Restaurant «De Kuil» Veluwse Post Via Praag naar DORP OP DE VELUWE Wijnmaand 1960 Onze redacteuren hebben het hard! Met twee man een clubblad vol praten is geen sinecure. Daar van weten we mee te praten. Wijlen Jan Grootmeijer en onder getekende hebben dat lang volgehouden. Maar dat is verleden tijd. Wat ons betreft, er is niet veel leuks te schrijven de laatste weken en aan gekniesoor hebben we een rijtje broers dood. Toch zijn er dingen, die ons Ajacieden géén gezellige tijd be zorgden. Vooral de tegenslag met de Europa-Cup heeft ons ge troffen! Men kan niet alles hebben. Goed en wel. Maar onder de druk van véél afgunst en een miskennen van feiten, hadden we dubbele vreugde beleefd aan een tweede ronde. It is no use crying over spilt milk Het heeft ons ook aangetast, dat we in het prille nieuwe seizoen uitgerekend tegen Feijenoord moesten aantreden in een stemming van mist-en-lelijk-weer! Het is me bar tegengevallen van de topmensen der Rotterdamse club, ons te attaqueren zo als gebeurd is. Betekent dit dat al die vriendschap en al dat uiterlijk optreden van SPORTmensen maar een vernisje is? Géén goede beurt voor Rotterdam. Het spijt me dat ik dat zeg gen moet, want in het algemeen kan ik wel appreciatie hebben voor Maasstedelijke aanpak van zaken. Maar ditBasta. Een andere affaire, om er niet over aan de heer Beerman te schrijvenf!), is de pool. De Beerman-pool. Die op niets lijkt wat onze sport zo dringend nodig heeft. Het is achteraf gezien toch mis, dat de sportwereld deze pietepeuterige regeling heeft aan vaard. Daarmede kon de man, die al van het paard geworpen was, er weer bovenop klimmen. We doen gelukkig niet aan politiek. Daar wordt je „sowieso" misselijk van. Maar het spe len met volksbelangen (want daarom gaat hetloopt toch de spuigaten uit. Ons hart is bedrukt! Neen, het is géén tijd voor de sport om te juichen. Om van de Olympiade maar helemaal te zwijgen, behalve dat we, on danks alles, respect hebben voor de individuele prestaties van enkele Hollandse jongens en meisjes. Er zijn zoveel problemen rond de sport. Zo vragen we ons af, of het niet bedenkelijk wordt met de organisatie van eindeloze internationale beker- en cup-wed strijden en of niet werkelijk, alles bijeen genomen, een OVER VLOED van wedstrijden aan de orde is. Er tussen door wordt lustig de ene „friedly" na de andere georganiseerd. Het is een non-stop-historie! Hoe staat het publiek er tegenover? Wordt niet gevreesd, dat ook in de sport overmaat mis is We lezen van plannen zus en plannen zo, in héél Europa blijft langzamerhand geen dag meer vrij. En binnenshuis wordt er over geprakkizeerd hoe de span- ningloze wedstrijden als de competitie heeft aangetoond wie er bijhangen) weer fut in te blazen. Het is natuurlijk weer een „c ent en- quest ie"In de kern van al dat gepeins slechts het gou den kalfje! De dreiging van tekorten! Er is maar één middel: opruiming in de betaalde voetbal klassen houden. Hoe ook de overgang uitgedokterd wordt, ééns zal de tijd komen dat willens (of onwillens) de overtollige schare betaalde voetballers in ons piepkleine wereldje moet ver dwijnen. Moge het recept spoedig gevonden worden! Het moet! Goed bedoeld of niet goed bedoeld: we hebben een te-veel! Iedereen voelt het, maar ja, wie is de wijze man die de boel aanpakt We zeiden het in het begin al: onze bijdrage is een tikkeltje Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtplein 7 Salades, Croquetten enz. in mineur! Volgend keer is er misschien wat beters en mooiers te vertellen. Intussen (het is vandaag 10 oktober 1960) klimt Ajax naar boven. Het kan daar op de bovenste trede leuk wor den, als wéér Maasstad en Amstelstad tegen elkaar aandreu nen brrr VLOKKIE. Eén enkele speler 't is bekend kan matchwinner (soms) wezen. Dat is dan meestal wel een vent die „voor" speelt enkan pacen. Een all-round crack, een Wilkes of een Gupffert in zijn dagen. Laat h ij verstek gaan, wordt 't een sof zoals we vaak reeds zagen. Nu was het tegen Enschede geen sof, dat zeker niet. Maar ook niet denderend, welnee. Toch speelden we nog quitte. Doch 't wilde niet, 't zat ook niet mee. Dan was er tot besluit ook nog zoiets als Enschede. Dus kwam het er niet uit. Was Bennie Muller er geweest (een half „slechts", doch nochtans geen halve speler en de meest stuwende half van thans) had Brown niet „maar" een heel dozijn aan punten in de pool, maar zouden het er dertien zijn; dat scheelt een hele boel. Dat Bennie matchwinner steeds is zou 't hier niet graag beweren, wel 's diens absentie een gemis niet steeds te compenseren. Dat zondag hij volkomen fit (dit wensen wij hem graag tot meerd're glorie van Rood-Wit) kan spelen ginds in Praag. Op 6 november Alkmaar uit! Met Leo aan het stuur. Wordt héél hard werken voor de buit; West-Friezen zeggen „puur". Maar 't moet dus't kan, wanneer van meet af „full speed" wordt begonnen. Ook Feij'noord heeft, zoals u weet, in Al-lek-maar gewonnen B. S. LE MARCHÊ. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 5