mannen twee doelpunten tegenover stelden. Niet genoeg om ons van de winst af te houden. Die winst heeft na de rust nog lange tijd aan het bekende draadje gehangen, doch dank zij prima werk van Hoogerman, Van Mourik, Van Ham (tijdens de wed strijd ingevallen voor Piet Ouderland), Pronk, Schaaphok en Muller (in de tweede helft geblesseerd en vrijwel uitgescha keld) gingen de kostbare punten toch mee naar Amsterdam. De strijd tegen Enschede, met de beroemde Rahn en niet te vergeten onze ex-clubgenoot Van der Wel, werd een moeilijker geval dan verwacht. De Enschede-spelers hadden het de laatste weken nogal lelijk laten liggen, zodat er wel enige reden voor een pietsie optimisme was. Laten nu daar in Enschede, uitge rekend vlak voor de strijd tegen onze ploeg, een paar drastische maatregelen genomen worden. Een stuk of wat gezellige boe tes en zo Zo'n maatregel is voor de eerstvolgende tegenpartij meestal ook niet prettig. De betrokkenen willen dan wel eens even uit-de-slof-schieten. Letterlijk en figuurlijk. Enfin, onze club was de eerstvolgende tegenpartij en we hebben het best kunnen merken. Van der Wel en zijn makkers echt uit-de- sloffen-geschoten zijn er voor honderd procent tegen aan ge gaan, zodat het voor rood-wit een heel karwei is geweest om er zonder kleerscheuren tussenuit te komen. Helemaal is het niet gelukt. De uitslag bewijst het (11), maar gezien het spel- verloop konden we met het puntje, dat we mochten noteren, tevreden zijn. Kansen op de zege hebben we echter genoeg gehad, maar daar staat tegenover, dat we enige malen op miraculeuze wijze door het beruchte oog van de naald zijn gekropen. De bal, die Hoo german even na de rust uit zijn doel hield, was een dubbeltje op z'n kant. En had de Enschede-er Kerkhoffs, kort na het eer ste doelpunt, zijn kalmte bewaard, dan waren we praktisch verloren geweest. Maar goed, de buit werd eerlijk gedeeld en zij die dat voor ons deden waren: Hoogerman, van Mourik, Smit, Van Ham, Pronk, Schaaphok, Swart (doelpunt), H. Groot, C. Groot, Prins en Petersen. Ajax 2, dat op de derde plaats van de reserve eerste divisie staat gelijk aantal punten met D.O.S. 2 heeft het deze maand niet druk gehad. Thuis werd gewonnen van Vitesse 2 (21) een heel slechte wedstrijd en met dezelfde cijfers ging, in het bekende palingdorp, Volendam 2 ten onder. Voor de rust met harde wind mee we waren het stadje aan de voor malige Zuiderzee weer eens gaan opzoeken was ons elftal overwegend in de meerderheid. Maar vele kansen werden on benut gelaten, een fout, die ons de zege had kunnen kosten. Volendam is nu eenmaal een ploeg waarvan je zo spoedig mo gelijk met een paar goals afstand moet nemen. Steeds kwamen de wijdbroeken terug, vechtend voor de kleinste kans. De strijd was zeker al een kwartier aan de gang eer onze doelman er aan te pas kwam. Maar het was toen meteen „aanpakken" ge blazen voor hem. Tot tweemaal toe voorkwam hij een zeker doelpunt en dan te bedenken, dat de doelwachter aan de andere kant het veel gemakkelijker had. Die mocht meestal de naast of óver geschoten ballen ophalen. De beste schoten kwamen nog van de voet van Piet Keizer, die echter moeilijk van de bal afstand kan doen. Vlugger afgeven zal zijn spel een stuk ten goede komen. Vlak voor de rust werd Johnny Schaap gebles seerd later bleek zijn been gebroken te zijn en was voor hem en ons de match afgelopen. We hebben hem zo vlug mo gelijk naar Amsterdam vervoerd en enige uren later zat hij al in het gips. We wensen hem een spoedig algeheel herstel toe. Zij die Johnny willen opzoeken of schrijven, zijn adres is: Jozef Israëlkade 53. Na de rust is het een hard partijtje geworden en slaagden de onzen erin op de valreep de zege veilig te stellen. Ajax 3 leverde een paar goede prestaties. Van Blauw-Wit 3 (Olympisch Stadion) werd met 02 gewonnen. Knap werk! Tegen Volendam 3 gelijk gespeeld (2—2) viel tegen en in Utrecht van D.O.S. 3 met 2—3 gewonnen. H.R.C. 2 (Den Hel der) staat in deze afdeling ongeslagen bovenaan, een stand, die zelfs de verwoedste roodjak niet had druven dromen. Aan onze jongens de taak, de jutters t.z.t. „uit-de-droom" te helpen. Ajax 4 staat weer bovenaan, alhoewel de heren van dit elf tal het in Utrecht, tegen Elinkwijk 3, lelijk lieten liggen. Met een 52-nederlaag konden ze de bus pakken. Tegen Quick (A.) 2 en 't Gooi 3 deden Dollee en zijn vrienden het beter. In Amersfoort werd het 1—4 en 't Gooi kreeg met 03 de kous op de kop. Een knus veldje dat Quick-terrein. Aan de rand van Amers foort, midden in een bosrijk gedeelte, 't Zal niet gauw worden afgekeurd. Verder een keurig „home" èn gezellige lieden. Voor de rust gaven de Quickers goed partij en moest onze doelman (Boering) maar al te vaak de handen uit de mouwen steken, 't Ging hem prima af. Éénmaal had hij de hulp nodig van E. Post om een doelpunt te voorkomen. De beste man vonden wij captain Dollee, die overal te vinden was waar gevaar dreig de. Na de rust kon Quick het tempo niet meer bijbenen en dank zij Ap Post en Meeusen ging de A.-keeper viermaal down. Opstelling: Boering, Post, Dukker, Pauwels, Dollee, Verhoe ven, A. Post, Van der Wal, Dukker, Van West en Meeusen. Ajax 5 huist natuurlijk ook weer in de bovenste regionen. Drie overwinningen en één nederlaag was de oogst van deze maand. Tegen T.O.B. 2 werd het 17, tegen Energia2 (52) en Neerlandia moest met 41 te vlag strijken. W.M.S. 2 hield onze aanval aardig in bedwang twee doelpunten en liep driemaal onze defensie voorbij. Een 32-nederlaag voor ons team dus. Ajax 6 bleef gepasseerde maand ongeslagen. Gelijk tegen Ambon 2 (11), maar gewonnen van J.H.K. 2 (35), T.D.W. 2 (20) en van D.W.V. 6 met 12. Goed werk, vrienden. (vervolg op pagina 7) Ajax - Willem II Henk Groot op weg naar het doel 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3