jeugdboek Bouwmeester Gerrand Uit de Wat de Jeugdcompetitie 1960/1961 betreft, is de kop er ook al weer af. Het bruine ding rolt weer dat het een lieve lust is. Alvorens het woord te geven aan secretaris Smit, die wel het een en ander op-de-lever heeft, laten wij hier eerst nog een verslag volgen van de heer Wijting, over een trip van een juniores A- en een juniores B-team naar Winschoten, op 27 en 28 Augustus j.l. „Zaterdagmorgen om 9.15 uur vertrokken 14 A-juniores en 13 B-juniores met de leiders Wijting en Wolterink naar het hoge Noorden, met als reisdoel Winschoten. Na de prachtige rit over de Afsluitdijk arriveerden we om kwart over twee op het Markt plein in Winschoten. We werden daar reeds opgewacht door de voltallige W.V.V.- jeugdcommissie. Bij het nuttigen van een frisse dronk werden de jongens aan hun pleegouders voorgesteld, waarna men voor de rest vrij was. De volgende dag moesten we reeds vroeg aantreden tegen de organiserende vereniging W.V.V. Voor de B-juniores werd het een gemakkelijke overwinning (101). De A-juniores daaren tegen moesten een nederlaag incasseren (02). Deze neder laag was het gevolg van zeer slecht voetbal onzerzijds. Voor de tweede wedstrijd traden beide elftallen aan tegen Aurich uit Duitsland. De A-juniores (met een geheel andere voorhoede) speelden nu iets beter, doch konden een nederlaag niet ont lopen (01), mede doordat zij ook in conditie tekort schoten. Voor de B-juniores werd het weer een grote overwinning (90) Na de warme maaltijd bij de pleegouders moesten onze jon gens het opnemen tegen Achilles uit Assen. Met degelijk voetbal en nu met de nodige wilskracht, werd een verdiende 50 over winning behaald. Hiermede werd de slechte indruk enigszins JUWELIERS Heiligeweg 1 2, Amsterdam-C Telefoon 36541 uitgewist. Voor de ,,B" was dit de belangrijkste tegenstander. Achilles had de voorgaande wedstrijden ook gewonnen (40 en 31). Het werd weer een zege, echter niet zo gemakkelijk als de voorgaande wedstrijden. Nadat er in de eerste helft door Ajax een strafschop was gemist, werd een tweede toegestane penalty benut. Zelfs kon de stand nog op 20 gebracht worden. Werd de laatste wedstrijd door de A-juniores tegen het onge slagen Germania uit Leer (Did.) gewonnen, dan zouden we nog in de prijzen vallen. Zij gaven goed partij en wisten zelfs door een ongelukje van de Duitse rechtsachter een 10 voorsprong te nemen. De tweede helft echter drukte Germania een licht veldoverwioht uit met 2 goede doelpunten. Daar Ajax hier niets tegenover kon stellen, ging de Duitse ploeg met een 21 over winning en de eerste prijs strijken. W.V.V. werd tweede en Aurich derde. De B-juniores sloten het tournooi of met een 50 zege op Germania. Het doelgemiddelde was voor hen nu geworden in 4 wedstrijden 26 voor en 1 tegen. Een eerste prijs was hiervan het resultaat. Hier werd Achilles tweede en Germania derde. Na de prijsuitreiking werd om half zes de terugreis aanvaard, uitgeleide gedaan door de jeugdcommissie en de pleegouders en behoorde dit geslaagde tournooi alweer tot het verleden. Ik wil langs deze weg nogmaals W.V.V. dank zeggen voor de prettige ontvangst en de gezellige dagen. Ook de pleegouders namens de jongens hartelijk bedankt voor de goede verzorging. De spelers, die twee dagen doorbrachten in het knusse Win schoten waren: A: Lieshout, Pasma, Kottman, Heyens, v. d. Woude, Kreuger, v. Schaik, v. d. Toom, De Bruyne, Wiebes, Zweerman, v. Ger- ven en P. en G. van Doesselaar. B: Jansen, Lacroix, v. Eyden, Rijnsburger, J. H. Meyer, Ker- vezee, Grootenboer, Fokke, H. J. Cruyff, Nonneman, v. d. Meyden, Splinter en J. Bos." Wel bedankt heer Wijting. Thans de heer Smit. „Dit is dan het eerste overzicht in het nieuwe seizoen, een seizoen dat ongetwijfeld naast grote voetbalvreugde, ook weer voetballeed te zien zal geven. De sport en in ons geval voetbal, is een groot deel van ons ons leven gaan beheersen. Uiteraard zijn we een voorstander van sport. Van goede sport, waarmede we willen zeggen, dat men zich hieraan met overgave zal wijden, steeds zijn beste krachten eraan moet geven, omdat flauwtjes meedoen géén ge noegen schenkt, niet voor de enkeling, niet voor de ploeg. Vooral bij de individuele sporten als b.v. athletiek en zwem men, zijn hierdoor resultaten bereikt en prestaties geleverd die het grootste respect afdwingen. En toch hielden deze sportlui voor ogen, dat er in het leven beslist nog veel belangrijker din gen zijn. Ze waren goede sportbeoefenaren, doch nochtans ama teurs. Wij menen goed te doen dit hier vooral onder de aandacht te brengen van de jeugd. We zijn allemaal lid van de A.F.C. „Ajax", een club uit het ,,betaald"-voetbal. Hoewel slechts een deel der leden voor hun prestaties, of werkzaamheden, hoe je het noemen wilt, wordt betaald, is het zo klaar als een klontje, dat het overige deel der actieve (voet- bal-) leden, toch reeds een onderdeel van die kern „betaald" is, m.a.w. alle jeugdspelers, om ons hiertoe in deze regelen te be palen, worden opgeleid om t.z.t. de opengevallen plaatsen in de „betalende" sector aan te vullen. Dit behoort iedere jeugdspeler te weten, die zich als lid bij onze vereniging aanmeldt. En als de sport je beroep wordt of althans een gedeelte van je beroep uitmaakt, dan zul je je hiervoor volledig moeten in zetten. Hiermede bedoelen wij, dat je gehele levenswijze erop moet zijn ingesteld, dat je de eisen, die het gekozen (sport-)beroep stelt, en die straks contractueel worden vastgelegd, naar beho ren kunt uitvoeren. Dit is dus wel een groot verschil met de spontane opoffe ringen en toewijding ten opzichte van de sport, wanneer men deze beoefent als ontspanning naast studie, werk etc. De opleiding tot „prof" of „semi-prof", zoals hierboven reeds nader uiteengezet, houdt dus in, dat wij in grote trekken de 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 12