Dè borrel voor Ajaoledenl Restaurant «De Kuil» MELCHERS OLIFANT JENEVER Veluwse Post DORP OP DE VELUWE Oogstmaand 1960 Onze slager is in het Hooggebergte, ergens in de Alpen. De duvelstoejager van onze kruidenier die een verwoed Ajaxsupporter is vanwege Mokumse relaties seooter-t in het Oostenrijkse. We zitten op de Veluwe vol met juffers in rare broekjes of met breed uitwaaierende „pettikoten" mitsgaders jongelingen die zotte hoedjes dragen. Het is kermis op de Velu we. We weten dus: het is zomer! Straks blijven ons herinne ringen aan wild gezang en onrust. Maar dan is het ook weer voorbij. Onze oude en vertrouwde „Vale" ligt er glimlachend bij en zal straks zijn machtig paarse kleed aantrekken. De stede lingen zullen dat niet zien. Die moeten hun pandemonium, hun hels lawaai en rumoer dan maar weer slikken. Ieder zijn deel! Inmiddels komt King Soccer alweer zijn rechten opeisen. Nog enkele dagen en het bruine vod gaat rollen. De competitie- bel luidt voor de eerste ronde en dan begint het spullewerk weer. Het vraag en aanbod en het ruilen van clubkleur is al achter de rug. Gelukkig. Het blijft onprettig aandoen en is voor het zuivere sport-sentiment nog altijd (in ons land) een tikkeltje onwennig. Voor zover we het van ons heide-huisje hebben kunnen bekijken, is bij ons bloedeigen Ajax de transfusie minimaal of nihil ge weest. We gaan dus geruis-loos het nieuwe seizoen in. Nog vol trots op de fenomeen-achtige prestaties van hoog tot laag van het voorbije seizoen 1959-1960. Het prachtige kampioensnum mer ons compliment aan de Redactie en de diverse prozaïsten en poëten in dat nummer) spreekt van een gezond envoorspoedig verenigingsleven. Volhouden zo! Natuurlijk zitten we al direct in de problemen. Dat is ook uit het kampioensnummer te lezen. Nemen we bijvoorbeeld de mo gelijkheid, dat ons de deelneming aan de Europa-cup ontgaat! Met uitzondering van het a.s. wereldkampioenschap Voetbal is o.i. geen competitie zó waardevol als die om de Europa-cup. We slaan die wedstrijden hoger aan dan de gebruikelijke internatio nale ontmoetingen, doch dit is maar een persoonlijke mening. We baseren die op het feit, dat team-spirit in de Europa-cup- wedstrijden 100aan bod komt. Een vertegenwoordigend elftal is en blijft een samenstel, welisaar van top-voetballers, doch minder spelkwalitatief gecementeerd dan de clubteams. Lezen we Europa-cupdan denken we aan de na-competitie. We lezen in het kampioens-nummer van ons clubblad, dat de weinige belangstelling voor en geringe appreciatie van de na- competitie o.a. te wijten zou zijn aan de denigrerende houding van de Pers. Met hoofdletter! We mengën ons niet in aangelegenheden die onze eigen „braintpist" Melchers c.s. heus wel kan oplossen, maar als jullie het ons vraagt, dan vinden we die na-competitie echt wat het Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandiplein 7 Salades, Groquetten enz. weermannetje een depressie noemt. En dat beslist niét, omdat Ajax de dupe ervan worden kan. Maar omdat het tevéél van het goede was. Na de hoogspanning van de competitie-eindphase der Eredivisie die zowel spelers, clubbesturen als het publiek onder zware druk zette moest een terugval zowel bij spelers en vooral bij onze spelers, doch ook bij de kijkers) volgen. Gebeurd is gebeurd. Maar we wensen vurig dat de échte Kampioen van Nederland om de Europa-cup zal mogen strijden. We hebben dat verdiend. Een nieuw seizoen! Wat zal dat ons brengen? We kunnen weer kruisjes gaan zetten ook! Apropos! Hoe zit dat met de toto? Terwijl we dit schrijven is nog niets bekend over het lot van de „overgangs-toto"die we zouden moeten krijgen vóór de verdunde toto-wijn van ons in de orthodoxe hoek gedrongen Kabinet gaat vloeien. Zou de Eerste Kamer er nog over denken, de verwaterde toto af te wijzen? Niet waarschijnlijk. Intussen zit de K.N.V.B. met de gebakken peren. We vinden dat erg beroerd voor de Bond, die tenslotte op voorbeeldige wijze de toto-zaakjes heeft opgeknapt. Vrienden, we leven in een goed land! En mopperen mag. Laten we echter niet overdrijven: er zijn écht belangrijker zaken dan ons „raad-eens"-spelletje met de kruisjes. Een nieuw seizoen! We wensen bestuur en spelers allen een prettig en succesrijk seizoen. En natuurlijk een prima start tegen de Venlose ploeg, de eerste gasten in de Meer. V.V.V.! Oppassen! Dat betekent symbolisch: veni, vidi, vici, oftewel ik ben gekomen (uit Venlo!) ik heb eens rondge neusd en ik heb overwonnen! Het lijkt ons leuker als dit woord van de grote Caesar voor de Venlonaren niet opgaat! Sterkte! VLOKKIE. N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 6