het dak van de Overdekte (lek als een zeef) en we kunnen er weer enige jaren tegen. De uitbreiding banken achter de doelen is U natuurlijk opgevallen. Vijftien honderd plaatsen hebben we gewonnen, zodat we nu een dikke drie en twintig duizend liefhebbers van de edele voetbalsport kunnen bergen. Een aardig aantal, maar bij topmatches als het eerste elftal goed speelt nog ver van voldoende. Voorlopig zullen we het met genoemd aantal moeten doen, want bezoekers op hoger niveau plaatsen is wel de wens van het bestuur, doch helaas een te kostbare geschiedenis. En u weet het, we keren ieder dubbel tje om. Gezien het besluit van de E.V.U. te Rome is onze na-competi tie van de kaart. Aan een kant jammer, maar aan de andere kant is het in feite toch te gek, dat het elftal, dat een heel seizoen lang heeft gevochten om de ere-titel in de wacht te slepen, door een paar ongelukkige wedstrijden uitgesloten kan worden voor deelname aan de Cup-matches. De E.V.U. moest dan ook niets hebben van het door onze Bond ingediende voorstel (was te verwachten, gezien het afwijzen van het Spaan se voorstel), zodat er naar andere wegen gezocht moet worden om onze competitie aantrekkelijker te maken. „Sport en Sport wereld" stelt voor premies te geven. Zit iets in, maar die pre mies moeten dan wel heel aantrekkelijk zijn. En... wie zal dat betalen? De Bond, De Toto of de clubs? Een percentage van de opbrengst der bekerwedstrijden is er voorgesteld, 't Is iets, maar heel veel kan dat niet zijn. Beter lijkt ons een klein percen tage van de opbrengst der competitie-wedstrijden, Interland- matches etc. Een halve ton, zoals in S. en S. wordt voorgesteld is veel te laag. Niet aantrekkelijk genoeg. Eén a twee ton ligt beter in het gehoor èn voor de clubs èn voor de spelers, want die eten te allen tijde ook graag mee. Hoe het echter ook zij, er zal iets gedaan moeten worden. Hoe eerder hoe beter, want de praktijk heeft bewezen, dat een voor iets meer dan de helft afgewerkte competitie voor vele clubs geen enkele attractie meer biedt. De gevolgen daarvan zijn bekend en voor degradatie candidaten soms heel onaangenaam. Het tweede elftal, dat ook dit jaar weer deelnam aan het door V.V.A. georganiseerde Jan van Eck-tournooi, heeft de beker aan Blauw-Wit moeten afstaan. Tien minuten voor het einde stonden onze clubgenoten nog met 31 voor, maar Blauw-Wit slaagde erin gelijk te komen. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. De Blauw-Witters deden het beter dan onze makkers, zodat de captain van de Stadionbewoners het kleinood in ontvangst kon nemen. V.V.A. was er het meest mee content, want een zege van ons team had drie overwinningen in succes sie betekend, een wapenfeit, dat V.V.A. een nieuwe beker had gekost. Aan Blauw-Wit onze felicitaties en aan V.V.A. onze dank voor de prettige dagen. Vrienden, we zijn ook nog een beetje in zomerstemming, dus hebben we er echt geen zin in om een lange „Kroniek" te tikken. We gaan nog een uurtje vissen. In September hoort u meer van ons. BROWN. De Europa-Cup De narigheden, die ontstaan zijn rondom de Europa-Cup hebt u natuurlijk gelezen, beluisterd en besproken. Veel zullen we er nog niet van zeggen, dat komt nog wel maar voor het moment alleen dit: gezien het feit, dat Feijenoord, in samenwer king met P.S.V. heeft gemeend een perscampagne tegen onze club op touw te moeten zetten, zonder eerst met de K.N.V.B. of Ajax in overleg te treden, hebben we de vriendschappelijke, of zogenaamde vriendschappelijke betrekkingen bewaar u voor zo'n vriendschap met beide verenigingen maar als ver broken beschouwd. De eerste match is gespeeld als dit Ajax-Nieuws uitkomt. Misschien zijn onze clubgenoten prima uit de bus gekomen, zo niet, dan kunnen zij zich op 7 September a.s. in het Olympisch Stadion revancheren. In ieder geval kunnen de Noren rekenen op een op winst belust Ajax. Anderiesen en zijn mannen voelen veel voor de volgende ronde, maar dan mag geen ogenblik uit het oog verloren worden, dat de Noren een zeer goed elftal hebben en op 't ogenblik in prima conditie zijn. Vrienden, heel Ajax rekent op jullie. De returnmatch wordt gespeeld op 7 September a.s. (8 uur) in het Olympisch Stadion. Werkende leden hebben toegang tot de Overdekte Tribune, donateurs tot de zijvakken naast de Over dekte Tribune. In verband met de hoge kosten aan de matches Als dit blad in uw brievenbus valt zitten we alweer midden in de voetbalbeslommeringen. Oefenpartijtjes zijn gespeeld (Heerenveen en Lierse, beide matches gewonnen 23 en 21), voor de beker trokken onze mannen naar Zeist (28) en de eerste competitiewedstrijd, die een 2—0 zege opleverde V.V.V. was de tegenstander is ook alweer in de annalen bijgeschreven. Dat zijn dan op het moment, dat we achter onze schrijfmachine zitten, de resultaten, die onze spelers op de grasmat legden. Niet slecht, zult u zeggen. Accoord! Maar toch is de échte voetbalstemming nog niet voor honderd procent aanwezig. Bij het publiek niet èn bij de spelers niet. Dat komt natuurlijk (als de zomer) voor goed afscheid heeft genomen. We zeiden zomer! Hebt u ook een beetje zon gehad? Het bestuur heeft het regenseizoen benut om ons stadion op te knappen. De Open-tribune kreeg een reuze beurt (veel nieuwe banken en alles weer keurig in de verf) de kleedkamers op Voorland en het sintelpad werden onder handen genomen en natuurlijk kregen de grasmatten de nodige aandacht. Nu nog Ajax Lierse Sportclub 2-1 Cees Groot kijkt vol belangstelling naar de afweer van de Lierse defensie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 2