Ook na de thee bleven wij de betere ploeg, maar zoals het zo vaak gaat, een paar onbenullige foutjes „achter", één of twee „opgelegde" missers vóór en de eindstand is 31 in het het voordeel van D.C.G. Wij wachten op het herstel!! Door de vele afkeuringen van de laatste weken kwam het elftal van de juniores A3 in het geheel niet in het veld. Jun. BI. De wedstrijd tegen het werkelijk niet zo sterke D.W.V. leverde (wéér) een schamel resultaat op (11). In de eerste helft redelijk goed voetbal, maar toch van een gehalte, waardoor een 1O-voorsprong met de rust zeer kwets baar is. Toen bovendien na de hervatting het team dusdanig afzakte dat slechts poradisch een behoorlijke aanval werd gelanceerd, verdienden we ook niet meer dan 1 puntje. Er ontbreekt hier kennelijk iets aan de conditie, vrienden! Jun. B2. De uitwedstrijd tegen Watergraafsmeer werd met 73 gewonnen. Goed gedaan. De heer Wijting, die deze ont moeting zag, was ook zeer tevreden. Schopenhouer, Goudsmit en Bakker imponeerden hem het meest en natuurlijk „het kanon" Ger Uitenbosch. Maar dat neemt niet weg dat de an deren door hun goede spel de eerder genoemden in staat stelden „in het nieuws" te komen. Jun. B3. Na die ene misstap tegen S.D.W. volgde een knap herstel. De heer Van Ens zag de J.O.S.-jun B2 thuis met 51 van de onzen verliezen. Hij schrijft: „Gelukkig kan er over de gehele linie weer in de jeugdsector tegen het bruine leder getrapt worden, nadat Pluvius een lange rustperiode had voorgeschreven. De B3-juniores hebben met een maar hun doelpuntenhonger gestild door de (zéér goede) J.O.S.-keeper vijfmaal het nakijken te geven. Nico van Dijk en Ronnie v. Craaikamp scoorden. Eerstgenoemde nam 4 treffers voor zijn rekening! Het gehele elftal heeft trouwens zeer ver dienstelijk gespeeld. De bal ging zeer vlot van man tot man (Piet Tol wil het nog wel eens té mooi doen!) en vooral rechts buiten Fiene was een doorlopend gevaar voor de J.O.S.-achter- hoede. Rust kwam met d1; via een fraaie trekbal van Fiene scoorde v. Dijk onhoudbaar. Na de thee scoorde Nico met kei harde schoten 02 en 03. Bij een aanval, waaraan de gehele voorhoede deelnam, kogelde v. Dijk weer in. Fraai hield de J.O.S.-goalie de bal eruit, maar hij kreeg het leder niet onder controle. De snel toeschietende Ronnie plaatste de bal in het net. De J.O.S.-voorhoede kwam er tegen onze halflinie en ach terhoede niet aan te pas. Door het veranderen van richting greep keeper La Croix éénmaal mis, maar Nico van Dijk nam onmiddellijk wraak (15). Hiermede kwam het einde." Jun. B4. We schreven in het vorig clubblad: Dit is het enige elftal dat tot nu toe onverslaanbaar blijft! En na zondag 13 nov. 1960 is dit nog zo; na de wedstrijd tegen het (ook nog onge slagen) A.F.C. Eerlijk, de schrik sloeg ons om het hart toen wij de twee elftallen zagen aantreden. Onze jongens konden twee keer uit die van A.F.C. Het verschil was dan ook de eerste 20 minuten goed te merken. Met harde trappen brachten de Reds de bal steeds weer voor ons doel. Niettemin zag onze „lilliput"-voorhoede toch nog kans benarde situaties voor het A.F.C.-doel te doen ontstaan en uit één daarvan verdween de knikker achter de keeper (10). Na de thee heeft A.F.C. deze achterstand niet kunnen inha len. Wel bléven ze hard trappen, maar de moed was eruit, ter wijl Ajax vrijuit speelde. Een verdiende zege. Een opmerking aan onze vriend v. d. Schauw: een elftal be staat uit elf man! Dus niet de bal steeds voor jezelf houden Jun. B5. Dit elftal leverde een fraaie prestatie. Koploper D.W.V. werd op eigen terrein met 50 geklopt. Twee ver slagen over deze ontmoeting zagen het licht. Ja, ja! Twee! Eerst de heer H. Schuuring: „En hier komt dan het een en ander over de mooie overwin ning van de B5 op koploper D.W.V. Dat was werkelijk een fraai stukje werk van deze knapen. Eerst zou deze ontmoeting niet doorgaan, aangezien de scheids rechter niet kwam opdagen. Dit was een grote teleurstelling voor beide ploegen. Maar gelukkig werd een der heren van D.W.V. bereid gevonden de wedstrijd te leiden (waarvoor nog onze hartelijke dank). En die leiding was in zeer goede handen; ik kan deze heer (helaas ben ik zijn naam vergeten) bij andere clubs, die ook een vergeefse reis naar onze Over-IJ'se vrien den maken ten zeerste aanbevelen. Ik hoorde n.l. bij D.W.V., dat het daar schering en inslag is dat een scheidsrechter voor een jeugdwedstrijd verstek laat gaan. Is het te ver voor deze „refs". De ontmoeting zelf had voor onze jongens een goed verloop. Van de aftrap af werd er goed en snel gecombineerd. Door het hierdoor (logisch) verkregen hogere tempo was het bij de thee al 20 voor Ajax. En verdiend! In de tweede helft werd het opbouwende spel voortgezet, waardoor er nog 3 doelpunten ter wereld kwamen en de eind uitslag 50 voor de B5 werd. Een pluim op alle hoeden. Het was prima! Weer eens echt Ajax-voetbal. Hulde ook aan de D.W.V.-ers voor de sportieve wijze waarop zij deze nederlaag hebben verwerkt. 't Was trouwens alles zeer sportief. Slechts 3 maal is er ge floten voor een overereding." Het tweede verslag is van de Supportersclub A.W. „Op 13 november togen wij dan 's morgens vroeg naar het D.W.V.-terrein, waar onze benjamins om 10 uur de strijd moesten aanbinden tegen het nog ongeslagen D.W.V. En de Ajax-jongens hebben er geen gras over laten groeien. Het was hun bekend, dat D.W.S.-A. en Blauw-Wit aan de zegekar van D.W.V. waren gebonden. Maar Ajax dacht daar anders over en hoewel onze jongens van D.W.S.-A. en Blauw- Wit hadden verloren, was het nu alles of niets. Na het fluitsignaal van de scheidsrechter (een lid van D.W.V., daar de officiële scheidsrechter niet was verschenen) liepen onze jongens direct hard van stapel en gaven D.W.V. niet de gelegenheid in hun spel te komen. Met vlotte aanvallen via de vleugelspelers werd het vijan delijk doel onder schot genomen en ziet, binnen de 15 minuten was het 2-0 voor Ajax, wat ook de ruststand werd. Direct na de thee was het weer „Ajax" wat de klok sloeg. Een derde doelpunt kon niet uitblijven. Na 5 minuten was het zover: 3—0! D.W.V. bleef vechten voor een beter resultaat, maar de ver dediging van Ajax wist hier wel raad mee en sloot als een bus. Nadat het 4e en 5e doelpunt waren geboren en paal en lat verder scoren beletten, kwam het eindsignaal. Grote vreugde bij onze jongens, die het hadden gepresteerd het nog ongeslagen record van D.W.V. te breken, om daarmede nog de kans te behouden in aanmerking te komen voor de bovenste plaats. In Amsterdam o.m. verkrijgbaar bij: Aguilar, Rokin 87, Tel. 2471 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 10