ZATERDAG 1 OKTOBER NATIONALE RECLASSERINGS- DAG Anders dan anders „drie woorden 9 Heerenveen - Ajax 2 - 3 Het seizoen 1960/61 werd geopend met de vertraagde jubi leumwedstrijd tegen Heerenveen. De elftallen van 1950 hadden op de feestdag de revanche gespeeld van onze 65 nederlaag na een voorsprong van 51 met de rust voor ons. en scoorden thans, naar ik meen, 14 goals, waarvan 8 voor Heerenveen. Het pas gepromoveerde Heerenveen-elftal kwam pittig voor de dag en speelde mijns inziens een behoorlijk partijtje voetbal. Uitblinkers bij Heerenveen: keeper Feenstra, de stopper en rechtshalf Bosma; in het bijzonder laatstgenoemde voldeed uitstekend. Hoewel de voorhoede ogenschijnlijk over te weinig stootkracht beschikte (een z.g. afmaker ontbrak) toonde zij een levendig spel met snelle acties over rechts en door het midden; de rechtsbenige linksbuiten viel bij hen iets uit de toon. Bij ons was het geheel iets teleurstellend. Het tempo was zoek en de vertraagde acties konden over het algemeen gemakkelijk tot staan worden gebracht, al dient te worden erkent dat keeper Feenstra opvallend goed was. Tot twee maal toe namen de Friezen de leiding en eerst twee minuten voor tijd kon Cees Groot, de winnende goal doen aantekenen; beide andere doel punten nam hij eveneens voor zijn rekening. Dat er nog vele hattricks mogen volgen, Cees. Tot slot wil ik namens allen, onze vrienden van Heerenveen dankzeggen voor de meer dan prettige ontvangst en laten wij hopen op een spoedig tot-kijk in de Ere-Divisie. Medewerkers: Hoogerman, v. Mourik, Pronk, Smit, Schaap hok, Muller, Peterse, H. Groot, C. Groot, Prins en Feldmann. Anderiesen was wegens ziekte vervangen door Pronk en Peter sen verving Swart, die wegens infectie aan zijn knie niet kon uitkomen. St. In de vacantietijd doen we bij voorkeur allemaal anders dan anders. Zij, die gewoon zijn om een witte boord te dragen steken zich tijdelijk in het felkleurige sporthemd. De lieden van het sporthemd doen tijdelijk een witte boord om. De landrotten begeven zich tijdelijk naar en in het water. Zij van de waterkant zoeken het droge op. De mensen die gewoon zijn te lopen gaan zitten. En de zitters slaan aan het lopen. Professionele' duikers Het bestuur geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer F. H. Haavekost in leven donateur van onze vereniging. Wijlen de heer Haavekost behoorde tot onze oudste dona teurs en toonde, niettegenstaande zijn hoge leeftijd, nog steeds grote belangstelling voor de verrichtingen van onze elftallen. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Hij ruste in vrede. Dinsdag 2 Augustus 1.1. bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van de heer P. A. Mortier in de leeftijd van 67 jaar. Wijlen de heer Mortier was sinds 1918 lid van onze club en heeft zich altijd als een enthousiast en trouw aanhan ger van onze vereniging doen kennen. Hij ruste in vrede. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax". 250 gaan de Kamergebouwen bekijken en ondertussen vermaken de Kamerleden zich met diepzee-duiken. Zo zet de vacantie de wereld op zijn kop. Alles wordt anders dan anders. Uitzonderin gen daargelaten. Het verkeer is één van die uitzonderingen. Het verkeer wordt hoogstens drukker en onoverzichtelijker, maar het verkeersgedrag wordt niet anders. Beter gezegd: mèg niet anders worden. Natuurlijk mogen we niet omdat het vacantie is een loopje nemen met de snelheidsbeperkingen. Natuurlijk mogen we niet om goed rechts en links de fraaie natuur te kunnen bekijken tijdelijk de plicht om goed rechts te houden vergeten. Zo zouden we door kunnen gaan als het er om te doen is elementaire verkeersregels anders uit te leggen dan anders. Doe dat niet. Laat u hoe opperbest uw vacantie- stemming ook is niet verleiden om anders dan anders te doen door uw autoruiten vol te plakken met fraaie transfers. Dit is een overbodige en (voor u) gevaarlijke manier om anderen te laten zien „hoe ver u het wel gebracht, heeft door met een caravan op stap te gaan zonder vakkundig te laten controleren, of de koppeling en verlichting daarvan in orde zijn, door uzelf èn anderen het gezicht dóór uw auto te benemen door een met koffers, jassen, zonnehoeden en wilde dieren geblokkeerde achteruit, door van uw fiets een rijdende camping-show te maken. Tent- stokken zijn geen stormrammen en de maximum toelaatbare breedte van 75 cm voor uw „lading" is óók in de vacantie van kracht, door uw bagage op het autodak met een klapperend dekzeil af te schermen. Als dit zeil wegwaait zal het u méér kosten dan alleen een bedorven vacantie, door u in een vreemd land te wagen zonder de minste notie van de aldaar geldende elementaire verkeersregels, door uw aandacht van de weg te laten afleiden door gezel lige reisgenoten, als-verstekeling-reizende-bromvliegen, mid deleeuwse burchten, twintigste-eeuwse signorina's of voor veilig wegverkeer è,l te geestrijke nationale dranken. En zo u tóch dan anders wilt doenwees nóg voorzichtiger en oplettender dan anders. Publicatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Ta, we kunnen nu wel lachen om die drie woorden: „Gene- geerd geïnfecteerd geamputeerd!" maar het is wdar! We kunnen er ook nog meer rijmwoorden bijmhken het zou mooi zijn als er nog bij kon staan: „Voor goed afgeleerd!" maar laten we eens even heel eerlijk zijn. Zijn wij anders Wat doen wij als we een klein wondje aan onze hand hebben We zeggen „au" (en misschien nog een ander woord!), zuigen er op tot het bloeden een beetje ophoudt en dandan gaan de meesten van ons weer gewoon aan het werk. Er zijn mensen, die op deze manier vragen om een infectie. Zeg, zullen we daarom afspreken: Op alle kleine wondjes een pleistertje. Op grotere wondjes een verbandje enNee, voor v nog grotere wonden gaat u vanzelf naar de E.H.B.O. of ver- bandkamer! 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1960 | | pagina 10