guilar vermaar jeugdboek Uit de LANGE HOUTSTRAAT 10 DEN HAAG - TEL. 11.72.90* Mochten wij in het vorig clubblad optimistische geluiden kun nen vernemen, ten aanzien van de verrichtingen der diver se elftallen, thans moeten wij bepaald in mineur zijn. Op 9 oktober speelde de Al een „friendly game" tegen D.W.S.-A. met als resultaat een 50 overwinning. Maar op een zwakke tegenpartij, waarvan vooral de keeper er weinig van terecht bracht. De eerste competitiewedstrijd tegen V.V.A. Al leverde niet meer dan een schrale 11 op. In deze ontmoeting hebben wij doelman Ronny Boomgaard zien trachten een fout te herstellen (om daarmede een doelpunt te voorkomen) op een wijze, die alle sportieve perken te buiten ging. Ron, dat doen wij niet meer, hé. Op 16 oktober tegen S.D.W. was de eerste helft vooral goed. Maar gezien het tegenspel had de score toch beduidend beter moeten zijn. Werkelijk, het vertoonde spel behoeft dringend verbetering. De juniores A2. Dit elftal, zo goed gestart, hield de goede lijn op 2 oktober nog vast, door met 32 van de Volewijckers -uit te winnen. Zeker een goede prestatie. Maar de week daarop, gingen onze jongens in een merkwaardige, overigens goed ge speelde wedstrijd tegen D.W.V. A2 ten onder. Merkwaardig, omdat, zoals reeds gezegd, er prima gespeeld werd en slechts door een paar ongelukkige ballen raakte Ajax achter, terwijl aan de andere kant het D.W.V.-doel mirakuleus aan doorbo ringen ontsnapte. Hierdoor wellicht onzeker geworden werd tegen V.V.A. 2 gelijk gespeeld (33). Weer door van die rare ballen kwamen we achter. Tot overmaat van ramp moesten wij in deze ont moeting een veer laten in de vorm van Tom Bijl en W. Bruyne, die beiden uitvielen. Vooral bij Tom was de blessure (knie en enkel) ernstig. Een voorspoedig geheel herstel, Tom". Tegen Blauw-Wit 2 zagen wij weer een goede wedstrijd. Het is vervelend, maar onbenullige fouten (opnieuw) „achter," leverden evenzoveel doelpunten voor Blauw-Wit op. Nu moet ge zegd worden dat wij dit keer ook niet ongelukkig op 22 kwamen. Jongens, tanden op elkaar. Deze depressie gaat wel weer over. De stemming is goed. Laat de achterhoede zich even beraden hoe doelpunten er niet meer in zullen gaan. Juniores A3. Het elftal van Schellingwoude was voor onze „Drielingen" geen tegenpartij. Vooral het physieke krachtver- schil was te groot. Niets aan te doen, boys, blijven spelen. Jullie zijn zwaar (te zwaar) ingedeeld. Tracht er iets van te leren. Na een nieuwe nederlaag tegen W.M.S. (41), werd tegen C.D.W. revanche genomen (60) Bravo. Wij zagen op 23 oktober de A3 op een bij veld van het Olymp. Stadion tegen Blauw-Wit in actie. Nou veld Kijk, we zijn echt geen voorstander van mooi-weer voetbal, maar hoe het moge lijk is dat een scheidsrechter er op staat een juniores-wedstrijd onder deze weersomstandigheden en op een dergelijk beslist onbespeelbaar veld toch te willen laten doorgaan is onbegrij pelijk en in zeker opzicht ook onverantwoordelijk. Dit had geen zin. In geen enkel opzicht. Toen onze leider, de heer Van Dijk voor de aanvang overleg trachtte te plegen met de ref inzake een (logisch) aflassen, werd hij min of meer teruggewezen. De beslist betere zebra's wonnen met 62. Het dient echter te worden gezegd dat de onzen „geen greintje mazzel hadden". Juniores BI. Reeds in het vorig clubblad werd melding gemaakt van het feit dat, hoewel er goede overwinningen werden geboekt, men over het vertoonde spel allesbehalve enthousiast kon zijn. Tegen J.O.S. werd nog een magere 20 zege geboekt. De tegenpartij had echter de grootste moeite de bal op onze speel- helft te krijgen. Maar omdat ondanks aanwijzingen van de leiders, onze jongens maar blijven volharden in fouten als: té zelfzuchtig spel, slecht plaatsen enz., bleef het bij 20. Dat deze speelwijze toch funest is bleek tegen R.K.A.V.I.C. Laten wij horen, wat de heer Wolterink hierover te vertellen heeft: „De overwinningenreeks van de BI is onderbroken en de eer komt toe aan R.K.A.V.I.C. Het bleek al direct dat het tegen de iets grotere R.K.A.V.I.C.- ers niet gemakkelijk zou gaan. Zij speelden n.l. iets forser, doch fair. De eerste aanvallen mochten dan voor Ajax zijn, R.K.A.V.I.C. was zeker niet minder. De wedstrijd was wat rom melig, doordat deze steeds onderbroken moest worden voor blessures. Vooral aan Ajax-zijde. Na de rust moest één der veldspelers onze keeper vervangen. Tot de rust ging de strijd gelijk op. Eerst het ene, dan het andere doel weer in gevaar, doch tot de thee bleef het 00. Na de rust speelde R.K.A.V.I.C. nog vinniger (en nog steeds fair). Na 10 minuten gelukte het hen uit een scrimmage de bal achter de invaller-doelman te plaatsen. Hem trof geen enkele blaam, evenmin voor de andere doelpunten. Deze 10 stand bleef gehandhaafd tot 8 minu ten voor het einde. Toen werd het 20 voor R.K.A.V.I.C. Eerst nu gooiden de meeste Ajax-spelers een zekere druk van zich af en gingen snel combinerend op het doel af. Uit een ver schot werd de stand op 21 gebracht. Ik zou de R.K.A.V.I.C.-doelman te kort doen, als ik nog niet even op dit doelpunt terug kwam. Volgens de scheidsrechter was de bal door het zijnet gegaan. De doelman was echter een andere mening toegedaan en maakte dit de scheidsrechter dan ook kenbaar. Deze gaf hierop een doelpunt. Hulde voor de grootse houding van deze kleine doel man. De Ajacieden roken nu hun kans en drie minuten voor tijd werd het 22. Echter R.K.A.V.I.C. kwam nog één keer terug en dit was voldoende voor de zege. De rechtsbinnen nam een voorzet van zijn linksbuiten ineens op zijn schoen en passeerde de Ajax-goalie kansloos. (32). Deze wedstrijd had niet verloren behoeven te worden, doch, nogmaals, je komt er niet alléén. Samenspel, heren. Het is niet belangrijk wie de doelpunten maakt, als zij maar gemaakt worden. We spelen als Ajax-team, niet als Jantje, Pietje of Klaassie van Ajax Tegen A.F.C. zat er nog geen verbetering in. Er werd opnieuw verloren. Nu met 31. Vermelden wij nog dat in de wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. Peter Janse een lichte hersenschudding opliep. Gelukkig is hij inmiddels weer hersteld. Van de wedstrijd te Zaandam tegen Z.F.C. jun. BI, gespeeld op 25 sept. j.l., bereikte ons van de heer Van Ens nog het vol gende verslag: „Het jaarlijkse bezoek van ons BI team aan de zaanse dreven werd dit jaar begunstigd door mooi weer. Na een voorspoedige reis kon deze wedstrijd om precies 10 uur een aanvang nemen. Al vrij spoedig bleek dat onze zaanse vrienden niet zo'n hecht elftal in het veld brachten als vorige jaren; toen waren zij immers geduchte tegenstanders. Met 50 kwamen zij er nog genadig af doordat vooral ons binnentrio het spel te kort hield. Zij doen er goed aan, zichzelf in te prenten dat een voorhoede 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 10