9\ MELCHERS OLIFANT JENEVER Dè borrel voor Ajaoledenl De K.N.V.B.-Toto ome /CJ) /Oome\Y( on^en^/ TJoewel niet direct voor u van interessewil ik toch even ver tellen, dat wij weer een contact-avond hebben gehad, met alle officiële en minder officiële Ajax-werkers. Altijd zeer nut tig en nu ook weer rustig verlopen, zonder het slaan van schoe nen op tafel. Allemaal keurige personen. Ik vertel u van deze bijeenkomst, omdat er een paar proble men naar voren kwamen die alleen maar door u op te lossen zijn. Allereerst dan: de Clubavond-Commissie zoekt nog wat gezellige mensen en heeft nog een paar klaverjassers, biljarters alsmede prettige praters aan de „kletstafel" nodig. Zij mogen desnoods een tikkeltje zwaar op de hand zijn; dat lost zich tus sen de stamgasten vanzelf wel op. Verder mist de Pooi-Commissie EEN PAAR HONDERD Ajacieden, die wel ingeschreven hebben, maar nooit zijn komen opdagen. Waarschijnlijk ergens tussen de kade en het schip gevallen. Gaat niet door vrienden, kom terug alles is vergeten en vergeven. POOL BIJ AJAX, ook bij ons geldt dat vele klein tjes een grote maken, en om met een bekende amateurclub te spreken: „Clubvrienden, laat uw Oom en Tante mee doen. Juniores, ook je vader, moeder en je opoe kunnen bij Ajax poolen". Voor dat „Ajax" stond dan een andere naam. Toevallig de naam van een club, die dat geduvel over geld altijd maar een minderwaardig gedoe vindt in de voetballerij. De rest van de vergadering is voor u niet zo belangrijk. Een ieder doet zijn best en u ziet uit het bovenstaande dat men bui ten kijken-op-zondagook een belangrijk steentje aan de club kunt bijdragen. staan bewijst wel het feit, dat verschillende van onze jongens in selectieploegen gekozen worden. Voor de betreffende spelers is dat natuurlijk zeer belangrijk en eervol. Ook aan de naam van onze vereniging kan dat alleen maar ten goede komen. Of het echter ook zo voordelig is voor onze resultaten, is een on derwerp waarover lang te praten zou zijn. Aan al de geselecteerde semi-profs (dus niet speciaal aan de Ajacieden) zou ik wel willen toeroepen: „jongens, bekijk je waardevolle verkiezing met verstand. Naast je verplichtingen jegens je club, je medespelers en de K.N.V.B., bestaat er ook nog een verplichting (en zeker niet de kleinste) tegenover het publiek. Het publiek moeten wij aantrekken en binden. Voetbal zonder hen is nu eenmaal niet meer denkbaar en het zijn juist deze mensen die de uitverkorenen onder jullie met meer dan gewone aandacht bekijken en bekritiseren. Laat tegenover hen geen twijfel bestaan over je verkiezing zij hebben het recht spelers met interesse aan het werk te zien. Maar bovenal vormen zij tezamen de onontbeerlijke, maar voor een speler dikwijls zo funeste, „publieke opinieEen fout zul len zij vergeven, een slap optreden NOOIT". Verder voor heden geen nieuws, rest mij slechts de welge meende hoop uit te spreken, dat wij ons aller vriend Jan Schu bert spoedig weer actief in zijn geliefd Ajax mogen begroeten. JAMES. Men hoort dikwijls mompelen, dat Ajax niet zo goed draait als verleden jaar. Ik wil echter wel even vaststellen, dat we op dit moment (zaterdag vóór de wedstrijd tegen Enschede) zeker niet slechter staan dan het vorig jaar. Misschien spelen de min dere resultaten van ons „derde" en „vierde" elftal alsmede die van onze Juniores daarbij een rol, maar wij moeten wel beden ken, dat uit deze ploegen veel spelers zijn overgegaan naar hogere elftallen en uit de aard der zaak, ook naar andere semi- profclubs. Zoiets blijft natuurlijk altijd bestaan. De nieuwe spe lers moeten zich eerst weer aanpassen. Dat geeft even een terugslag. Maar let u maar op, de homogeniteit zal spoedig terug komen en daarmede ongetwijfeld het betere resultaat. Dat van het vorig jaar te overtreffen of zelfs maar te evenaren zal moeilijk zijnwe zijn nu eenmaal een beetje verwend. Maar met goede wil, clubliefde en een intensieve training zullen we heus wel weer ver komen. Good-luck rood-witten. Wat ons eerste elftal betreft, hierboven memoreerde ik het reeds, het gaat lang niet slecht. We nemen weer een prettige plaats op de ranglijst in. Dat onze spelers hoog aangeschreven „Negenhonderd aanmeldingen om deel te nemen aan de K.N.V.B.-toto hebben we binnen gekregen en slechts vijfhon derd van deze „goklustigen" sturen wekelijks een formulier in", deelde de heer Kubin, woordvoerder van de Ajax-toto-commis- sie, mede tijdens een contactavond in ons stadion. Raadselach tig, doch helaas, maar al te waar! Er zijn uiteraard redenen om de toto „maar te vergeten", doch daar heeft onze club niets aan. Ieder toto-kolommetje, ingevuld op een Ajax-formulier, brengt onze vereniging geld op. Niet veel, maar vele kleintjes maken nog steeds een grote en u weet het, penningmeester Dukker kan veel gebruiken. Laat dus de Ajax-toto-commissie niet in de steek!! De actieve heren van deze commissie zijn iedere vrijdag avond in Hotel Suisse (clubavond) present om uw en Ajax' toto-belangen te behartigen. Hun namen (voor eventuele prijswinnaars hun telefoonnum mers) zijn: F. Kubin, telefoon 790160. F. C. Molema, telefoon 185903. L. P. Schappert, telefoon 734092. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 9