Gaarne even Uw aandacht Grepen uit de Bestuursvergaderingen Juli - Augustus '60 De Braziliaanse club „Bahia" (versloeg in Moskou „Rode Leger" met i2) wilde bij ons op visite komen. Kosten 6000,plus twee dagen logies voor 27 personen. Hebben voor de eer bedankt. Europa-Cup-match tegen Frederikstad. Uit 31 Augustus a.s. Thuis 7 September a.s. Van Noorse Voetbal Bond bevestiging ontvangen. Van K.N.V.B. bericht, dat op 1 September onze velden worden gekeurd. Th. Perrier, oud-Ajacied, weer tot onze gelederen toegetre den. Overschrijving van „Hilversum" naar onze club verleend. Piet Keizer, uitgenodigd voor training Nederl. Jeugd-Elftal. Bestrating voor Overdekte tribune wordt geheel vernieuwd. Voor omrastering velden Middenweg betonpalen gekocht. Dak Overdekte tribune schreeuwt om vernieuwing. Met Ter rein-Commissie in overleg getreden. Op hoofdveld nieuwe doelpalen. Contract met Nederl. Spoorwegen verlengd. Eerelid Roodenburgh zegt hartelijk dank voor betoonde be langstelling in verband met bereikenj 75-jarigé leeftijd. Met oog op nieuw seizoen ongevallen-Verzekering afgeslo ten voor contractspelers. Van „Barcelona" telegram ontvangen inhoudende verzoek wedstrijd tegen onze club. Geen gelegenheid. Go-Ahead heeft belangstelling voor ons lid Koning. (Transfer inmiddels plaats gevonden.) „Alkmaar" geeft bericht dat J. Engelsma zich bij haar heeft aangemeld. Dagelijks bestuur der V.V. „Nautilus" ter vergadering met verzoek voor de a.s. competitie een veld af te staan. Kunnen niet direct beslissen. Zullen eerst mogelijkheid onderzoeken. De heer M. de Toom ter vergadering met grondmonsters. Aarde bestemd voor onze velden. Levering heeft inmiddels plaats gevonden. Mr. Buckingham ter vergadering met uitvoerig commentaar over onze vereniging. De heer Henk Angel als voorman terreinknechts aangesteld. Er zal nóg een terreinknecht worden aangesteld, daar huidige staf het vele werk niet aankan. Verder ligt het in de bedoeling een jongeman of meisje aan te stellen voor hulp administrateur. „Alkmaar" verklaart J. Engelsma over te nemen voor de bij Reglement vastgestelde transfer, met dien verstande, dat, indien Ajax na 2 jaren de wens te kennen geeft Engelsma weder terug te vorderen, dit in overeenstemming is, zowel met „Alkmaar" als met Engelsma, een en ander vastgelegd in gezegelde verkla ring. De heer J. Metz bedankt als Buitengewoon lid van onze vereniging. De heer J. Th. Burgers bericht intrekking overschrijving. De heer A. L. Hofmann voor de Afd. Honkbal als Buitenge woon lid aangenomen. „H.R.C." Den Helder zegt dank voor belangstelling bij 40-jarig bestaan. „Heerenveen bedankt voor belangstelling bij 40-jarig bestaan en bij promotie. Van K.N.V.B. bericht dat onze club is ingeschreven voor EJuropa Cup. Ned,. Cement Gun Comp. bedankt voor opdracht reparaties tribunes en zal alles in orde maken. Blauw-Wit bevestigt overdracht van de heer Wim Bleyenberg. De heer J. de Wit geeft bericht geboorte zoon. De heer J. Thiry geeft bericht van huwelijk, evenals de heer A. Worst. Besloten salaris van trainer de heer Van der Veen te verhogen. 12 Competitie-indeling met D.W.S., Blauw-Wit en Volewijckers besproken. Geen dubbele wedstrijden in het Olympisch Stadion. De heer Elzenga waarschuwt tegen iedere verhoging, die tot vaste lasten gaat behoren en niet meer teruggenomen kan worden. De heer Redeker trekt overschrijving in. De heer Salo Muller, onze masseur, zal cadeau worden aange boden. Is inmiddels geschied. Van „Graafschap" transferbedrag Blekkenhorst ontvangen. Oostenrijkse Voetbal Bond geeft Bobo Sal geen toestemming tot spelen in Oostenrijk. Fa. C. A. Ruigrok Zn. bevestigt opdracht plaatsing ras terwerk. Ontvingen afschrift van K.N.V.B.-schrijven gericht aan „Alk maar" met betrekking tot het laten spelen van ons lid Fernhout zonder onze toestemming. Mevr. De Reuver bedankt voor belangstelling betoond bij overlijden van haar echtgenoot. Fa. Vroom Dreesman bedankt voor gezonden foto's, Ajax- vlaggen etc. voor etalage Kalverstraat. Uitnodiging van Oxford Committee for Femine Relief voor Maart/April '61. Geen interesse. Aan Petersen, Schaap, Vesters, Vlietman en Van der Weide zal een cadeau worden aangeboden in verband met behaalde kampioenschap Ajax 2. Aan K.N.V.B. toestemming gevraagd. Van Kurtür Sportverein der Wiener Verkehrsbetriebe te Wenen dankschrijven ontvangen voor deelname Insulinde Cup toernooi. Buitengewone leden, die voor onze Cricket- en/of Honkbal afdeling uitkomen, worden, als zij niet langer voor genoemde afdelingen de Ajax-kleuren verdedigen van de ledenlijst afge voerd. Toto-ontvangsten zullen worden besteed voor onze Amateur afdeling. De heer Buckingham zal het komende seizoen onze spelers weer trainen. Ter vergadering aanwezig de heer Sebus, afgevaardigde Ter rein-Commissie. Besproken wordt verandering kantoor admi nistrateur. Bestaande toestand kan niet langer gehandhaafd blijven. Vele leden komen een gezellig praatje maken of een half uurtje uitrusten van vermoeienissen dagelijks werk. Het vele werk, dat onze administrateur te verhapstukken heeft komt door de grote aanloop in gedrang. Besloten, mits toestemming Financiële Commissie, de fa. Bosstadt opdracht te geven kantoor te verbouwen. Offerte van de firma Hoogeweg Zn. voor het schilderen banken Open Tribune. Accoord, mits toestemming F.C. Ook een offerte van Fa. Volkers Zn. voor vernieuwing dakbedek king Overdekte Tribune. (Alle offertes met F.C. besproken en fiat verkregen.) Werkzaamheden terstond ter hand genomen. Zoals u wellicht gezien zult hebben is Open Tribune weer piekfijn in orde, Staan- tribunes een nieuw betonjasje, achter de doelen zitplaatsen, waardoor onze capaciteit met 1500 „zitjes" opgevoerd, het dak van de Overdekte onder handen, de grasmat bijna zo glad als een kale knikker en ook op Voorland de kleedkamers in de verf en het toegangspad weer begaanbaar gemaakt. De heer Th. Schetters ter vergadering. Voorzitter Melchers spreekt de heer Schetters toe en bedankt hem voor het vele werk in de loop der jaren voor Ajax gedaan. De heer Schetters wenst nieuwe Elftal-Commissie veel succes en mocht er t.z.t. een beroep op hem worden gedaan, is hij altijd bereid zijn steun te verlenen. De navolgende spelers zijn getransfereerd; t.w. de heren Bleyenberg, Koning, Van Loggem, Fernhout, Hof, Wenteler, Quakernaat, De Graaf, Schols, Worst en Pelser. Aan de voorlopig aan Hapoel Israëli toegezegde wedstrijd kan wegens tijdnood geen gevolg gegeven worden. Van de Vara bericht dat de competitie niet door gaat. De nog te spelen wedstrijd tegen Stormvogels zal later worden behandeld. Rigtersbleek 50 jaar. Zullen van belangstelling blijk geven. Voor Lierse S.K. en „Heerenveen" wimpels besteld. Besloten Bestuurs- en Ere-leden vrij te stellen van betaling dameskaart. BROWN. I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 12