Vissende Ajacieden in hun element Gaarne heb ik de taak op mij genomen om onze onvolprezen visredacteur wijlen Cor de Vlieger te vervangen wat betreft het verslag van de jaarlijkse visdag. Daar ik evenwel de tech niek van het vissen niet onder de knie heb en er klaarblijkelijk geen acte voor bestaat, moet men mij niet euvel duiden, indien ik op technische gronden onvolmaaktheden schrijf. Om bij de feiten te blijven, zal ik beginnen 'met uit de doeken te doen, dat er op 25 september 1960 in Oostwoud een flinke vangst werd gemaakt. Een totaal van 586 stuks liegt er niet om en zelfs de laatste deelnemer op de ranglijst liet vijf visjes noteren. Laat ik u er bij vertellen, dat Jan Sedelaar daar moeite ge noeg voor gedaan heeft. Menigeen kreeg van hem te horen, dat ook op „gevoel" vissen geen mogelijkheid voor hem schiep een visje te verschalken. Hierbij wil ik dan aantekenen, dat vissen „gevoelloze" beesten zijn en daarom valt het te begrijpen, dat Jan Sedelaar „gevoelig" bij de neus genomen werd. Na deze intermezzi is mij gebleken, dat er die dag één record grandioos gebroken werd. De enkele jaren dat ik nu met de Ajax-Visclub meehuppel, is het steeds zo geweest, dat de bus van Maarse en Kroon een verkeerde weg insloeg. Dit keer bleek er een andere geest te heersen bij de heren commissieleden. Deze heren organisatoren hadden het wel zeer gemakkelijk ge maakt, om in hetzelfde plaatsje van het vorig jaar de visstek- ken uit te zoeken, dit in het bijzonder vanwege de massale recordvangst van 678 stuks in 1959. U moet daarbij wel in aan merking nemen, dat op de bewuste plek van het verkeerd in rijden, een enorm herkenningsteken was aangebracht en dat Frans Louwaard een levensgrote kaart had getekend, waarop elke oneffenheid van de weg stond aangetekend. Aldus kwamen we zonder oponthoud in het café te Oostwoud aan, alwaar direct begonnen werd met „poolen". Gezien de kolossale visvangst van het jaar ervoor, hadden de oude ge trouwen aan de nieuwelingen reeds medegedeeld, dat er met een rustig geweten hoge getallen opgeschreven konden worden voor het totaal te vangen vissen. Het was dan ook niet te ver wonderen, dat deze oude getrouwen met de beschikbaar ge stelde prijzen schoot gingen. Doordat iedereen op de hoogte was van de uitreiking der wurmen in plastic zakjes, was er gelukkig weer reden om de organisatoren een hak te zetten. D.m.v. een ongehoorde hoop wurmen, kreeg een ieder een pluk aarde met inhoud in de bekende busjes, kokertjes, doosjes, zowel plat als hoog, en wat men al niet georganiseerd had om als pierenbak te laten dienen. Met vier ronden, van elk een half uur, hadden we een prach tige visplaats gevonden. De grote vissen van 4 cm, in afmeting lagen al te wachten om geregistreerd te worden. Arie de Wit had direct al moeite met zo'n kanjer; een zakmes moest uitkomst brengen. Over kanjers gesproken, hiervoor liet v. d. Puttelaar zich melden met de vangst van de grootste baars, nl. 26 cm. Hoe een elk zijn best ook deed om hem-de-das-om- te-doen met een groter exemplaar, steeds weer was het een teleurstelling, ondanks de grotere blei en de nog grotere brasem. Enkele opmerkelijke bijzonderheden mogen wel naar voren worden gehaald. Zo ging Keereweer het op zeker moment aan de andere kant van de sloot proberen, met zijn hengel van enkele meters lang, omdat zijn buurman op zijn stekkie niet anders deed dan vissen uitslaan. Rinus Brink ging niet mee lunchen na de vierde ronde; hij had een inwoner van Oostwoud gevonden om hem, naar ik denk kosteloos, wat bij te bren gen van het vissen onder kroos. Piet van Deyck wilde „koste wat het kost" ook op zondag geld verdienen door een inzet te wagen op de eerst te vangen vis. Jammer dat hij er niet bij vertelde welke vissoort het moest zijn, want hij verloor het, zonder een revanche te krijgen. Bob Theuerzeit zou graag eens iemand willen spreken, die hem in enkele woorden kan uit duiden hoe een baars er wel uitziet, aangezien hij daar erg over in zit. Na de derde ronde kwam Joop Breurker het visgezelschap opzoeken, nadat hij op privé-gelegenheid Oostwoud had kunnen vinden. Zeer waarschijnlijk was hem dit visoord niet vreemd, want ondanks de achterstand van enkele ronden liet hij na af loop een aantal van 21 vissen registreren, waarmede hij de zevende plaats innam. Onze vriend Samson bleek een zeer be trouwbaar en constant visser te zijn, omdat hij het aantal van 37 vissen ook het vorig jaar had gevangen. Het leek wel een beetje op spiritisme. Al met al bereikte Samson de eerste plaats en het zal mij benieuwen wat er het volgend jaar voor hem uit de bus zal komen. Omtrent het verloop der diverse ronden kan ik u geen uit sluitsel geven. Hiertegen was geen kruid gewassen, ondanks de nauwgezetheid van Arie Zwang en Karei v. d. Toorren. Zodra er met een telling werd begonnen, maakte men wéér melding van een vis in wording. Na de lunch werd er een nieuw viswatertje uitgezocht, maar hiermede bleek men geen gelukkige „vangst" te hebben ge daan. De visoogst was niet best. Nadat de zeven ronden omgevlogen waren, was de reis terug er een van goede sfeer en tevredenheid, vooral ook door de prachtige dag met volop zonneschijn. De visdag zou hierna nog een staartje krijgen in de vorm van de prijsuitreiking, diner, muziek en dans. Een enorme collectie prijzen (hoe krijgt men ze bij elkaar) werd uitgereikt aan de 37 deelnemers. De tafels waren keurig verzorgd, deels door het echtpaar Boudrie, deels door de geste van bloemist Kolman. Even later, tijdens het voortreffelijk menu, werd de stémming nog verhoogd door een mild gebaar van Heshoff en zijdelings door onze penningmeester, middels een leuk ge schenkje voor alle dames. Doordat Heshoff tal van ideeën rijke situaties uitdacht en van repliek gediend werd door onze zeer welsprekende voorzitter Da Fleur, vond de goede stem ming een prima voortgang. Keereweer liet iedereen lachen, door melding te maken van de moeilijkheid der heren vissers „met visbepakking een gesloten hek „nemen", waarmede hij zelf niet tot bedaren te brengen was. Het goede orkestje schiep een feeststemming en aanvoerder Heshoff droeg er tot half twaalf het zijne toe bij. Alvorens de eindstand te vermelden, wil ik de viscommissie, bestaande uit de heren La Fleur, Schroder, Louwaard, Zwang en v. d. Toor ren gaarne prijzen voor de uitstekende organisatie van deze dag. Eindstand: Samson 37, Van Osch 32, Nolten 25, Keereweer 23, Heshoff en G. v. Heemskerck ieder 22, Breurker en Lyre iedre 21, Volmer 20, v. d. Puttelaar 19, Brink, Vrenegoor en Dukker ieder 18, J. de Wit, Verhoek, A. de Wit en Holst ieder 17, La Fleur en Theuerzeit ieder 16, Nieberg, Eeuwe en Leven dig ieder 15, Schröder 14, Strikkers en Tops ieder 13, Louwaard 12, Slot en v. d. Meijden ieder 11, Van Deyck 10, Kolman, De Ruyter en Keizer ieder 9, Korpershoek en J. v. Heemskerk ieder 8, Van Dekken 7, Vunderink 6 en Van Sedelaar 5! Onder het sluiten van de parapluie en het afnemen van mijn bolhoed, wil ik deze visdag gaarne memoreren als een van de plezierigste, die ik tot dusverre heb meegemaakt. JAN DE WIT. Weteringschans 185- 223 -Telefoon 31842-39596-36231-36890 Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 8