Perry van der Kar Voor ons prestige Uw speciaalzaak voor en Rudi Goudsmit, was Ajax 7 weer in het leven geroepen tot meerdere glorie! Wanneer er gesproken wordt over een-oude-kern, dan wordt er desondanks een gedegen spelletje voetbal verwacht. Laten we hopen, dat dit spoedig bewaarheid mag worden. Op deze bewuste Zondagmorgen leek het zeker niet op voet bal. Om het goede(?) voorbeeld te geven, begon ondergete kende met een bal in eigen doel, waardoor A.G.S. 2 aan een fortuinlijke 10 voorsprong kwam. En als u nu weet dat keeper Kolder na afloop de opmerking maakte, dat hij zeker 3 goals had moeten houden, dan is hiermede gauw verhaald hoe wij tegen een 40 achterstand stonden aan te kijken. Dat een der gelijke vernedering teveel was voor Ajax 7 bleek wel uit het hierna vertoonde spel. Er vloeiden zowaar goede combinaties over het veld, er werd waarachtig op doel geschoten en zo hadden wij in no-time drie goals gefabriceerd, door een goed benutte kans van Goudsmit, een best doelpunt van Mossing Holsteyn en een doelpunt van Hans Bieshaar, in de trant van „wie niet waagt, die niet wint". Had de wedstrijd nog even langer geduurd, zowaar, de uitslag zou een vraagteken zijn geweest. Indien Joop v. d. Toorren iets meer zelfbeheersing gaat tonen en Theo Brost niet meer zo gaat piepen, dan belooft Tony Moos om wat magerder te wor den, en gaat het Zevende weer als vanouds draaien, onder cap taincy van JAN DE WIT. Er zij hier vermeld, dat wij Herman Pasteuning in ons elftal misten. Bij nadere informatie bleek hij in het W.G. te liggen (parathyphus). Herman, laat de toegezonden bloemen een sti mulans zijn, om weer snel beter te worden. Tot spoedig weer ziens. „Het was niet veel in Deurne" zegt de pers zeer unaniem. Het was van matig, zwak tot slecht. Maar Bennie was subliem! Kon permitteren zich (daardoor!) een strafschop zelfs te missen. En dat terwijl een week daarvóór hij Volder zó liet vissen. Al zegt men dan dat onze Henk geen ster was in het veld, heeft toch (voor perslui 'n zachte wenk) twee goals erin geleld. En Eddy was weer excellent het oude Ajax-bloed verloochent nooit zich, da's bekend. En d u s was Eddy goed. Stond Cor-van-d'oude-Ajax-kweek weer 's ouderwets te spillen, ook Pietje (steeds rood-wit, niet?) bleek weer 's ouderwets te willen. Dit neemt niet weg dat Sjakie Swart zijn kansen b 1 ij f t behouwen. SCHWARTZ draagt vijfachtste SWART in 't hart. Nietwaar, dat schenkt vertrouwen Fortuinlijk zevende trok aan het langste eind Het was op Zondagmiddag, 18 September 1960, toen het Zevende om 14.30 uur op de Velserweg de strijd aanbond tegen Vespucci 2. Met invaller Deegen (voor Drost) en Schikkinger (voor Goudsmit), stond het zevende elftal klaar om de huid zo duur mogelijk te verkopen. Waarschijnlijk omdat het vrouwelijk schoon goed vertegenwoordigd was, vond rechtsbuiten Yanse hierin de stimulans om vanaf de zijlijn een bekeken schot te lossen, dat door Mossing Holsteyn, v. d. Meer en Biesljaar in het doel gekeken werd. Een wonderbaarlijk doelpunt! Aange zien Mossing Holsteyn kermisneigingen had in de vorm van 3-schoten-voor-één-geld, kanjerde hij een vrije trap zo hard het doel in, dat de keeper beslist gedacht moest hebben: „waar komt die plotselinge windstoot vandaan?". Nummer twee ont stond door prima samenspel van het binnentrio, waaruit de bal bal op heuphoogte door Mossing Holsteyn gewaardeerd werd in een derde doelpunt. Nummer drie zou dezelfde weg bewan deld hebben als de eerst omschreven goal, doch nu was het een schot, waarop Theo Brokmann Jr. vroeger patent had, n.l.huizenhoog over! Met deze 30 voorsprong trad de rust in en tegelijkertijd een rust in ons elftal, die ons in de tweede helft slecht zou bekomen. Vespucci 2 gooide alle remmen los en bombardeerde ons doel zodanig, dat slechts met kunst en vliegwerk een doelpunt voor komen kon worden en lat en staanders ons te hulp moesten komen. Een ongelukkige handsbal, zoals die in de roemruchte wedstrijd AjaxFeijenoord door scheidsrechter Beltman werd opgemerkt, heeft klaarblijkelijk gunstig onthaal gevonden bij andere arbiters; keeper Kolder zag, ondanks zijn diepe knie- buigen, het vonnis voltrekken. In het volgende bombardement was de bal ineens in ons doel verdwenen, zonder dat dit door iemand was opgemerkt. Alleen de oplettende scheidsrechter was dit niet ontgaan, zodat de stand nog op 23 in ons voor deel was. Een onverzettelijke wil om te winnen hield ons over eind, doch wij waren de scheidsrechter zeer dankbaar toen hij de wedstrijd voor gesloten achtte. Vermeldenswaard nog was de prachtige voorzet van linksbinnen v. d. Meer voor eigen doel. Indien hij dit bij een volgende wedstrijd eens omgekeerd pro beert Tot slot de uittocht der gladiatoren: Kolder, Moos, v. d. Toor ren, Spanjaard, Deegen, Yanse, Schikkinger, Mossing Holsteyn, v. d. Meer, Bieshaar en JAN DE WIT. Een vrolijk bericht bereikte ons op Maandagmorgen. Herman Pasteuning is weer thuis om aldaar aan te sterken van zijn „vermoeienissen in het W.G.". Gefeliciteerd, Herman! Trekt Ajax zondagmiddag an het langste end, wat dacht u? Een goed sigaartje, daar niet van. Maar eerlijk, wat verwacht u? Licht als sigaar, die Willem II. Maar soms ligt ie wat zwaar. Vraag dat maar eens aan P.S.V., werd pas nog de sigaar Niet licht als club dus jouw verweer zijiHUID DUUR TE VERKOPEN. Niet voor geschoten is.de beer. Dan kun je hem pas stropen. Gelukkig denk aan vorig jaar komt slachtmaand al in zicht. Toén in november, heus 't is waar, speelden we vederlicht. Eén zo'n novembermaand als toen brengt ons er bovenop. Als we het ditmaal weer zo doen gaat Ajax weer aan kop. Dit kan, nu we van zorgen vrij zijn voor d'Europacup Voor ons prestige moeten wij weer zijn d'Europaclub. Rood-wit als V.S.V.'er, Ajacied en P.S.V.'er. B. S. LE MARCHË. SPORTARTIKELEN - CAMPING - SPORTIEVE CONFECTIE SPORTMAGAZIJN AMSTERDAM - ARNHEM - DEN HAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 7