen. Zonde van papier, tijd en postzegel. Bovendien hebben we aan grapjassen geen behoefte. Besloten, van aanbieding „Benny Vreden" (reclame waar letterlijk en figuurlijk muziek in zit) gebruik te maken. Voor taan dus tijdens halftime wedstrijden eerste elftal een paar minuten reclameklanken met muzikale omlijsting. Belangenvereniging van Semi-Profclubs deelt mede, dat er in Noord, Oost, West en Zuid z.g. federatiebesturen zullen komen. R.C.H. Haarlem, zond ons uitnodiging voor deelname aan jubileum-jeugd-toernooi. De Racing bestaat n.l. eerstdaags 50 jaar. Helaas, van uitnodiging geen gebruik kunnen maken, daar we reeds verplichtingen elders hebben. K.N.V.B. deelt mede, dat kampioen Polen, Legia, Warschau (4 internationals) per 24 of 29 november beschikbaar is voor vriendschappelijk partijtje. Hebben geen interesse. Aanbod van Dr. Ratz, om Vasas of M.F.K. (Budapest) naar Nederland te laten komen. Beide clubs vragen 3000,Geen interesse. Sportverg. „Zwartemeer" vraagt toezending van ons Huish. Reglement en Statuten. Moet als leiddraad dienen. Accoord. D. J. v. d. Have N.V., Kapelle-Biezelingen, zond advies aan hand grond-analyse (Institute Groningen) voor behandeling speelvelden. Rigtersbleek zond dankschrijven voor betoonde belangstelling t.g.v. jubileum. K.V.D. (korfbal) zond vriendelijk briefje, waarin dank werd gezegd voor geste om tijdens match AjaxSportcl. Enschede om te roepen, dat korfballers van onze tribunes moesten afdalen om K.V.D. aan korfbalzege te helpen. Terrein was n.l. niet af gekeurd. Heer C. J. Pijlman, Utrecht, (slaat met ega geen thuismatch van „zijn" Ajax over), vond het buitengewoon sympathiek, dat zijn vrouw (in ziekenhuis verpleegd) van zijn club een fruit mand ontving. Rood-wit lint heeft door ziekenhuis de ronde gedaan. Vanaf deze plaats onze beste wensen voor een spoedig en algeheel herstel. Siem Tump, u weet het nog wel van vroeger, met grote sigaar en spiedend oog langs de lijnen, als lid Elftalcommissie op zoek naar jong-talent, heeft zware operatie ondergaan. Is gelukkig alweer op de Ajax-grounds gesignaleerd. De (ijzeren) oude garde geeft zich niet over! Sorry, Siem, maar we hoorden het te laat voor het vorig clubblad. Je dankbetuiging voor gezonden attentie ontvangen. De heer O. W. van Breggen, vele jaren lid van onze club en natuurlijk „Bordjes-Club"-man stapte 40 jaar geleden bij Ned. Credietbank N.V. binnen. Op 11 november 1.1. dit feestelijk her dacht. Ajax even de bank binnengewipt om Harry te feliciteren. Ook van deze plaats onze hartelijke felicitaties. De heer G. T. Schiphorts, New-Zealand vindt het vertoonde voetbal in zijn nieuwe vaderland maar zo zo! Vraagt of we enige aanwijzingen willen geven om de voetbalstand op te voe ren. We zouden kunnen zeggen „nou, jongens, de bal goed onder de voet, vrijlopen en de knikker zuiver in het hoekje lellen, daar waar de goalkeeper niet staat!" Hebben we niet gedaan, maar schrijven doorgezonden naar K.N.V.B. Vriend De Bruine, oud-voorzitter D.W.S.-A., haalde in dienst verband „mijlpaal-veertig". Wel gefeliciteerd, old chap! Van P.S.V. verzoek om een jeugdig P.S.V.-er aan onze trai ning te laten deelnemen. Accoord! Van A.D.O. een zelfde verzoek voor speler derde elftal. Even eens accoord. Eltal-Commissie-Amateurs zag gaarne op eerste zaterdag avond in februari a.s. al onze seniores (amateurs) in boven zaal van ons stadion een gezellig dansje maken. Voor „omlijs ting" wordt gezorgd. Accoord! Honkbal-afdeling laatste jaren buitengewoon actief trommelt per 30 november alle honkballers naar Rest. Moderne. Eventueel klachtenboek meenemen. Goede tips ook welkom. Verder een beste film over honkbal. Natuurlijk uit het land van Don Fraser. Firma Bremer Co, daarmede weer goed werk. Feestcommissie weer in het leven geroepen. 18 maart nadert met rasse schreden. Ons team Geudeker, De Groot, La Fleur, J. Schoevaart en ondergetekende enige malen de hoofden bij elkaar gestoken, maar geen spijkers met koppen kunnen slaan. Wel zo langzamerhand hoofdpijn van gekregen. Het puikje van de „lichte kunst" boordevol met contracten. Zelfs de heer Murilof ziet er geen gat in. Er al over gepeinsd om het dit jaar „maar te vergeten". Blijven echter ons best doen. Al is het maar een dansavond met medewerking van een „pire- ment" werd ons al voorgesteld. Niks doen is ook niks. U hoort er nog wel van. De heer H. van der Zwaag, reageerde op onze opmerking over het „poolen" bij Ajax. Hij kan moeilijk zijn toto-formulier kwijt en doet dus suggesties. Zal aan P.C. worden doorgegeven. Het verzoek gekregen om aan spelers van het reserve-elftal Betaald Voetbal bij thuis wedstrijden een paar vrijkaarten te verstrekken. Belangstelling voor tweede elftal zo matig, dat het niet verantwoord is aan belasting-loket een mannetje neer te zetten. Vrijkaarten zijn n.l. niet vrij van belasting, maar dat weet u natuurlijk. BROWN. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 18