Pff, het is nog*echt rustig in de redactionele hut. Geen let tertje in de bus; alle medewerkers nog in diepe zomerslaap. Wordt wakker vrienden, want een „Ajax-Nieuws" gevuld door twee redactieleden kan nooit leuk of leutig zijn. Voor de vol gende maand rekenen we dus weer op volledige medewerking. Bij voorbaat onze dank! Binnenkamers, was het ook tamelijk windstil. Voorzitter Melchers een maand ergens in het buitenland. Zijn werphengel meegenomen, maar of het veel opgeleverd zal hebben Vissen is niet met een stok en een draadje aan de waterkant zitten. Vissen is een kunst! Daar moet je verstand van en gevoel voor hebben. Baars moet je zoeken en voor brasem en/of karper heb je een „stekkie" nodig. Maar genoeg lieden, dit is geen Vis-, maar een voetbalblaadje. We hopen dat Jan, daar in Oos tenrijk, een berg goede voetbal-ideeën opgevist heeft. B.v. een betere manier om de Europa-Cup in de wacht te slepen. Eerlijk mensen, dat is een knappe sof geworden. Eerst het geduvel met Feijenoord, wat het einde van de vriendschap met deze club betekende en vervolgens de bekerdood tegen de amateurclub „Frederikstad". We hadden ons van de strijd om de Cup veel voorgesteld, vooral toen de uitslag van de loting bekend was geworden. Op papier hadden we het slechter kunnen treffen, maar de praktijk leerde anders. De Noren schakelden ons netjes uit, door in eigen home een 43 zege in de wacht te slepen en in het Olympisch Stadion een gelijk spel (0—0) af te dwingen. De ontvangst in Frederikstad viel bitter tegen. Geen sterveling bij aankomst op het vliegveld, niemand ter begroeting in het hotel. Ook tijdens de wedstrijd en na afloop van de match prac- tisch niemand gezien. Wel enorm veel „heja's", de strijdkreet van de Noren, kunnen beluisteren. De mannen uit Frederik stad werden a.h.w. naar de overwinning geloeid. Daar kunnen wij, nuchtere Nederlanders, nog veel van leren. Wat de 'ont vangst van onze tegenstanders betreft hebben wij het „iets" anders gedaan. In de eerste plaats werd een persconferentie gehouden. Zeventien journalisten, plus Dr. Tetzner (Olympisch Stadion) gaven acte de presence. Voorzitter Melchers dankte in zijn openingswoord voor de grote opkomst en deelde mede, dat het gewoonte is (geworden) van het Ajax-bestuur om bij speciale gelegenheden de pers uit te nodigen en in dit geval dan het een en ander mede te delen over de tegenstander in de strijd om de Europa-Cup. Hij zei verder, dat deze bijeenkomst niets te maken had met de contraverse: AjaxFeijenoord, doch verklaarde zich wel bereid eventuele vragen van de pers hier omtrent, zo mogelijk, te beantwoorden. De heer Schubert, die ziek was en helaas nog steeds ziek is (het zal nog wel enige tijd duren, eer hij weer in ons midden is. Jan moet in een ziekenhuis worden opgenomen. Hou je haaks, kerel), kon uit- teraard deze bijeenkomst niet bijwonen. Voorzitter Melchers vertelde, dat de reis per vliegtuig ge maakt zou worden, maakte het elftal van Frederikstad bekend, etc. etc. Hierna vroeg de heer Phida Wolf, administrateur van Feyenoord, het woord. De heer Melchers wilde echter eerst weten in welke qualiteit de heer Wolf aanwezig was. De heer W. antwoordde, dat hij naar deze bijeenkomst was gekomen als ,,free-lance"-journalist van het Rotterdamse weekblad „Het Zuiden". Als zodanig wilde hij dan ook gaarne het een en ander weten. De heer Melchers ging hiermede accoord, waarna de heer Wolf zeer goed gedocumenteerd! vele vragen stelde, die door Jan, op zijn nu wel zo langzamerhand bekende manier, kort en zakelijk werden beantwoord. Ook de andere journalisten kregen de door hen gewenste inlichtingen, waarna onze voor zitter de bijeenkomst sloot. Dat was dus de eerste stap op de Europa-Cup-weg. De vol- Ger van Mourik biedt de captain van onze gasten een puur Hollands geschenk aan AJAX - FREDERIKSTAD 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2