Jan Bron gende leidde naar Schiphol, waar de K.L.M. een Super-Constel- lation had klaar staan om spelers, vier bestuursleden, trainer, vier donateurs en enige journalisten naar Oslo te brengen. Binnen enkele uren was men op de plaats van bestemming, waar, zoals reeds verteld, niemand ter begroeting aanwezig was. Hoe de match is verlopen weet u uit de pers. Een heel zwakke linkervleugel en gaten in de verdediging bezorgden ons de nederlaag. Een nederlaag, die beslist niet nodig was ge weest. Alles was echter nog niet verloren; in het Olympisch Stadion lag onze laatste kans! Dat die kans er voor ons lag, daarvan waren ook de Noren overtuigd. De heer Muller en ondergetekende constateerden dit feit direct bij aankomst van de mannen uit Frederikstad. Op Schiphol wilden zij al weten of zij hetzelfde elftal tegenover zich kregen en toonden zich zeer verbaasd, dat er minstens drie wijzigingen waren. Veel vertrouwen in de uitslag schenen zij niet te hebben, maar toen Bob Westra in duel met ëen Noor zij de volgende dag tijdens een boottocht door de grachten en havens hoorden, dat de gebr. Groot, door zeer droeve omstan digheden, niet zouden spelen, wisten zij dat hun kansen voor de volgende ronde sterk gestegen waren. Hoe de strijd is ver lopen, weet u. Onze jongens hebben met de moed der wanhoop gestreden om de match in hun voordeel te beslissen. De muur voor het Noorse doel wankelde wel, maar bleef, helaas voor ons, toch overeind, zodat we roemloos de Europa-Cup goedendag konden zeggen. Jammer! Na afloop hebben wij de Noren, via een koud-buffet, met de overwinning wel gefeliciteerd. Door uitstedig zijn van enige bestuursleden (vacantie) waren er geen bestuursvergaderingen. U krijgt dus van ons geen ru briek „Gaarne even uw aandacht". Trouwens, er was toch niet veel reden om te vergaderen. Weinig problemen en weinig nieuws. U weet natuurlijk dat Henk Groot, Ben Mulder en Sjaak Swart werden uitgenodigd voor de match tegen Saarland (Ber- tus Hoogerman reserve) en dat Pronk en Seelen voor Jong Oranje in aanmerking komen. Piet Keizer traint met het Ned. Jeugd-elftal, zodat de spelers van onze club ook dit seizoen weer aardig in trek zijn. Aan al deze knapen onze felicitaties en daarbij de wens: veel succes. De A.V.B. vraagt medewerking voor contröle-scheidsrech- ters. Dus oud-spelers, die nog actief willen zijn, kunnen bij secretaris de heer Timman terecht. Van P.E.C. bericht, dat ons lid Schaap aan de training van deze vereniging mag deelnemen. Waarvoor onze dank! Met de Gemeente Tram weer contract afgesloten. Ook dit seizoen dus de bekende rood-witte kartonnetjes op het voor- en achterbalcon. Van K.N.V.B. afschrift van brief Oostenrijkse Voetbal Bond ontvangen, waaruit blijkt, dat er voor de heer Sal voorlopig van voetballen niets komt! Verder verzoek van K.N.V.B. om voortaan voor 1 Mei kennis te geven, welke spelers worden afgevoerd, zodat deze lieden dan nog een maand de gelegenheid hebben om overschrijving aan te vragen. Heeft geen verstand van voetballen Maar wel van Bromfietsen en Scooters Levering alle merken Utrechtsestraat 134, Amsterdam, Telefoon 39239 Te bereiken met tramlijnen 4-7-9-10 Van Forex-club Nederland, die tegen Belgische Forex-vrien- den op een van onze terreinen een match „pleegden", een dank betuiging ontvangen. Schrijven o.m.: „prijzen ons gelukkig, dat wij bij ons streven om de Forex-band inniger te maken, de be faamde Ajax-club aan onze zijde te hebben getroffen". (Dank u. - Red.) Zo, dat weet u alweer. Volgende maand hopen wij u veel nieuws uit de bestuursvergaderingen te kunnen vertellen. Tot slot nog het een en ander over de prestaties van onze elf tallen. Na de debacle tegen Feijenoord, viel te verwachten, dat het eerste elftal enige wijzigingen zou ondergaan. Die verwachting kwam uit. Schaaphok, Anderiesen en Feldmann werden ver vangen door Van Ham, Pronk en Petersen, zodat deze spelers, met uitzondering van Van Ham, tegen P.S.V. de Ere-divisie- vuurdoop ondergingen. Pronk speelde een prima partij en zijn rustig optreden was een grote steun voor onze verdediging. Guus van Ham deed het ook zeer behoorlijk, alleen het plaat sen van de bal liet zo nu en dan nog wel iets te wensen over. Voor een speler van zijn kaliber beslist geen bezwaar om der gelijke fouten rap te verbeteren, Petersen kreeg weinig te doen, of beter: werd door zijn medespelers al héél slecht van goed bespeelbare ballen voorzien. Als hij echter in het bezit van de knikker kwam, deed hij er steeds iets goeds mee. Onzes inziens kunnen we van Peet nog veel plezier beleven, ook naar onze mening van de samenstelling, die nu tussen de krijtlijnen stond. De achterhoede, Hoogerman, Van Mourik, Smit, goed bijge staan door Ben Muller en de reeds genoemden, zit weer aardig dicht. P.S.V. heeft het ondervonden. Als nu ook onze aanvals- linie de gang er in krijgt vriend Swart zijn solo-nummers tot Persconferentie in ons Stadion Voorzitter Jan Melchers aan het woord 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3