AJAX 3 om de Europa-Cup verbonden alleen het charter-vliegtuig kost al tien mille en het gering aantal beschikbare plaatsen op de Overdekte moest het bestuur wel tot deze maatregelen overgaan. Feijenoord - Ajax 9-5 De match FeijenoordAjax (95) is echt verlopen in de troebele Europa-Cup-sfeer van de laatste weken. Het feest begon al bij de poort van de Feijenoord-kuip. Feijenoords voor zitter Kieboom, stond na aankomst van de Ajax-bus, onze be- stuursdelegatie, bestaande uit de heren Schubert, Potharst en De Wit, op te wachten. Als of er niets was gebeurd nodigde Feijenoords voorzitter, met een lach en uitgestoken hand, de Ajax-delegatie uit in de bestuurskamer het gebruikelijke kopje koffie te komen drinken. Zeer terecht bedankte de heer Schubert voor de grote eer en zegde in een paar woorden de vriendschap, zo die bij Feijen oord ooit heeft bestaan, op. Later op de dag kwam een ander bestuurslid naar de Ajax-delegatie toe en onder het motto „oude vriendschap" en „dat kan zo toch niet", etc. etc., het verzoek herhalen. Jan weigerde echter, zodat de Feijenoorder onder betuigingen van spijt vertrok. Misschien jammer, mis schien niet, in ieder geval weet men nu ook bij Feijenoord, dat er bij Ajax de laatste jaren een andere wind waait. Een kei harde wind en dat we met de „hè, ouwe jongensfeer" geen cent ophebben. Laat de Rotterdammers, dat goed in hun oren knopen. Vriendschap willen we met iedereen, maar wil men oorlog, dan zijn we in. Hetzelfde geldt voor de heer Van Gelder van P.S.V. Dat de spelers bij hun entree in de arena niet erg vriendelijk ontvangen zouden worden was te verwachten. De Kieboom, Heesakker, Van Gelder-combinatie had haar werk grondig ge daan. Een hels fluitconcert en hevig geloei daalden op de hoof den van onze spelers neer. Niet bevorderlijk voor een prettig partijtje. De door Feijenoord fel gespeelde strijd werd door onze jongens, zoals bekend, met 95 verloren. Verdiend, omdat de defensies van beide teams even slecht waren en de voorhoede van de Rotterdammers iets beter dan de onze. Vooral Moulijn speelde een beste partij en Van Mourik kon het deze keer tegen de rappe linksbuiten niet redden. BROWN. Waarschuwing Zoals bekend kunnen leden, tegen de geringe prijs van 10, een dameskaart kopen, rechtgevende tot toegang tot alle door Ajax thuis te spelen wedstrijden. Helaas, is bij controle geble ken, dat er werkende leden zijn, die een dameskaart kochten en deze kaart aan een donateur overdeden. Deze manier van „zaken doen" is zonder meer een schande en betekent, dat iedere „dameskaart-transactie" de club 40,heeft gekost. U be grijpt, dat het bestuur hier geen genoegen mee heeft genomen of neemt en dat er een strenge controle zal worden gehouden. Zonder vastgehechte, of vastgeplakte foto op diploma wordt geen toegang verleend. Men gelieve, om teleurstellingen te voorkomen, hiervan goede nota te nemen. won B. F. C.-toernooi te Bussum Na verleden jaar in de finale door het eerste elftal van de semi-profclub „Hilversum" te zijn verslagen, is het ons eerste amateurelftal thans wel gelukt de Cees BoerhouLbeker voor een jaar in zijn bezit te krijgen. Allereerst werd de derde klasser Ambon met 32 geklopt, waarna in de finale de (amateur-)eerste klasser J.O.S. met 20 de vlag moest strijken. Tegen Ambon speelde onze ploeg voortreffelijk. Bartelsman, Wiertz en Hartel scoorden de doelpunten. Koghee was in deze ontmoeting m.i. de ster van het veld. J.O.S. 1 met o.a. de ex-Ajacieden Frans Postma en De Haan in de gelederen, drong Ajax in de eerste helft geheel op eigen helft terug, maar gescoord werd er niet. Na de rust bleek de mentale injectie van trainer Janyv.d. Veen goed gedaan te hebben, want er werd vrij-uit gespeeld en nu moest J.O.S. terug. Jammer was het dat Ruud Hulshoff, onze linkshalf, kort na de hervatting bij een (ongelukkige) draaibeweging zijn enkel brak en via de Majella-Stichting te Bussum naar het O.L. Vrouwe Gasthuis in Amsterdam vervoerd moest worden. Na behandeling aldaar mocht hij naar huis voor verder herstel. Zijn adres is: 2e Oosterparkstraat 109-1. Ik hoop dat het hem niet aan belangstelling zal ontbreken. De besturen van B.F.C. en J.O.S. lieten zich later op de avond via hun voorzitters telefonisch door mij op de hoogte houden van de toestand van Ruud, wat zeer prettig en sportief aandeed. Wat de wedstrijd verder betreft: Koos de Kok, toevallig aan wezig, werd nu centervoor, Henny Wiertz linkshalf en Bartels man linksbinnen. Een „geheide goal" van Hartel werd wegens vermeend „off-side" door de arbiter (op advies van de J.O.S.- grensrechter) geannuleerd. Bartelsman en Koghee echter zorg den ervoor, elk met een prachtig doelpunt, dat wij de beker in ons bezit kregen. In deze wedstrijd was rechtsback Roosendaal bij ons de beste man. Al met al een fraai succes voor onze club, jongens en wat mij betreft de herinnering aan een prettige dag. De medewerkers waren: Slager, Paternotte, Jan van Veen, J. Sevenrijnse, Roosendaal, Dollee, Geelhuyzen, Hulshoff, Perrier, Koghee, Bartelsman, Wiertz, Hartel en Koos de Kok. W. F. SCHOEVAART. 2-0 Doelman Swinkels, die een prima wedstrijd speelde, ontneemt Cees Groot een kans

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 3