een minimum beperkt (daar zit voornamelijk de kneep) zal het ook dit seizoen best weer gaan. In ieder geval ging het in Breda tegen N.A.C. verleden jaar kregen we van de N.A.C.- ers klop al aardig in de goede richting. Met 13 trokken onze knapen aan het langste eind, waarbij we niet mogen ver geten, dat de gebr. Groot en Van Ham (geblesseerd) ontbraken. Schaaphok, Westra en Seelen namen de opengevallen plaatsen in en speelden allen een verdienstelijke partij. Vier competitie- matches zijn nu gespeeld en vijf punten hebben we binnen. Dat is, vergeleken bij het vorig seizoen, één punt winst, want toen verloren we van Feijenoord en N.A.C. en wonnen van V.V.V. en P.S.V. Houden zo, mannen! Voor de beker kregen we bezoek van de Volewijckers. Een pittig team, dat het in de competitie een heel eind kan schop pen. Broederlijk werden de punten gedeeld (11), een resultaat waarop de Over IJ-ers trotser kunnen zijn dan onze clubbroe ders. Zondag a.s. gaat de reis naar Utrecht. Elinkwijk is de opponent. Er zal hard gewerkt moeten worden om de punten binnen te krijgen. Ajax 2 opende de competitie met de derby tegen de reserves van Blauw-Wit. Het werd een magere 21 overwinning. Beide elftallen speelden een zeer slechte wedstrijd. In Zaandam kre gen onze mannen, die n.b. Anderiesen en Feldmann in de ge lederen hadden, de eerste nederlaag te slikken (42). Er werd nog slechter gespeeld dan tegen Blauw-Wit. Zeer zeker zal uit een ander vaatje getapt moeten worden, willen we ook dit seizoen een vinger in de pap hebben. Ajax 3 trok naar Den Helder om daar de reserves van H.R.C. partij te geven. De roodjakken, die in eigen huis altijd moeilijk te kloppen zijn, lieten zich door onze boys niet de kaas van het brood eten. Met 21 hielden zij de punten in Den Helder. Zondag 18 September zijn we naar Hoorn getrokken om onze eerste amateurs aan het werk te zien. We hebben het niet slecht ge troffen, want captain Van der Werf en zijn vrienden gaven een best partijtje weg. Dat konden de ca. 400 Horinezen, die de strijd bijwoonden, beslist niet ontkennen. Er werd door de Ajacie- den vlot gespeeld, met als resultaat een verdiende 13 over winning. Koghee, een rechtbuiten waar „iets" in zit, opende de score, die tot even voor „halftime" gehandhaafd bleef. Toen mochten de Hollandianen een penalty nemen, waartegen zelfs onze prima spelende doelman geen verweer had. Na de rust is ons team steeds aan het woord geweest. Er moest echter eerst een doelpunt worden afgekeurd om aan een voorsprong te komen. Huizinga, die nogal pech met zijn scho ten had, werd de man die de vreugdeklappen in ontvangset mocht nemen. Even voor het einde werd de overwinning veilig gesteld. Een pluim voor ons elftal. Een extra vermelding voor Koghee, Van Veen, Wiertz en Van der Werf. Samenstelling elftal: v. d. Werf, Konings, Severeynse, Hazewindus, Van Veen, Wiertz, Koghee, Bartelsman, Goudsmit, Huizinga en Hartel. Ajax 4 strooide met doelpunten. Vriendenschaar 2 (112) en Holland 2 (101). We hopen spoedig bij dit elftal een kijkje te nemen. U hoort er 'meer van. Ajax 5 strooide met doelpunten. Vriendenschaar 2 (112) en Arsenal 2, doch verloor van O.V.V.O. 4 met 43. De enige nederlaag van het seizoen, vrienden? Ajax 6 deed het beter dan de clubmakkers van het vijfde. Van K.B.V. 3 werd met 34 gewonnen en De Volewijckers 5 keerde met een 61 nederlaag naar huis. Goed werk, boys! Ajax 7 begon het nieuwe seizoen met een nederlaag. A.G.S. 2 scoorde 4 van de 7 doelpunten. Tegen Vespucci 2 keken onze clubgenoten beter uit. Van de 5 goals namen onze jongens er 3 voor hun rekening, waardoor de eerste punten binnen kwamen. Elders vertelt Jan de Wit u meer over deze wedstrijden. Dat er nog vele knikkers in de vijandelijke netten mogen rollen. Play up, vrienden! En hiermede zijn we weer aan het einde van ons latijn. Tot de volgende ronde. BROWN. AJAX - FREDERIKSTAD 0-0 aanwijzingen 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 5