O.K. Ajax is er ook nog Prins lees ik tevree stamt niet uit een vogelvrij nest. Maakt wel zijn entree in 't vervolg met kogelvrij vest. "pvat was weer wat daar in de Meer met Grönnen op bezoek. Bonsema Kickers liet-n veer.1) Een 52 aan de broek! Het had zelfs zès een kunnen zijn. Doch Martens toch geen kiendop was juist een duim of twee te klein voor 't uitzicht, dus: geen strafschop. Voor Cootje Prins het petje af. Een punch, zoals de Meer ze nog niet vaak zag dan sta je paf wie z 6 zich kan beheersen. Dit is in een woord all correct; d sportmentaliteit. Een prinselijke Prins ontdekt met voetbalkwaliteit. Ook Donald hield zich keurig in toen naar hem werd geschopt. Dit alles is gróter gewin in 'n huis zo volgepropt met mensen die voor fraai geschop graag bij „betaald" betalen, dan d'allerschoonste zege op een sterke ploeg behalen. En 't was een schone zege die, ach mensen: dó remember, reeds was voorspeld een maand of drie geleden voor november. Novembervorm van vorig jaar begon al op 't Kasteel. Daar wassie voor een déél nog maar, nu wassie er geheel. Aanstaande zondag: D.W.S.! Niet naar de ranglijst kijken. Een derby brengt haast nooit succes voor wie het hoogst daar prijken. Hoe D.W.S. zijn best zal doen tegen die „hooggeroemden" AJAX! niet kakkineus dus doen; als eens Piet Bakker 't noemde. 1) Dit is geen drukfout, doch 'n slechte poging Grönnigs te spreken. B. S. LE MARCHÉ. Wat zegt u wel van HET kwartet Vier Groningers die gingen naar het Olympisch Stadion. Daar stonden ze te springen toen Eindhoven annex Blauw-Wit betraden het terrein. De big match van hun G.V.A.V. immers slechts daar kon zijn een bundeltje impressies van het modderfestijn AJAXG.V.A.V. op zondag 27 november 1960. (52.) Het Groningse geweld is gesmoord in de aloude Meer! Lange rijen Greuningers met lange gezichten en weggestopte blauw witte insignes stapten in de extratrein. Moedeloos. Teleur gesteld. En dat was begrijpelijk. Maar het was tevens een goede les! King Soccer is geen sinterklaas en Ajax is nog altijd Ajax! Om nu eens héél onpartijdig te zijn: de huidige ploeg van de Groninger Eredevisionisten is er één met vaart. Met enorme vaart zelfswaarvan het ons duidelijk is, dat ze nog een serie overrompelingen zal gaan presteren, die ze in de „top-sector" houdtMaaraltijd weer dat „maar" om nu te zeg gen: dat zijn kampioenen in-de-dop neen. Het systematische in-de-diepte-spel dat toch sterk doet denken aan een veredeld kick-and-rush) kan met sprintersvoetballers van allure (en die heeft G.V.A.V. een paar op dit tijdstipsucces brengen, Ajax heeft jl. zondag bewezen, dat een betere techniek en slui tend samenspel superieur is. We hebben zéér genoten van ons team! Voor aanpassing aan het moeilijk bespeelbare hier en daar met kleine vijvertjes doorsprenkelde grastapijt, deden de beide ploegen niet veel voor elkaar onder. De veengronden in het hoge Noorden zullen hier en daar ook wel eens modder- feesten te zien geven. De eerste helft van de wedstrijd was verreweg, qua momenten van prachtig spel, de beste, ondanks de groeiende meerderheid van de onzen in de tweede helft, waarin de kwaliteit van de Ajax-doelpunten zéér hoog lag. Ons compliment. „Ajax is er ook nog Dat zei een robuste heer op lijn 9 na afloop En dat gezicht! Heerlijk. Maar toen het gesprek op Joop Martens, de referee van vandaag, kwam toen vloog de tram haast uit de rails van verontwaardiging De eerste goal van G.V.A.V. Geheid offside. En nu is dat zo met dieptepass-aanbidders als de Gro ningers: het is haast altijd net op de millimeter af, buitenspel of geen buitenspelDat hoort bij het systeem. En dan die duikeling van Prins wat 'nneen, de lelijke woorden kwamen pas los, toen het ging over natrappen van n zekere GreuningerDat was niet netjes, jongen! Per ongeluk Nou, nou! We zouden de blauwwitte favorieten van de gezellige stad Groningen, waar we in vroegere jaren zo heerlijk-knus konden nabomen over (ook) félle Be Quick-wedstrijden, deze raad wil len geven: blijf binnen de grenzen. Aan hard voetbal zijn we in onze Eredivisie inderdaad gewend, maar het zou wel leuk zijn er geen rauwe-kost van te maken. Het kon dit keer nog nét. Ofschoon er mensen zijn, die het hard-er-tegen-aan juweel voetbal vinden. Als er een scheidsrechter is, die er ook zo over denkt, dan is het gauw gebeurd „Ajax is er ook nog Dat wilden we maar even luid omroepen!We waren hier en daar toch reeds uitgeteld aller ogen waren tot voor kort qlléén gericht op Rotterdam en GroningenAjax was niet meer je dat, lang niet de ploeg van verleden jaar! Even wachten, heren! Je kunt nooit weten Een beste dag voor Ajax dus envoor onze kasbeheerder. Er komen nog wel zo'n paar vette recettesen zulke gezel lige overwinnings-sfeer-gezichten op de „gereserveerde"We ontdekten daar weer de oude-getrouwen. Een dame naast me fluisterde me in het oor: „wat worden we oud Niks oud! We hebben nog dikke vreugde aan het leven en we blijven jong van hart. Want Ajax is er ook nog!! D. K. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 14