A. F. STRIKKERS mmm[l A.v.WEES&ZN. Gaarne even Uw aandacht VALERIUSSTRAAT 190 BONTMANTELS - STOLA'S TELEFOON 725138 Grepen uit de Bestuursvergaderingen October 1960 Van de K.N.V.B. bericht dat P. Keizer gekozen is voor deel name aan trainingswedstrijd Nederlands Jeugdelftal. Racing Club Den Haag, vraagt wedstrijd tegen een Ajax- elftal. Afgewezen. Van mevr. SchubertVan Nigtevegt dankschrijven voor ge weldige attentie. Hopen dat Jan weer spoedig fit and well thuis zal zijn en dat hij en Frida nog heel lang plezier van deze atten tie zullen hebben. Lichtmasten voorvelden moeten weer eens in de verf. Van fa. Burggraaf offerte. Gaat een dikke zeshonderd gulden kosten. Fa. Benny Vreden wil tegen een aannemelijke vergoeding tijdens rust of vóór de aanvang wedstrijden eerste elftal recla meplaat (woorden en muziek) laten draaien. Zullen proef nemen. Een heer uit Cuyk vraagt of J. Swart voor het Nederlands elftal is uitgekomen (weddenschap). Jammer voor Sjaak, maar „neen" moeten schrijven. K.R.O. vraagt toestemming voor reportage (Ajax Enschede). Akkoord! K.F.C. vierde op 22 oktober 50-jarig jubileum. Van belang stelling blijk gegeven. De heer Fred Bergman zegt dank (mede namens verloofde) voor bloemstuk ontvangen t.g.v. verloving. Van K.N.V.B. foto-copie L.A.S.K., waarin verzoek, geëist bedrag Bobo Sal, te herzien. Bij ons geen termen aanwezig. T.I.W. vraagt mede werking overschrijving van ons ex-lid, de heer Bruinsma. Medewerking verleend. Van Alkmaar toezegging voor wedstrijd op 6 november a.s. 150 zit- en 1000 staanplaatsen. distilleerderij likeurstokerij wijn- importhandel AMSTERDAM EINDHOVEN De P.T.T. verzocht, voor ons nieuwe kantoor onder over dekte tribune, telefoon in orde te maken. Van K.N.V.B. bericht van overschrijving naar andere ver eniging: L. G. de Leur en C. A. Crajé. Degradatie Reserve eerste divisie A. (Afd. Ajax 2.) De num mers 8 t/m 14 op de competitieladder zullen het volgende seizoen niet meer in de eerste divisie uitkomen. De nummers 1 t/m 7 van afd. A en B vormen in de volgende competitie (dus seizoen '61-'62) de reserve eerste divisie. 5 november a.s. bestaat De Volewijckers 40 jaar. Zullen van belangstelling blijk geven. Van K.N.V.B. bericht dat, H. Groot, Muller, Prins, C. Groot, Smit, Pronk, Hoogerman en Swart voor training vertegenwoor digende elftallen zijn uitgenodigd. Verder nog een contact-avond gehad. Vrijwel alle commis sieleden aanwezig. De heer H. Smit uit zijn verbazing over de geringe belang stelling vooral van de werkende leden voor de jeugdleden. Vindt dat de jeugdtraining nog steeds onvoldoende is en zegt, dat de sectie „Amateurs" uit het bestuur, niet voldoende voor de be langen van het amateur-voetbal opkomt. De heer Bruynesteyn brengt in het midden, dat bij de aan vang van het seizoen een bijeenkomst met de „sectie-amateurs" is geweest. De heer De Wit zegt, dat hem nimmer klachten van de jeugdcommissie bereiken. De heer J. Elzenga bepleit betere samenwerking. De heer Kraan komt terug op het aanschaffen van „ballen- vangers". Voorzitter zegt: „Te duur. 3045,per stuk". Heeft echter volledige aandacht van bestuur. De heer Kraan verzoekt verder een betere selectie toe te passen bij de overgang van de jeugd naar de seniores, zulks vooral met het oog op inkrimping van elftallen. De heer La Fleur deelt mede, dat de belangstelling voor de clubavonden tanende is. Waarschijnlijk door de training op vrijdagavond. Opwekking tot bezoek via clubblad. De heer M. Volkers, (terrein-commissie) zegt, dat volgend jaar de dakgoten van Overdekte vernieuwd moeten worden. De heer Kubin (Poolcommissie) doet uit de doeken, dat het comité 900 inschrijvingen heeft, doch dat er slechts 500 aan de pool deelnemen, hetgeen zeer verwonderlijk is. De heer K. vraagt of het niet mogelijk is, alle inschrijvers werkelijks een formulier toe te zenden. Volgens de heer Elzenga té kostbaar en té veel werk. Financiële Commissie. De heer De Jong heeft geconstateerd, dat de publieke belangstelling minder is dan verleden jaar. Prestaties eerste elftal? De heer Bremer (honkbal) is zeer tevreden over afgelopen seizoen en hoopt weer te mogen rekenen op steun bestuur. Dr. Posthuma acht het zowel medisch als financieel niet ver antwoord, na afloop competitie alsnog wedstrijden te spelen. Dringt aan op langere rustperiodes. Voorzitter is het hiermede volkomen eens, doch memoreert, dat K.N.V.B. dikwijls voor allerlei wedstrijden op onze spelers beslag legt, hetgeen niet te verhinderen is. Ook nu is er weer een plan tot het instellen van een internationale na-competitie. Moeten wij er aan meedoen? Financieel lijkt het zeer aanlokkelijk, doch met het oog op de spelers kan het wel eens onverantwoordelijk zijn. Bij de rondvraag informeert de heer La Fleur of commissie leden bij belangrijke matches weer in de gelegenheid worden gesteld plaatskaarten te kopen. Door voorzitter bevestigend beantwoord. BROWN. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 16