40 1 Perry van der Kar Abe Cadabra Van Baerlestraat 19 Tel. 722286 Tel. 727368 Jubileum-uitgave „De Volewijckers" Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan heeft onze zuster vereniging „De Volewijckers" een jubileum-uitgave het licht doen zien. Een jubileum-uitgave, die er zijn mag. De Burgelnees- ter, de Hoofdcommissaris van Politie, vele prominenten uit de voetbalwereld, o.a. de heer Schroder, voorzitter K.N.V.B. enz., hebben onze groen-witten vrienden van over 't IJ stevig in het zonnetje gezet. En, niemand zal het ontkennen, eerlijk verdiend. Voorzitter Melchers, schreef o.m.; „Uit ervaring kan ik zeggen, dat jubileumjaren dikwijls succes jaren betekenen, of dit voort spruit uit mysterieuze krachten in de sport, durf ik niet te beweren. Wel wil ik de hoop uitspreken, dat uw jubileumjaar hierop geen uitzondering mag maken. Uw start is goed, moge het gegeven zijn, dat wij straks besprekingen moeten houden, over onze wensen voor de competitie-indeling Hoofdklasse K.N.V.B. 1961/62". Veel hoeven we hieraan niet toe te voegen, alleen dit; „Sa menstellers, gij hebt voor uw vereniging een zee van tijd besteed om iets goeds samen te stellen. Misschien ontmoet gij dank baarheid, misschien niet, maar voor ons, die er ook iets van weten; gij zijt geslaagd! BROWN. Ajax en hei Nederlands Elfial Ko Prins en Henk Groot speelden in Praag met het Neder landse Elftal tegen Tsjechoslowakije. Zoals bekend werd het een 40 nederlaag. Ko, die zijn debuut maakte, deed het volgens radio-commentaar niet slecht, doch Henk stak niet in zijn beste vorm. Aan beide spelers onze felicitaties voor het verdienen van de oranje-cap. Dankbetuiging Langs deze weg wil ik gaarne het bestuur en leden hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden gedurende mijn verblijf in het ziekenhuis en daarna. F. D. VLIETMAN. Voor al Uw spoedopdrachten nieuw ttruo Gevestigd te: Amsterdam-Haarlem-Den Haag Hilversum-Leiden DE Chemische wasserij voor de betere kleding Dat wij gisteren in Praag een pak aan ons broek hebben ge kregen van de Tsjechoslowaken moet, naar we uit welingelichte sportkringen vernemen, geweten worden aan het voetbalgenie uit Brno, Cadabra: Abe Cadabra om precies te zijn. Het is met deze Tsjechische Abe een merkwaardig geval. Zoals zijn naam reeds doet vermoeden was hij aanvankelijk, net als onze Heerenveense, een volstrekt onbegrepen genie, een man, die met de bal dingen deed waar zijn medespelers met hun pet niet bij konden. Soms gooiden ze er met hun pet naar, en het was dan wel eens een keertje raak, maar het kon toch niet tot opbouwend, tot constructief, tot verantwoord voetbal leiden. Toen hebben de Tsjechen begrepen dat zij een voetbalacade mie moesten oprichten, om alle Tsjechische voetballers tot het peil van Abe Cadabra op te stomen. Onmiddellijk verrees in Praag een hogeschool, een universiteiteen academie voor het hogere voetbal. Abe Cadabra aanvaardde met een openbare les de eerste leerstoel, dat was nogal glad. Tijdens deze openbare les wierp hij van de katheder (ex-cathedra) het leer telkens naar een andere verblufte student, die het leer dan met een hard beweginkje, een slidinkje of een kopballetje naar de hoogleraar moest terugdirigeren. Alleen in de faculteit van doelverdedigets mocht het leer ook met de handen worden aangepakt. Daar ook werd tot nu toe het snelst afgestudeerd bijna alle keepers uit de Tsjechische competitieclubs dragen de titel magister. Wij schrijven dit alles hier even in korte bewoordingen op, met de bedoelingdat dit doordringt tot in de verantwoordelijke sportgroepen van ons land. Het zal nu binnenkort uit moeten zijn met het voetbalgeemmerwaaraan we, na het incident met de Karei Doorman, een laatste stukje prestige verliezen. Er moet nu in Holland zo spoedig mogelijk een voetbaluniversiteit komen. Dan wachten we nog maar een poosje met de erkenning van de faculteit der sociale wetenschappen. Er is trouwens maar een wetenschap van sociaal belang op dit moment en dat is de wetenschap dat we met 40 in Praag hebben verloren. Overgenomen uit „Het Handelsblad". takken van sport, Er zijn ruim doch er is slechts sport magazijn, waar U altijd slaagt voor Uw sportuitrusting: SPORTMAGAZIJN AMSTERDAM - ARNHEM - DEN HAAG Sportartikelen - Camping Sport-confectie - Speelgoed de oudste sportzaak mei de nieuwste ideeën 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 15